Mondi inwestuje w FunctionalBarrier Paper Ultimate, rozwiązanie opakowaniowe z ultrawysoką barierą funkcjonalnąPoprzedni artykuł 

Mondi inwestuje w FunctionalBarrier Paper Ultimate, oparte na papierze rozwiązanie opakowaniowe z ultrawysoką barierą funkcjonalną. (Zdjęcie: Mondi, PR259)
Mondi inwestuje w FunctionalBarrier Paper Ultimate, oparte na papierze rozwiązanie opakowaniowe z ultrawysoką barierą funkcjonalną. (Zdjęcie: Mondi, PR259)

Mondi, globalny lider w branży opakowań i papieru, inwestuje 16 mln euro w nowe technologie produkcji nowego asortymentu opakowań o nazwie FunctionalBarrier Paper Ultimate. Jest to oparte na papierze rozwiązanie opakowaniowe z ultrawysoką barierą funkcjonalną przeznaczone dla żywności, które zaspokaja rosnący popyt klientów na opakowania zrównoważone wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym.

To nowe rozwiązanie rozszerza istniejące portfolio Mondi o nazwie FunctionalBarrier Paper, zapewniając oparte na papierze rozwiązanie z wysoką barierą, przeznaczone dla produktów spożywczych, takich jak żywność suszona i mleko w proszku, a także zastosowań w branży gospodarstwa domowego i higieny osobistej. Produkty te wymagają opakowania, które oferuje ochronę przed parą wodną i tlenem oraz jest w stanie zapewnić długi okres magazynowania. Obecnie branżowym standardem pozwalającym osiągnąć ten poziom ochrony barierowej są rozwiązania niepodlegające recyklingowi, wykonane z plastiku lub powlekane aluminium. Asortyment FunctionalBarrier Paper Ultimate Mondi został zaprojektowany tak, aby umożliwić recykling w obiegu odpadów papierowych, jednocześnie zapewniając niezbędną ochronę produktu.

Wstępne testy asortymentu FunctionalBarrier Paper Ultimate wykazały pozytywne wyniki zarówno dla klientów, jak i konsumentów końcowych, co wskazuje, że rozwiązanie papierowe jest powszechnie akceptowane i preferowane bardziej niż alternatywy z aluminium i plastyki, które nie podlegają recyklingowi.

Inwestycje w nasz polski zakład w Solcu umożliwiają Mondi produkowanie funkcjonalnego papieru z wysoką barierą z wykorzystaniem najnowszych technologii i wydajnych procesów. Dzięki unikatowemu zintegrowanemu łańcuchowi wartości Mondi może zaoferować kompletne rozwiązanie na miejscu, od produkcji i powlekania, przez zadruk po końcowy produkt opakowaniowy. W ten sposób klienci otrzymują wydajne rozwiązanie zaspokajające ich potrzeby opakowaniowe.

Jak skomentował CEO segmentu Mondi Consumer Flexibles, Dirk Gabriel: „Jako globalny lider w zrównoważonych rozwiązaniach opakowaniowych od dłuższego czasu zmagaliśmy się z problemem bariery aluminiowej. Wiedzieliśmy, że dzięki badaniom, rozwojowi i inwestycji w nowe technologie uda nam się znaleźć skuteczny substytut zapewniający niezbędną ochronę produktów spożywczych naszych klientów. FunctionalBarrier Paper Ultimate pomaga naszym obecnym i nowym klientom wytwarzającym żywność przejść na bardziej zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe i tym samym zrealizować ich cele zrównoważonego rozwoju. Jest to namacalny przykład naszego zobowiązania Mondi Action Plan 2030 (MAP2030), aby wszystkie nasze opakowania nadawały się do wielokrotnego użytku, recyklingu i kompostowania”.

Produkcji asortymentu FunctionalBarrier Paper Ultimate na skalę przemysłową można spodziewać się w pierwszym kwartale roku 2024.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności