Grupa Akomex otworzyła nową halę produkcyjną w zakładach DrukPaku w Aleksandrowie KujawskimPoprzedni artykuł 

Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex
Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex

Grupa Akomex, czołowy producent opakowań kartonowych w Polsce, rozpoczęła produkcję w nowej hali w Aleksandrowie Kujawskim. Nowa hala ma ponad 1800 metrów kwadratowych powierzchni. Zainstalowane w niej linie produkcyjne będą realizowały zamówienia głównie z sektora farmaceutycznego. W opinii zarządu firmy, dzięki unowocześnieniu produkcji, Grupa Akomex może liczyć na wzrost mocy produkcyjnych w zakresie farmacji nawet o 30 %. Inwestycja została realizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i kosztowała prawie 20 mln złotych wraz z nowoczesnym parkiem maszynowym. W sumie w ostatnich 2 latach Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln złotych w rozwój mocy produkcyjnych.

DrukPak to spółka wchodząca w skład Grupy Akomex. Firma funkcjonuje na polskim rynku już ponad 50 lat i produkuje opakowania głównie dla firm z sektora farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Produkty z DrukPaku są sprzedawane w Polsce, ale także w całej Europie między innymi w Niemczech, Francji i krajach skandynawskich. Budowa nowej hali zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Zainstalowało w niej między innymi nowe linie produkcyjne, które właśnie rozpoczęły produkcję.

- Rynek opakowań jest obecnie mało przewidywalny ze względu między innymi na wahania cen surowców czy też nadal funkcjonujące problemy z transportem międzynarodowym. Jednak Grupa Akomex stawia na rozwój, który pomoże nam znaleźć nowych klientów i zwiększyć udziały w rynku. Warto zauważyć, iż w trakcie ostatnich 2 lat Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln zł w rozwój produkcji. Przed nami kolejne inwestycje. Trwająca od czerwca 2021 roku rozbudowa zakładu DrukPaku dobiegła końca jesienią ubiegłego roku, a teraz rozpoczęliśmy produkcję głównie dla klientów z sektora farmaceutycznego. Powstała w Aleksandrowie Kujawskim hala zwiększa nasze moce produkcyjne o 30 % - komentuje Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego DrukPaku trwała 1,5 roku i kosztowała prawie 20 mln złotych. Cześć inwestycji została zrealizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat.

Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

Na podstawie informacji Grupy Akomex

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności