Zincografia Empolese i Ario Label Solution: zwycięskie partnerstwo w zakresie druku fleksograficznego UVPoprzedni artykuł 

Właściciel, Sandro Bisoli obok współwłaścicielki Noemi Bisoli prezentują nagrodę ATIF za druk.
Właściciel, Sandro Bisoli obok współwłaścicielki Noemi Bisoli prezentują nagrodę ATIF za druk.

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował dzisiaj, że jego klienci, Zincografia Empolese i Ario Label Solution zostały wyróżnione prestiżową nagrodą włoskiego stowarzyszenia fleksograficznego Associazone Technica Italiana per la Flessografia (ATIF), zajmując drugie miejsce w kategorii Najlepszy druk fleksograficzny UV dzięki swojej pierwszej w historii nagrodzie.

Cynkografia Empolese ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji płyt fleksograficznych na różne rynki. Dzięki lokalizacjom w San Miniato (PI) i Manerbio (BS) Włochy, sieć gwarantuje sprzedaż i usługi serwisowe na terenie całego kraju. Zwycięska aplikacja została wydrukowana przez firmę Ario Label z siedzibą w Bergamo we Włoszech; firma oferuje kompletne rozwiązania w zakresie produkcji etykiet samoprzylepnych i samoprzylepnych, automatycznej identyfikacji oraz opakowań samoprzylepnych.

Druga nagroda za najlepszy druk fleksograficzny UV

Zadanie przesłane przez firmę zostało wykonane dla klienta Ario SACLA i zostało wydrukowane w czterech kolorach atramentu UV z dodatkowymi trzema kolorami dodatkowymi , częściowo wydrukowane na zimnej folii przy użyciu sita 156 l/cal z wykorzystaniem technologii płytowej Asahi.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się podczas dorocznego spotkania stowarzyszenia branżowego ATIF w dniu 15 listopada 2022 r. w Bolonii we Włoszech.

Współwłaściciel firmy Empolese, Noemi Bisoli, mówi: „Obsługujemy dwie linie do naświetlania płyt ESKO 5080 XPS Crystal LED we wszystkich obsługiwanych przez nas segmentach, od tektury falistej po opakowania giętkie i wysokiej jakości etykiety. Wspieramy również proces projektowania za pomocą wiodących w branży rozwiązań projektowych i przepływów pracy. Ponadto zainstalowaliśmy nową maszynę do wymywania płyt wodnych AWPTM , aby sprostać rosnącemu trendowi bardziej zrównoważonej produkcji płyt fleksograficznych”.

„Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że zostaliśmy docenieni tą nagrodą, zwłaszcza że jest to nasz debiut” — dodał Marco Borali , dyrektor zarządzający firmy poligraficznej Ario Label Solution. Nagroda podkreśla sukces naszej współpracy z Zincografia Empolese i wysoka jakość zapewniana przez płyty CleanPrint firmy Asahi”.

Ario Label Solution ma trzy lokalizacje, w Turynie, Wenecji i Bergamo, co umożliwia im obsługę szerokiej gamy włoskich klientów. Obsługują pięć pras fleksograficznych UV. Wizją firmy Borali na przyszłość firmy Ario jest zharmonizowanie środowiska pracy pracowników z najnowszymi technologiami produkcji, badań i rozwoju oraz szkoleń w zupełnie nowym, przestronnym budynku. „Budynek został wybrany z myślą o zrównoważonym rozwoju” — zauważa Borali . „Obejmuje to panele fotowoltaiczne na dachu, a także usilne wysiłki na rzecz wyeliminowania odpadów z tworzyw sztucznych w produkcji. „Właściciele marek od jakiegoś czasu proszą o wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Teraz rozszerzyli swoje prośby o pytania dotyczące rzeczywistego śladu węglowego, jaki tworzy ich produkcja. Umieszczając panele fotowoltaiczne na dachu, możemy częściowo wykorzystać własną energię w naszej produkcji. Partnerstwo Ario i Zincografia Empolese idealnie pasuje do teraźniejszości i przyszłości, łącząc wysiłki firmy Ario w zakresie redukcji energii i odpadów z technologią płyt Asahi CleanPrint firmy Empolese”.

„Współpraca między Empolese i Ario jest dobrym przykładem tego, jak sklepy handlowe i drukarnie mogą współpracować w celu poprawy wydajności, rentowności i zrównoważonego rozwoju druku fleksograficznego” — powiedział Andrea Belloli, włoski kierownik oddziału Asahi. „Korzystanie z płyt fleksograficznych Asahi CleanPrint AWPTM to doskonały krok w tym kierunku. Gratulujemy im otrzymania tej prestiżowej nagrody i cieszymy się na współpracę z nimi w przyszłości, ponieważ nadal znajdują więcej sposobów na zmniejszenie swojego śladu węglowego”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności