ACTEGA: duże prędkości są teraz możliwe do osiągnięcia dzięki ECOLEAF i liderom branży wdrażającym metalizację na żądaniePoprzedni artykuł 

Harald Jasper i Matt Dass na Labelexpo Europe 2023
Harald Jasper i Matt Dass na Labelexpo Europe 2023

ACTEGA, producent specjalistycznych powłok, atramentów, klejów, uszczelniaczy i mieszanek dla branży poligraficznej i opakowaniowej, ogłosiła dziś najnowsze wiadomości dla firmy na targach Labelexpo Europe 2023 (Bruksela, Belgia, 11–14 września). Udostępnione wiadomości dotyczyły znaczących osiągnięć w zakresie innowacyjnej, zrównoważonej technologii metalizacji na żądanie ECOLEAF.

Firma potwierdziła, że ECOLEAF pracuje obecnie z prędkością 70 m/min na cyfrowych liniach atramentowych i 80 m/min na liniach fleksograficznych . Średnio- i wysokonakładowe zadania na wszystkich typach istniejących linii produkcyjnych mogą teraz z łatwością zintegrować ECOLEAF i czerpać korzyści z ulepszonego zrównoważonego rozwoju, zapewniając jednocześnie wysoki połysk i jakość zwykle osiąganą w przypadku tradycyjnych procesów foliowania.

Ponadto wizja ACTEGA zakładająca wprowadzenie metalizacji ECOLEAF na żądanie do jak największej części branży, zrobiła znaczący krok naprzód. Technologia ta jest obecnie wdrażana przez liderów w całej branży, a marki z tego sektora są podekscytowane gotowymi produktami i obietnicą znacznych postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ponieważ coraz więcej innowacyjnych firm wdraża metalizację na żądanie, zakres zastosowań metalizacji ECOLEAF obejmuje obecnie tuby laminowane, koszulki termokurczliwe i etykiety samoprzylepne.

Matt Dass, dyrektor naczelny Springfield Solutions, część All4Labels i pierwszego cyfrowego partnera ECOLEAF, potwierdził znaczenie najnowszych kamieni milowych osiągniętych przez zespół ECOLEAF: „Zainstalowaliśmy nasze urządzenie ECOLEAF w 2022 r., aby uzupełnić naszą istniejącą usługę cyfrowego ozdabiania. Zespół ECOLEAF okazał ogromne wsparcie i sprawił, że dodanie metalizacji na żądanie do naszych możliwości było tak proste. Oferujemy teraz naszym klientom porównanie jakości i cen etykiet dekorowanych ECOLEAF i etykiet dekorowanych tradycyjnymi procesami foliowania. Kiedy spojrzymy na te próbki w połączeniu z możliwością znacznego zmniejszenia ich śladu węglowego i ilości odpadów, decyzja o wyborze ECOLEAF jest całkowicie jasna.”

Harald Jasper, dyrektor zarządzający ACTEGA Metal Print, wyjaśnia: „ Powszechnie wiadomo, że tradycyjne procesy foliowania stosowane do ekskluzywnych etykiet i produktów opakowaniowych są drogie, skomplikowane w integracji z procesem produkcyjnym i niezwykle marnotrawne. Naszym celem dla ECOLEAF jest umożliwienie zrównoważonej metalizacji etykiet i opakowań na żądanie - stosowanie wysokiej jakości metalicznych dekoracji niezawierających plastiku tylko wtedy i tam, gdzie tego chcesz . Dziś udowodniliśmy, że ta ekscytująca transformacja tej branży jest już na zaawansowanym etapie. Dzięki możliwym do osiągnięcia wyższym prędkościom i nowym rynkom dostrzegającym potencjał ulepszeń procesów dekoracji, coraz więcej myślących przyszłościowo przetwórców, producentów OEM i marek chce przejść na ECOLEAF”.

Jednostka ECOLEAF zostanie zaprezentowana na żywo na stoisku ACTEGA (6C32) oraz na stoisku partnera, firmy AB Graphic International (6A37) na targach Labelexpo w tym tygodniu. Po raz pierwszy rozwiązanie jest prezentowane na linii w pełni cyfrowej, a klienci i potencjalni klienci po raz pierwszy zobaczą tę technologię w działaniu na europejskich targach.

Także najnowsze innowacje firmy w zakresie wysokoudarowych powłok i atramentów do etykiet i opakowań elastycznych. Próbki prezentujące serię powłok ACTEGA z efektem dotykowym, powłoki LED-UV oraz atramenty białe i metaliczne z pewnością przyciągną uwagę odwiedzających i zaimponują konwerterom swoimi zaawansowanymi funkcjonalnościami.

Benjamin Lux, dyrektor ds. technicznych firmy ACTEGA, wyjaśnił swoją ogólną wizję działalności ACTEGA: „Dzięki tak szerokiej gamie powłok i atramentów opracowanych z myślą o różnicowaniu produktów i ulepszonej funkcjonalności na pierwszym planie, a także pionierskiej technologii, takiej jak ECOLEAF, ACTEGA umożliwia naszym klientom zachować rentowność i konkurencyjność. Aktywnie poszukujemy rozwiązań, które odpowiadają bieżącym potrzebom rynku, próbując jednocześnie przewidywać potrzeby w przyszłości, niezmiennie skupiając się na zrównoważonym rozwoju. Labelexpo to idealna okazja dla obecnych i potencjalnych klientów, aby zobaczyć wszystkie najnowsze rozwiązania stojące przed ich wyzwaniami produkcyjnymi i zyskać inspirację w zakresie nowych sposobów zabezpieczenia swojej działalności na przyszłość. Zachęcamy wszystkich do zrobienia tego w nadchodzących dniach i zapoznania się z najnowszymi innowacjami ACTEGA.”

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności