Ranpak rozszerza ofertę dla izolacji termicznej, wprowadzając na rynek globalny rozwiązanie RecyCold® climaliner™Poprzedni artykuł 

Ranpak Holdings Corp. („Ranpak”) (NYSE: PACK), światowy lider w zakresie zrównoważonych, papierowych rozwiązań opakowaniowych dla handlu elektronicznego i przemysłowych łańcuchów dostaw poinformował dziś, że firma Lions Prep, cieszący się największym uznaniem w Wielkiej Brytanii dostawca cateringu dietetycznego, wybrała dla swojej bogatej gamy zdrowych posiłków papierowe opakowania Ranpak dla łańcucha chłodniczego. Innowacyjne, papierowe opakowania Ranpak dla łańcucha chłodniczego nie tylko są bardziej przyjazne dla środowiska, ale i zapewniają niezbędną ochronę termiczną, pozwalającą zachować świeżość produktów, dając klientom równocześnie większy komfort przy rozpakowywaniu.

„Popyt na zestawy posiłków stale rośnie ze względu na wypełnione grafiki konsumentów oraz zapotrzebowanie z ich strony na świeże, zdrowe oraz pakowane w ekologiczny sposób dania” – mówi Ruud Titulaer, Business Leader Cold Chain z firmy Ranpak. „W Ranpak zapewniamy takim firmom, jak Lions Prep, bardziej zrównoważone papierowe rozwiązania z dziedziny opakowań, które w pełni podlegają recyklingowi i równocześnie zapewniają znakomitą ochronę termiczną oraz wyjątkowy komfort rozpakowywania. Gdy nasi klienci wymagają dodatkowego chłodzenia produktów, nasze wkłady chłodzące RecyCold® zaspokajają tę potrzebę dzięki stosowanemu w nich biożelowi. Wkłady te są ponadto wielokrotnego użytku.

„Lions Prep zapewnia zdrowe posiłki konsumentom borykającym się z brakiem czasu” – wyjaśnia Pia Raffaela, Procurement Manager z Lions Prep. „Oferujemy również opcje bezglutenowe oraz wegańskie. Ważna dla nas jest nie tylko najwyższa jakość dostarczanych klientom dań wysokobiałkowych. Wiemy również, że opakowania także są ważne dla naszych klientów. Muszą one być wygodne dla konsumentów, bezpieczne dla żywności oraz przyjazne dla środowiska. Z tego względu zdecydowaliśmy się na pakowanie naszych posiłków w RecyCold® climaliner™ firmy Ranpak”.

Lions Prep wyjaśnia potrzeby współczesnych konsumentów, które obejmują:

  • Zrównoważony rozwój: celem przyjętym przez firmę jest pakowanie wszystkich dostarczanych produktów w opakowania pozyskiwane w sposób zrównoważony.
  • Ochrona termiczna: zapewnianie zarówno bezpieczeństwa żywności, jak i fizycznej ochrony w trakcie transportu, to kwestie kluczowe. Posiłki muszą trafiać do klientów w stanie nienaruszonym oraz w temperaturze mieszczącej się w określonym zakresie. Równocześnie należy unikać nieekologicznych materiałów opakowaniowych.
  • Estetyka: Lions Prep zapewnia swoim klientom w pełni zoptymalizowane doznania kulinarne, co obejmuje również odbiór i rozpakowywanie pojemnika z posiłkiem. Firma chciała poprawić doświadczenia klientów poprzez zastosowanie zrównoważonej wkładki termicznej, mając na względzie odpakowywanie oraz łatwość poddania opakowania recyklingowi lub jego zutylizowania.

Przed wprowadzeniem rozwiązań Ranpak firma Lions Prep wykorzystywała koce z drelichu, które zatrzymywały wilgoć oraz zapachy jedzenia i które trudno było poddać recyklingowi. Po dogłębnym przedyskutowaniu potrzeb oraz uzyskaniu ścisłego wsparcia technicznego zdecydowano się na RecyCold® climaliner™ jako najbardziej odpowiedni produkt mogący zastąpić dotychczas stosowany drelich. Nowe, ulepszone rozwiązanie stanowi wynik współpracy pomiędzy Lions Prep, Ranpak i partnerem z dziedziny dystrybucji. Papierowy, w pełni podlegający recyklingowi climaliner™ można bez problemu przekazać do recyklingu wraz z pozostałymi odpadami papierowymi. Produkt zapewnia doskonałą wydajność cieplną – w przypadku Lions Prep wymagany czas ochrony wynosił do 36 godzin – a to rozwiązanie chroni produkty o temperaturze pokojowej, chłodzone i mrożone nawet do 48 godzin. Dotychczasowe pudło Lions Prep może być bez problemu używane z zastosowaniem nowej izolacji. Cieńsza wkładka pozwala na maksymalne wykorzystanie pojemności pudła.

Raffaela dodaje: „Wkładka RecyCold® climaliner™ dłużej utrzymuje nasze posiłki w chłodzie, a ponieważ jest kompostowalna, jest także lepsza dla naszej planety i naszej marki. Firma Ranpak była bardzo pomocna podczas poszukiwań odpowiedniego rozwiązania, a nasze dotychczasowe pudła są teraz w stanie pomieścić więcej. Jesteśmy zachwyceni, że możemy teraz zapewniać naszym konsumentom jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska opakowania oraz jeszcze większy komfort przy rozpakowywaniu. Zapewnia nam to dobrą pozycję do dalszego rozwoju w segmencie zdrowego stylu życia, z wysoce efektywnymi opakowaniami, które są łatwe w użyciu i wyraźnie wskazują, iż mamy do czynienia ze zrównoważoną marką!”

W tym filmie można znaleźć więcej informacji na temat komfortu rozpakowywania.

Więcej informacji na temat firmy Ranpak można znaleźć na stronie: http://www.ranpak.com/pl/.

Na podstawie informacji firm Lions Prep oraz Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności