XSYS zastanawia się nad udanym rokiem 2022Poprzedni artykuł 

W ciągu ostatniego roku firma XSYS skupiła się przede wszystkim na udoskonalaniu obsługiwanych przez nią branż fleksograficznych i typograficznych. Podczas gdy rok 2022 charakteryzował się burzliwym i wymagającym klimatem dla wszystkich firm, XSYS nadal umacniał swoją pozycję wyspecjalizowanego dostawcy kompleksowych rozwiązań, oferując najlepsze w swojej klasie innowacje i usługi o wartości dodanej.

„Nasze nieustanne dążenie do wspierania klientów wspaniałymi produktami i pierwszorzędnymi usługami, które zapewniają im wysokiej jakości wydruki, z pewnością opłaciło się w 2022 r. Ponad 80 instalacji nowego sprzętu przyniosło wiele sukcesów z całego świata, pomimo wielu wyzwań spowodowanych poważnymi zakłóceniami w łańcuchach dostaw, rosnącymi kosztami materiałów i energii oraz niedoborem umiejętności” — powiedział Friedrich von Rechteren, wiceprezes XSYS ds. handlu globalnego.

Napędzanie innowacji w flekso

Innowacje XSYS obejmują najszerszą gamę wszystkich dostawców w tej konkurencyjnej przestrzeni, od klisz drukarskich, sprzętu do obrazowania klisz i urządzeń do obróbki po tuleje i adaptery. Portfolio urządzeń i rozwiązań do produkcji płyt ThermoFlexX zapewnia zwiększoną automatyzację klientom, takim jak Kirk Group w Australii, którzy w 2022 r. zwiększyli ogólną efektywność operacyjną dzięki instalacji naświetlarki ThermoFlexX w połączeniu z pełną linią Catena+. To kompleksowe, zautomatyzowane rozwiązanie w połączeniu z płytami XSYS zwiększa wydajność i zmniejsza ilość odpadów, przenosząc produkcję płyt na wyższy poziom.

Oferta płyt drukarskich XSYS dla wszystkich segmentów opakowań również rośnie w siłę. Płyta fleksograficzna nyloflex® FTM Digital, opracowana niedawno w celu ułatwienia przejścia z druku solwentowego na wodny, została wprowadzona do produkcji przez firmę Saint André Plastique. Francuska drukarnia opakowań elastycznych natychmiast dostrzegła doskonałą okazję do skorzystania z doskonałej wbudowanej technologii płaskich punktów na płytach, przenosząc dodatkową część swojej produkcji na bardziej zrównoważone podłoża papierowe.

Kolejną innowacją, która zapewnia konwerterom przewagę konkurencyjną, jest technologia rastrowania powierzchni ThermoFlexX Woodpecker, która w 2022 roku została dodatkowo rozszerzona o edycję Nevis do drukowania białymi atramentami na podłożach foliowych. Nowe rastrowanie Woodpecker Nevis poprawia ogólną jakość i pomaga konwerterom zaoszczędzić na kosztownych białych atramentach, jednocześnie przyspieszając proces obrazowania.

Zrównoważony rozwój

Firma XSYS wykorzystała ten rok również do wzmocnienia swojego zaangażowania w zrównoważony rozwój poprzez wprowadzenie produktów i usług oszczędzających odpady oraz opracowanie bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań we współpracy z innymi dostawcami. Podczas grudniowego seminarium internetowego na żywo firma była częścią grupy prezentującej bardziej ekologiczne rozwiązania dla operacji fleksograficznych z wyciskiem centralnym (CI) możliwe dzięki technologiom nowej generacji. Jako kolejny dowód na to, firma XSYS Germany GmbH otrzymała w 2022 r. srebrny medal za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju od firmy EcoVadis, która znalazła się wśród 10% najlepszych zakładów produkcyjnych.

Wartość dodana dzięki usługom i wsparciu

Znalezienie nowych sposobów pomagania klientom w ich codziennym życiu to kolejny stały punkt programu XSYS. W 2022 roku wprowadzono kilka nowych inicjatyw o wartości dodanej, w tym Flexo Solution Finder – nowe narzędzie online do szybszego rozwiązywania problemów i natychmiastowego dostępu do rozwiązań typowych problemów w produkcji druku fleksograficznego. Został opracowany jako część strategii XSYS, aby zaoferować klientom większą elastyczność i zwinność, przy krótszych przestojach i lepszej jakości.

Aby zwalczyć problemy z łańcuchem dostaw, XSYS wdrożył globalne rozwiązania w całej swojej działalności, aby pomóc klientom odnieść sukces w obliczu trudnych warunków rynkowych. Jednym z przykładów były Stany Zjednoczone, gdzie rozszerzono możliwości produkcyjne tulei i adapterów rotec® w Asheville, co oznacza, że klienci odnoszą teraz korzyści z bardziej niezawodnych dostaw wysokiej jakości produktów z pełnego asortymentu rotec®.

Co dalej?

Właśnie rozpoczęliśmy rok 2023, dlatego XSYS będzie nadal wspierać klientów lokalnie innowacjami, rozwiązaniami i usługami, które pozwolą im wyprzedzić konkurencję. W nadchodzących miesiącach na rynku pojawią się nowe płyty i sprzęt do obróbki płyt, ukierunkowane na wprowadzenie większej elastyczności i zrównoważonego rozwoju w produkcji fleksograficznej, przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości druku po konkurencyjnych cenach.

Dagmar Schmidt, CEO XSYS podsumowała: „Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim naszym klientom na całym świecie za zaufanie do XSYS. Miniony rok udowodnił, że XSYS to firma sama w sobie, oferująca rozwiązania, które umożliwiają klientom pozostanie na pomyślnej ścieżce. Rozpoczynając rok 2023, nie możemy się doczekać wprowadzenia nowych technologii, udziału w większej współpracy i spotkania ze społecznością opakowaniową na targach i wydarzeniach. Razem możemy sprawić, że rok 2023 będzie rokiem wzrostu”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności