XSYS wprowadza innowacyjną technologię ekspozycji Catena w USAPoprzedni artykuł 

Firma XSYS ogłosiła wprowadzenie na rynek w Stanach Zjednoczonych naświetlarki ThermoFlexX Catena-E 80 T. „Pojawienie się Catena-E jest niezwykle aktualne, ponieważ branża fleksograficzna stoi przed pilnymi potrzebami obrazowania w wyższej rozdzielczości, zwiększonych prędkości i bardziej zrównoważonych sposobów wytwarzania fotopolimerowych płyt drukarskich” — powiedział Dan Rosen, dyrektor ds. sprzedaży w Ameryce Północnej. „Po dokładnym przetestowaniu tej innowacyjnej technologii w Europie, Azji i Kanadzie, gdzie odnieśliśmy ogromny sukces, z przyjemnością informuję, że XSYS wprowadza teraz Catena-E do Stanów Zjednoczonych”.

Technologia LED zapewnia stałą moc wyjściową przy wyższej jakości i niższych kosztach eksploatacji dzięki diodom LED, które są natychmiast stabilne, co oznacza również, że nie trzeba tracić czasu na czekanie, aż maszyna się nagrzeje. „Dzięki coraz bardziej zautomatyzowanej produkcji branża przygotowania do druku fleksograficznego postrzega technologię LED jako kolejną ewolucję w produkcji płyt. Niestety, dostępne opcje były do tej pory bardzo ograniczone” – kontynuował Dan. „To, co XSYS wprowadza na rynek, to całkowicie otwarty i znacznie wydajniejszy hybrydowy system naświetlania o wyższych prędkościach przetwarzania i znaczących korzyściach dla zrównoważonego rozwoju w postaci mniejszej ilości odpadów płytowych i mniejszego zużycia energii”.

Diody LED o wysokiej intensywności do procesu naświetlania głównego, oferując wyjątkową reprodukcję nawet najdrobniejszych elementów wypukłych i najwyższą możliwą jakość druku. Nadaje się do prawie wszystkich rodzajów płyt dostępnych na rynku, system eliminuje efekt tlenu, co pozwala klientom przejść do naświetlania kropek z płaską górą przy użyciu standardowych płyt lub do obróbki płyt z naturalną technologią kropek z płaską górą. Obejmuje to nyloflex ® FTV Digital, nową, zoptymalizowaną pod kątem diod LED płytkę firmy XSYS, skierowaną specjalnie do segmentu wysokiej klasy opakowań elastycznych.

Odwiedzający niedawno rozbudowane centrum techniczne i demonstracyjne XSYS w Charlotte w Północnej Karolinie wkrótce będą mogli zobaczyć ThermoFlexX Catena-E 80 T na żywo w akcji. Nowa jednostka zostanie ustawiona w laboratorium technicznym do pracy w linii z kamerą termowizyjną ThermoFlexX TFxX 80 w celu zademonstrowania w pełni zautomatyzowanego obrazowania i naświetlania płytek w jednym prostym procesie. Jest to możliwe dzięki unikalnemu interfejsowi z ruchomym systemem przesuwania płyt i mostem w połączeniu z inteligentnym transportem płyt i inteligentnym spływem, eliminującym wszelkie zagrożenia związane z ręczną obsługą.

„Posiadanie jednostki Catena-E 80 T w naszym centrum demonstracyjnym pozwoli ludziom przetestować własne pilniki i ocenić działanie sprzętu oraz korzyści płynące z dużej prędkości w czasie rzeczywistym. Kiedy będą mogli zobaczyć operację z bliska, lepiej zrozumieją zabezpieczenia awaryjne, jakość projektu i inżynierię, która została wykorzystana do rozwoju” — powiedział Eric Gibbs, dyrektor zarządzający w firmie Plates. „Cieszymy się, że klienci przynoszą swój własny personel produkcyjny, dzięki czemu mogą doświadczyć dużego wzrostu wydajności operacyjnej, który jest dla nich dostępny dzięki naszemu bardzo konkurencyjnemu rozwiązaniu”.

Po drugiej stronie granicy w Kanadzie dwóch wczesnych użytkowników korzysta z zalet technologii ThermoFlexX Catena-E. Firma Tempo Flexible Packaging w Innisfil , na północ od Toronto, Ontario, zainstalowała jednostkę Catena-E 48 i szybko zauważyła dużą różnicę w wydajności hali płyt. Firma musiała wymienić starszą konwencjonalną jednostkę ekspozycji bankowej, która powodowała pewne problemy z jakością. „Catena-E natychmiast rozwiązała nasze problemy i nastąpiła radykalna poprawa jakości druku” — powiedział Craig Labossier, kierownik ds. usług technicznych w firmie Tempo.

Firma Flexoleed w Montrealu, która obsługuje klientów w całej prowincji Quebec, niedawno przeszła z ekspozycji bankowej na technologię LED. Dominic Desgagnés , dyrektor techniczny, wyraził ogromne zadowolenie firmy z nowego sprzętu, mówiąc: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze stabilności nowego ThermoFlexX Catena-E 80; szczegóły są ostre, a płyty podłogowe są równe. Przejście z naszej starej jednostki ekspozycji również przebiegło sprawnie, a cały proces okazał się szybki i wydajny”.

Dla XSYS North America pojawienie się Catena-E 80 T w USA stanowi kluczowy krok w planie instalacji w pełni zautomatyzowanej linii ThermoFlexX Catena+ od końca do końca, która ma być dostępna do demonstracji na żywo w Charlotte jeszcze w tym roku. Dan podsumował: „Jako XSYS dużo inwestujemy w operacje na całym świecie, aby umożliwić klientom pełny dostęp do naszego szerokiego portfolio rozwiązań i dać im możliwość bezpośredniej rozmowy z naszymi ekspertami. Teraz, gdy ograniczenia związane z pandemią należą już do przeszłości, XSYS North America idzie pełną parą”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności