Mark Andy na targach Labelexpo Europe 2023: rozwiązania wspierające sukcesy drukarń etykietowychPoprzedni artykuł 

Wśród rozwiązań software'owych prezentowanych przez Mark Andy znajdzie się m.in. sMArt link - system monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym; Fot.: Mark Andy
Wśród rozwiązań software'owych prezentowanych przez Mark Andy znajdzie się m.in. sMArt link - system monitorowania produkcji w czasie rzeczywistym; Fot.: Mark Andy

Mark Andy zaprasza na swoje stoisko (numer 4C45) podczas targów Labelexpo Europe 2023, które odbywać się będą w Brukseli w dniach 11-14 września br. Firma podkreśla, że od wprowadzenia przez nią na rynek pierwszej maszyny fleksograficznej w 1951 roku, stała się najbardziej doświadczonym w skali świata producentem maszyn dedykowanych produkcji etykietowej, stale wychodzącym naprzeciw zmieniającym się potrzebom rynkowym. Zgodnie z przyświecającym jej działalności hasłem Total Solutions Partner, stara się być wszechstronnym, oferującym kompleksową obsługę partnerem dla drukarń specjalizujących się w tego typu asortymencie i wspierać je w osiąganiu sukcesów rynkowych.

Targi w Brukseli staną się miejscem światowej premiery nowej linii maszyn fleksograficznych Mark Andy - PRO Series. Platforma ta bazuje na sprawdzonej technologii napędów serwo, zapewniając jej użytkownikom – jak podkreśla producent – nowoczesne rozwiązanie technologiczne w konkurencyjnej cenie. PRO Series może być też bazą dla Digital PRO Max – tonerowej maszyny cyfrowej, oferującej atrakcyjny koszt jednostkowego wydruku i możliwość aplikowania dodatkowego koloru białego. Wśród prezentowanych maszyn znajdzie się również najwyżej pozycjonowany przez Mark Andy model hybrydowy – Digital Series HD. Łączy on w sobie druk cyfrowy w technice inkjetowej UV i zespoły fleksograficzne, dedykowane dodatkowej obróbce i uszlachetnieniom.

Podczas targowej prezentacji Mark Andy w Brukseli znajdzie się wiele akcentów związanych z wdrażaną przez firmę w jej rozwiązaniach automatyzacją procesów. Premierę będzie tu miał natywny, stworzony przez Mark Andy i dostępny wyłącznie w jej ofercie program do impozycji – ProWORX Label Suite. Narzędzie to usprawnia i automatyzuje proces przygotowania etykiet, zarówno w kontekście ich drukowania jak i uszlachetniania w trybie inline. ProWORX Label Suite to rozszerzenie pakietu Adobe Crative Cloud, uwzględniające specyfikę maszyn hybrydowych Mark Andy. Oferowane tu funkcje obejmują m.in. definiowanie prac oraz impozycję w kontekście drukowania i finalnej obróbki etykiet, w tym sztancowania. Jak zapewnia producent, oprogramowanie to zapewnia sprawną i proekologiczną produkcję etykietową.

Kolejnym promowanym podczas Labelexpo Europe rozwiązaniem software’owym Mark Andy będzie sMArt link – system monitorowania procesu wytwórczego w czasie rzeczywistym, zaprojektowany z myślą o optymalizacji maszyn wykorzystywanych do drukowania etykiet i opakowań. Na podstawie uzyskiwanych informacji operator bądź menedżer produkcji ma tu bieżący wgląd w status realizowanej pracy, co pozwala mu podejmować natychmiastowe decyzje, a w efekcie – ograniczać straty materiałowe, lepiej oceniać przebieg procesu i tym samym zwiększać wydajność produkcji. Dostępny poprzez działającą w „chmurze” platformę, sMArt link może być wykorzystywany zarówno z nowymi, jak i wdrożonymi wcześniej maszynami cyfrowymi oraz fleksograficznymi Mark Andy oraz z urządzeniami innych producentów.

Z myślą o zwiększeniu automatyzacji procesu wytwórczego Mark Andy nawiązała współpracę z Lemu Group – producentem wysokowydajnych rozwiązań do konfekcjonowania etykiet. O jej efektach będzie można się przekonać odwiedzając stoisko Mark Andy, na którym maszyna hybrydowa Digital Series HD będzie współpracować w trybie inline z automatyczną przewijarką typu turret – MA-GTU. Rozwiązanie to eliminuje konieczność ręcznego przenoszenia zadrukowanych i poddanych finalnej obróbce zwojów z etykietami do urządzenia konfekcjonującego w trybie off-line. To – jak zapewniają obie firmy – minimalizuje ilość dodatkowej pracy wykonywanej przez operatora, poprawiając wydajność i zyskowność całego procesu wytwórczego, a tym samym – całej firmy. W ramach podpisanego porozumienia, klienci Mark Andy mają do dyspozycji nie tylko wspomniane przewijarki MA-GTU, ale też inne rozwiązania z oferty Lemu Group, m.in. umożliwiające drukowanie w trybie „odwijania do paletyzatora” oraz różne opcje przetwarzania.

Mówi Greg Palm, Senior Vice President of Marketing and Business Development w firmie Mark Andy: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani powrotem na odbywające się w Brukseli targi Labelexpo Europe. W ciągu minionych kilku lat rynek bardzo się zmienił, a cała branża wykonała olbrzymi krok do przodu, także w kontekście rozwoju technologicznego. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zaprezentowania przez Mark Andy rozwiązań uwzględniających ww. zmiany i rosnące potrzeby oraz oczekiwania ze strony współczesnych drukarń i przetwórców etykietowych”.

Światowa premiera maszyn fleksograficznych PRO Series

PRO Series – jak podkreśla producent – to pierwsza na rynku maszyna fleksograficzna, w pełni bazująca na napędach serwo i posiadająca certyfikat CE dedykowana produkcji etykietowej i dostępna w przystępnej cenie. Jako jej główne zalety Mark Andy wskazuje wydajny i zyskowny workflow, niskie koszty eksploatacyjne i modułową konstrukcję, umożliwiającą jej rozbudowę w zakresie druku fleksograficznego bądź przekształcenie w rozwiązanie hybrydowe, za sprawą dodatkowych modułów tonerowych. W maszynie PRO Series znalazła zastosowanie sprawdzona platforma drukowania znana z maszyn Performance Series, która – jak zapewnia producent – pozwala na uzyskanie oszczędności czasowych i materiałowych, a w efekcie – maksymalizację zysku i wydajności działań. Maszyna PRO Series jest kompatybilna ze wspomnianym wcześniej systemem monitorowania i analizy produkcyjnej – sMArt link.

Rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania hybrydowe i automatyzujące produkcję

Mark Andy podkreśla, że rozwiązania hybrydowa cieszą się stale rosnącą wśród drukarń i przetwórców etykiet z całego świata. Na jej stoisku targowym podczas Labelexpo Europe zostanie zaprezentowana maszyna Digital Series HD, wyposażona w zespoły cyfrowe i fleksograficzne. Drukując z prędkością do 73 m/min., łączy ona w sobie druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z licznymi opcjami uszlachetniania i wykańczania w jednym przejściu. Model eksponowany podczas tegorocznych targów zostanie wyposażony w dodatkowe opcje zwiększające wartość dodaną drukowanej etykiety oraz automatyczną przewijarkę typu turret. Całość ma zobrazować potencjał oferowany przez hybrydowe rozwiązania Mark Andy, także w kontekście automatyzacji produkcji i zwiększania jej wydajności.

Europejską premierę w Brukseli będzie miała nowa maszyna hybrydowa Digital PRO Max. Jest to rozwiązanie tonerowe, bazujące na platformie PRO Series. Producent podkreśla, że Digital PRO Max to efekt jego wieloletnich doświadczeń z zakresie druku cyfrowego, wykorzystujące wiedzę pozyskaną od użytkowników wcześniejszych maszyn hybrydowych z serii Digital Pro. Mark Andy wskazuje jej kluczowe zalety: wyższą prędkość drukowania, niższy koszt jednostkowy wydruku (realizowanego m.in. z zastosowaniem dodatkowej bieli) i możliwość skonfigurowania w trybie „z roli na rolę” lub w pełni hybrydowym, uwzględniającym dalszą obróbkę. Zastosowany tu moduł cyfrowy, bazujący na technice tonerowej, może być zainstalowany w maszynie fleksograficznej PRO Series, wpływając na wyższą elastyczność, wydajność i zyskowność realizowanej produkcji.

Mark Andy Print Products (MAPP)

Swoje miejsce na stoisku targowym w Brukseli będzie też mieć Mark Andy Print Products (MAPP) – oddział Mark Andy, oferujący – na bazie umów OEM – części zamienne do różnych rozwiązań etykietowych oraz materiały eksploatacyjne stosowane w produkcji wąskowstęgowej. Jak podkreśla firma, oferta MAPP jest stale rozbudowywana, tworząc kompleksowe portfolio rozwiązań do produkcji etykietowej, realizowanej w różnych technikach drukowania: fleksograficznej, offsetowej i cyfrowej.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności