ABB wyznaczona przez Arauco do zdalnego nadzoru nad pięcioma celulozowniami w ChilePoprzedni artykuł 

Firma ABB została wyznaczona przez firmę Arauco, producenta produktów leśnych, do zapewnienia zdalnego nadzoru w pięciu swoich celulozowniach w Chile w celu zapewnienia większej niezawodności i monitorowania wszystkich procesów.

ABB wspierało Arauco w przygotowaniu pomieszczenia operacyjnego do zdalnego nadzoru w centrum Concepción w Chile, instalacji infrastruktury zdalnego monitoringu i bieżącej obsłudze. ABB nawiąże połączenia z sali operacyjnej do odpowiedniego rozproszonego systemu sterowania (DCS) ABB Ability™ System 800xA w hutach Arauco i Licancel. Inne zakłady, zakłady Constitución, Nueva Aldea i Valdivia, były wspierane przez inny DCS w ramach projektu Arauco.

Światowy lider w dziedzinie technologii dostarczy również siedem konsol do sterowni Extended Operator Workplace (EOW) oraz będzie zarządzał ich konfiguracją i instalacją w każdym z młynów. ABB ma już zainstalowaną dużą bazę z Arauco i została wybrana do tego zamówienia ze względu na jej skalowalność, przyszłe dostawy konsol i zdalne połączenia.

„Ten projekt z ABB jest ważnym krokiem naprzód dla firmy i wspiera naszą strategię skupienia się na technologicznym i zrównoważonym rozwoju naszych zakładów oraz umacniania naszej pozycji jako istotnego gracza w ramach Przemysłu 4.0” – powiedział Marcelo Silveira, zastępca kierownika ds. procesów w Arauco. Niezawodność. „Pozwoli nam to centralnie monitorować wszystkie nasze operacje w naszej branży celulozowo-energetycznej i zapewni przewagę konkurencyjną pod względem jakości, czasu reakcji, stabilności operacyjnej i redukcji kosztów”.

„Ten projekt jest ważny dla ABB i stanowi kamień milowy w napędzie dla zdalnych operacji w sektorze celulozowo-papierniczym” – powiedział Felipe Rojas, Sales Services, Process Industries w ABB w Chile. „Będzie to pierwszy zdalny pokój monitoringu, który zostanie uruchomiony z centralnego budynku firmy produkującej celulozę w Chile. Cieszymy się, że możemy wspierać firmę Arauco w jej drodze do Zintegrowanych Centrów Operacyjnych i jesteśmy zaangażowani w dostarczanie najlepszych technologii i profesjonalnego wsparcia po drodze.”

Arauco posiada pięć zakładów produkujących celulozę w Chile i łącznie siedem w regionie Ameryki Południowej. W 2020 r. wyprodukowała 3,7 mln ton bielonej i niebielonej masy celulozowej, bielonej celulozy eukaliptusowej o długich i krótkich włóknach, masy tekstylnej i puszystej celulozy. Od leśnictwa po produkt końcowy, Arauco prowadzi badania i rozwój, które są niezbędne do zapewnienia zrównoważonego rozwoju w perspektywie długoterminowej. Obejmuje Bioforest, centrum doskonałości, które pomaga w stosowaniu najnowszych technologii w laboratoriach ścieru drzewnego i biotechnologii oraz szklarniach, a także w obiektach leśnych i przemysłowych firmy.

ABB działa w ponad 50 krajach, aby dostarczać swoje kompleksowe portfolio zintegrowanych rozwiązań cyfrowych, systemów automatyki i elektryfikacji, produktów i usług ukierunkowanych na branżę, aby pomóc klientom zoptymalizować wszystkie fazy procesu produkcji papieru. Firma działa w różnych branżach opakowań, papieru, bibuły i masy celulozowej, aby pomóc w poprawie dostępności, wydajności, kosztów i jakości.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności