Bar Graphic Machinery zaprezentuje na targach Labelexpo Europe 2023 dwa rozwiązania wykończeniowe nowej generacjiPoprzedni artykuł 

Oprócz kompleksowego portfolio rozwiązań do wykańczania etykiet zaprojektowanych z myślą o dzisiejszym szybko rozwijającym się przemyśle etykietowym i wąskopasmowym, zespół Bar Graphic Machinery (BGM) zaprezentuje dwie maszyny nowej generacji. Na targach Labelexpo Europe 2023, hala 3, stoisko D24, zaprezentuje swoją maszynę BGM Elite Digiflex 330 z półobrotową stacją drukującą, systemem szybkiej wymiany atramentu i jednostką sitodrukową, a także nową maszynę BGM Elite Dieflex E.

Na stoisku będzie można zobaczyć Digiflex 330, wysokowydajny, bardzo elastyczny i solidny, fleksograficzny system wykrawania i wykańczania z pełnym serwomechanizmem.

Annemarie Rhodes, dyrektor zarządzająca BGM, komentuje: „W BGM zawsze słuchamy naszych klientów, rozumiemy ich potrzeby i umożliwiamy im ciągłe doskonalenie jakości wykończenia druku, szybkości i kosztów.

„Dzięki temu etosowi stwierdziliśmy, że konwencjonalne cylindry drukujące powodują powstawanie odpadów, gdy maszyna uruchamia się i zatrzymuje z powodu pozostawienia śladu po wciśnięciu/wyłączeniu. Inaczej jest w przypadku naszego nowego półobrotowego rozwiązania w Digiflex 330, ponieważ wycisk jest zaplanowany tak, aby nie znajdował się na etapie drukowania wycisku, gdy maszyna jest zatrzymana, co znacznie zmniejsza ilość odpadów. Ważna jakość i oszczędność kosztów dla naszych klientów.

„Maszyna zawiera teraz również zespół sitodrukowy, idealny do nakładania cięższych powłok i lakierów dotykowych na etapie wykańczania. Ponadto nowy system automatycznej blokady pojemników z atramentem z szybką wymianą wkładów obejmuje proste ruchy przesuwania, pchania i pochylania dla operatora, umożliwiając zmianę koloru w czasie krótszym niż jedna minuta. Ponownie, znacząca korzyść dla klientów BGM.”

Osiągając wyjątkową prędkość przetwarzania i wykańczania do 160 m/min, Digiflex 330 jest energooszczędną maszyną zaprojektowaną z serwomechanizmem podawania i odbierania, półobrotową stacją fleksograficzną do ponownego rejestrowania z suszeniem LED oraz jednostkami do foliowania na zimno i laminowania. Obejmuje również jednostkę do cięcia wstecznego, przewijanie odpadów z rolką nakładającą i system szybkiego cięcia obrotowego, uzupełniony przez przewijarki główne i końcowe.

Zaprojektowana z myślą o wspieraniu start-upów i rozwijających się firm jako opcja o niższych inwestycjach, nowa BGM Elite Dieflex E zaprezentowana na targach to szybka linia do przetwarzania i wykańczania zwykłych etykiet, którą można również wyposażyć w regulowane kowadło jako opcję.

Rhodes wyjaśnia: „Z biegiem czasu, bez względu na to, jak sumienny jest operator prasy w zakresie regularnej kontroli, czyszczenia i konserwacji matryc obrotowych, normalne zużycie może spowodować nierównomierne cięcie matrycy, co skutkuje bezużytecznymi przebiegami prasy, co kosztuje firmę cenny czas i pieniądze , nie mówiąc już o zdenerwowanych klientach.

„Włączenie kowadełka o regulowanym prześwicie (ACA) do Dieflex E umożliwia operatorowi prasy zmianę głębokości cięcia w locie, bez konieczności spowalniania prasy, zapewniając kompensację zużycia matrycy i minimalizację odpadów”.

Rhodes podsumowuje: „Zespół jest zachwycony możliwością wystawiania się na Labelexpo Europe po tak długiej przerwie. Mamy szeroką gamę rozwiązań do zademonstrowania naszym klientom, nowym i starym, i nie możemy się doczekać spotkania z naszymi partnerami-dystrybutorami. BGM cieszy się doskonałą reputacją dzięki doskonałemu sprzętowi do wykańczania i nie możemy się doczekać zademonstrowania naszych najnowszych osiągnięć na stoisku. Wszystkich, którzy chcą zarezerwować pokaz lub spotkanie z zespołem, prosimy o kontakt pod adresem sales@bargraphic.com."

Na podstawie informacji firmy Bar Graphic Machinery

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności