ACTEGA wprowadzi na targach Labelexpo Europe 2023 wysokiej jakości technologię metalizacji ECOLEAF oraz specjalistyczne atramenty i powłokiPoprzedni artykuł 

Gama specjalistycznych farb i powłok ACTEGA do etykiet i opakowań elastycznych została opracowana w celu zwiększenia funkcjonalności
Gama specjalistycznych farb i powłok ACTEGA do etykiet i opakowań elastycznych została opracowana w celu zwiększenia funkcjonalności

ACTEGA , producent specjalistycznych powłok, tuszy, klejów, uszczelniaczy i mieszanek dla przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, zaprezentuje swoje najnowsze innowacje na targach Labelexpo Europe 2023 (Bruksela, Belgia, 11-14 września). Na wystawie zaprezentowana zostanie gama innowacyjnych produktów ACTEGA zaprojektowanych w celu umożliwienia produkcji wysokiej jakości etykiet i opakowań o większym efekcie wizualnym. Szeroka gama prezentowanych produktów obejmuje serię powłok ACTEGA z efektem haptycznym, powłoki LED-UV, atramenty białe i metaliczne, a także pionierską technologię metalizacji ACTEGA ECOLEAF.

Jedną z głównych atrakcji stoiska ACTEGA (stoisko 6C32) na targach Labelexpo Europe 2023 będą pokazy na żywo ECOLEAF, zrównoważonej alternatywy dla tradycyjnych dekoracji metalicznych. Ta unikalna technologia umożliwia drukarniom i przetwórcom znaczne ograniczenie wpływu metalicznych dekoracji na etykiety i opakowania na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu standardów estetycznych i jakościowych wymaganych przez marki. Dzięki pracującej prasie i zespołowi do metalizacji, odwiedzający będą mogli zobaczyć tę rewolucyjną technologię z pierwszej ręki, a także wystawionych zostanie szereg wydrukowanych próbek, podkreślających wszechstronność gotowych ozdób.

ACTEGA zaprezentuje również swoje specjalistyczne farby i powłoki do etykiet i opakowań elastycznych, które zostały opracowane z myślą o zaawansowanej funkcjonalności i wyróżniającym się wyglądzie na półce. Asortyment powłok ACTEGA z efektami dotykowymi i wizualnymi oferuje markom sposób na wyróżnienie swoich produktów za pomocą różnorodnych efektów o wysokiej wartości, zaprojektowanych w celu przyciągnięcia uwagi konsumentów. Efekty, które były możliwe, obejmują miękki dotyk, matowanie i wypukły obraz. Powłoki LED-UV firmy ACTEGA wykorzystują renomowane doświadczenie firmy w opracowywaniu powłok, aby zapewnić liczne korzyści funkcjonalne i oszczędność energii.

Odwiedzający Labelexpo będą mieli również okazję zapoznać się z białymi i metalicznymi atramentami ACTEGA, które idealnie nadają się do ulepszania projektów etykiet i dodawania dramatycznego metalicznego połysku.

Dzięki swojej wiedzy i niezachwianemu zaangażowaniu w doskonałość i zrównoważony rozwój, ACTEGA nadal wspiera marki w osiąganiu ich ambitnych celów, zapewniając jednocześnie niezrównane wsparcie na każdym etapie.

ECOLEAF — wspaniały przykład zrównoważonej produkcji

Całkowicie eliminując potrzebę stosowania folii, ECOLEAF koncentruje się na procesie nakładania i utwardzania precyzyjnych ilości metalicznego pigmentu w celu stworzenia wyróżniających się ozdób na etykietach, jednocześnie ułatwiając krytyczne obniżenie kosztów, materiałów i czasu produkcji. Biorąc pod uwagę wstępne obliczenia firmy, które wykazały redukcję śladu węglowego o ponad 50 procent w porównaniu z folią na zimno i na gorąco, ACTEGA spodziewa się, że ta rewolucyjna technologia, ECOLEAF, będzie bardzo popularną atrakcją na nadchodzących targach.

„Wiele myślących przyszłościowo firm w całej Europie już korzysta z wielu korzyści, jakie ECOLEAF zapewnia ich zakładom produkcji cyfrowej, sitodruku lub fleksografii . Ta technologia ma potencjał, by całkowicie zmienić branżę i chcielibyśmy zaprosić wszystkich odwiedzających Labelexpo Europe do zapoznania się z tą innowacją dla siebie” – wyjaśnia Timo Kondziela, Head of Global Marketing w ACTEGA. „Cieszymy się również, że podczas tegorocznych targów nawiążemy kontakt z naszymi cenionymi klientami w zakresie farb i powłok. Na wysoce konkurencyjnym rynku nasze najnowocześniejsze portfolio oferuje zaawansowane rozwiązania niektórych z najbardziej rozpowszechnionych wyzwań produkcyjnych i zapewnia, że produkty końcowe naprawdę wyróżniają się w sklepie półki.

Na podstawie informacji firmy ACTEGA

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności