HP Indigo na targach Printing United 2022Poprzedni artykuł 

Na targach Printing United, które odbyły się pod koniec października br. w Las Vegas firma zaprezentowała swoje najnowsze innowacje, w tym zmodernizowaną maszynę do druku cyfrowego HP Indigo 100K, która po raz pierwszy pojawiła się na wydarzeniu. Ponadto, HP pokazało również HP Indigo 15K Digital Press i HP Indigo 6K Digital Press.

HP Indigo bezsprzecznie przekłada się na przyśpieszenie rozwoju biznesu, co udowadnia osiągnięcie przez maszynę w 2022 roku rekordowego w historii wyniku wolumenu druku w formacie B2. Dzięki nagradzanej w branży technologii LEP, HP Indigo otwiera nowe możliwości biznesowe dla klientów. Dzięki nowym produktom do drukowania, efektywności napędzanej przepływem pracy i dywersyfikacji działalności, umożliwia firmom bycie na czele rynku i wyprzedzać konkurencję.

Jako lider rynku, HP Indigo jest zawsze o krok przed konkurencją, inspirując klientów i poszczególne marki. Stąd też motto: „Dare to Imagine”, promujące maszynę na targach. W 2021 roku klienci korzystający z Indigo rozwijali się 6 razy szybciej niż rynek i chociaż obecny rok jeszcze się nie skończył, z pewnością możemy powiedzieć, że trend wzrostowy jest dalej widoczny. Dzięki nam nasi klienci mogą zacząć podejmować odważne decyzje – tutaj kryje się prawdziwy potencjał do wzrostu – powiedział Noam Zilbershtain, GM HP Indigo.

Portfolio HP Indigo podstawą transformacji hali produkcyjnej

Dwa lata po udanej premierze, HP Indigo 100K Digital Press (najbardziej wydajna na świecie maszyna do druku cyfrowego B2), posiada już ponad 120 maszyn w terenie. Indigo 100K umożliwia transformację rynku konwersji offsetowej, umożliwiając zwiększenie produktywności i wydajności dostawców usług poligraficznych przy jednoczesnym zachowaniu zalet cyfrowych HP Indigo, dzięki czemu więcej stron może być drukowanych cyfrowo.

Ponad 50% pierwszych klientów HP Indigo 100K wydrukowało ponad 100 tys. egzemplarzy w ciągu jednej zmiany trwającej osiem godzin (70% czasu druku netto), a niektórzy osiągnęli wynik w postaci nawet 130 tys. egzemplarzy w ciągu jednej zmiany. Tę dynamikę uzupełniają modernizacje i nowe możliwości, które zostały zaprezentowane w na targach w Las Vegas, w tym piąta stacja dla atramentów o specjalnych efektach (takich jak LLK i atramenty punktowe dla marek) oraz system automatycznej wymiany palet (APR) zapewniający ciągłe układanie w stosy, zmniejszenie nakładu pracy i zwiększenie ogólnego wykorzystania druku.

Anstadt, firma świadcząca usługi w zakresie komunikacji i marketingu poligraficznego z siedzibą w York (stan Pensylwania), dysponuje wieloma maszynami HP Indigo, dzięki którym mogą świadczyć swoim klientom usługi takie jak: wsparcie w handlu elektronicznym, dostarczanie opakowań i składanych kartonów, przesyłek bezpośrednich, oznakowań i wystaw.

Matt Doran, Prezes i Dyrektor Generalny, Anstadt, powiedział: Wcześniej polegaliśmy na offsecie, aby odpowiedzieć na nasze zapotrzebowanie. Z naszym obecnym portfolio technologii HP Indigo, w tym HP Indigo 100K, 15K i 7900, możemy skutecznie drukować cyfrowo wszystkie podstawowe kategorie produktów, na których skupiamy się obecnie w Anstadt. Obecnie używamy tylko jednej prasy offsetowej i jesteśmy o krok od pełnej realizacji naszej wizji bycia w pełni cyfrową, wysoce zautomatyzowaną drukarnią przyszłości. To zapewni nam stałą wydajność i wszechstronność.

Najnowsza edycja udanej serii czterech maszyn do druku cyfrowego B2, z dodatkową wszechstronnością, sprawia, że HP Indigo 15K Digital Press to urządzenie, któremu nie straszne żadne wyzwanie. Dostosowane do potrzeb drukarni komercyjnych i fotograficznych, które chcą rozwijać swoją działalność, HP Indigo 15K Digital Press oferuje szeroką wszechstronność dzięki najszerszemu zestawowi atramentów (gama 15 różnych atramentów HP Indigo ElectroInks) w branży. Przy ponad 1200 maszynach Series 4 pracujących w ponad 70 krajach na całym świecie, ponad 70% klientów Series 4 wykorzystuje unikalne możliwości, dostarczając usługi wysokiej jakości i rozwijając nowe możliwości biznesowe.

Potwierdzając to, Bill Anderson, Dyrektor Generalny i prezes firmy L+L Printers, klienta HP Indigo z siedzibą w San Diego, powiedział: Rozwiązanie HP Indigo 15K umożliwia nam dalsze dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości produktów do druku cyfrowego wraz ze zwiększoną wydajnością. Nowe możliwości, takie jak obsługa grubszych podłoży, są kluczowym czynnikiem umożliwiającym nowe zastosowania i rozwój naszej działalności cyfrowej.

Drukarnie komercyjne identyfikują możliwości wzrostu poprzez poszerzenie działań na etykiety i opakowania. Podczas imprezy HP Indigo zaprezentowało również maszynę HP Indigo 6K Digital Press, stanowiącą trzon rynku etykiet cyfrowych. Na całym świecie jest już ponad 2000 aktywnych urządzeń tej marki. HP Indigo 6K Digital Press to wiodąca na rynku wąskowstęgowa maszyna do druku cyfrowego do produkcji etykiet i opakowań, zapewniająca wysoką produktywność, szeroką wszechstronność i inteligentną automatyzację kolorów, przy jednoczesnej oszczędności 80%-90% mediów na etapie przygotowania w porównaniu z fleksografią. Ponad 1400 drukarni etykiet na całym świecie posiada co najmniej jedną maszynę HP Indigo 6K Digital Press.

Zwycięskie aplikacje HP Indigo jako dźwignia biznesu

Oprócz maszyn do druku cyfrowego, HP Indigo zaprezentowało również szeroką gamę rozwiązań obejmujących monitorowanie i zarządzanie produkcją, automatyzację przepływu pracy, dopasowanie kolorów, druk zmiennych danych (VDP) i wiele innych. Odwiedzający mieli również okazję zapoznać się z PrintOS, systemem operacyjnym HP dla produkcji poligraficznej, z którego korzysta obecnie ponad 21 000 użytkowników – to wzrost o 25% rok do roku.

Wykorzystanie systemu PrintOS nadal rośnie, ponieważ coraz więcej klientów wykorzystuje chmurę obliczeniową i operacje zdalne, a ta wyjątkowa platforma umożliwia im codzienne wdrażanie rozwiązań Industry 4.0. Klienci HP wykorzystują różne innowacyjne narzędzia automatyzacji, aby zmaksymalizować produktywność i wydajność, a ponad 70% bazy instalacyjnej HP Indigo 100K Digital Press korzysta już z HP PrintOS ColorBeat, co pozwala zaoszczędzić do jednej godziny dziennie w czasie produkcji.

Jonathan Beck, Estimating and Planning Manager w Bolger Printing, klient HP Indigo z Minnesoty i dostawca usług druku komercyjnego, powiedział: PrintOS, Color Beat i cały arsenał narzędzi analitycznych to czynnik różnicujący Indigo od wszystkich innych. W dużym stopniu wykorzystujemy również platformę Smart Stream Designer do renderowania i impozycji zmiennych, a ostatnio zaczęliśmy używać Mosaic do kampanii angażujących.

W kategorii usług HP zaprezentowało HP xRServices, rozwiązanie z którego korzysta aktualnie ponad 200 użytkowników. Opracowane z myślą o wspieraniu sprawniejszej i krótszej pracy ma na celu przekształcenie współpracy między operatorami maszyn a działem obsługi klienta HP za pośrednictwem rzeczywistości mieszanej. Wcześniej firma HP udostępniła rozwiązanie Remote Assist, dzięki któremu dział obsługi klienta HP może pomagać klientom poprzez zaawansowane funkcje zdalnego prowadzenia. Na targach Printing United, HP ogłosiło również nowe innowacje w procedurach xRServices, upoważniając klientów do samodzielnej konserwacji i zapewniając im autonomię w celu ograniczenia przestojów maszyn.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności