AN Studio zakupiło maszynę Scodix Ultra 6000 SHDPoprzedni artykuł 

Od lewej: Sławomir Iwanowski - Scodix Worldwide Channel Director, Anna Jesiołkiewicz - An Studio Owner, Paweł Jesiołkiewicz - AN Studio Owner, Szymon Symonowicz - Digiprint Sales Director
Od lewej: Sławomir Iwanowski - Scodix Worldwide Channel Director, Anna Jesiołkiewicz - An Studio Owner, Paweł Jesiołkiewicz - AN Studio Owner, Szymon Symonowicz - Digiprint Sales Director

Scodix, wiodący dostawca rozwiązań druku cyfrowego dla branży graficznej, ma przyjemność ogłosić sprzedaż swojej maszyny Scodix Ultra 6000, wyposażonej w technologię SHD do polskiej drukarni AN Studio. Jest to pierwsza instalacja najwyższej klasy maszyny do uszlachetnień wydruków Scodix B1 z technologią Smart High Definition na polskim rynku.

Dzięki szerokiej gamie produktów, od opakowań po kalendarze i materiały POS, maszyna Scodix zapewni AN Studio elastyczność w uszlachetnianiu wielu produktów za pomocą ponad 10 efektów dekoracyjnych. Wszystkie są dostępne na jednej platformie, a uszlachetnienia zmieniają się od płaskich folii po wypukłe, błyszczące, wytłaczane tekstury i efekty holograficzne 3D.

Zakupione od polskiego dystrybutora, firmy Digiprint, urządenie Scodix Ultra 6000, wyposażone w SHD Digital Enhancement Press technology, zapewnia wysoką jakość dzięki przełomowej technologii, która tworzy obraz uszlachetnienia w wysokiej rozdzielczości oraz ostre, wyraziste delikatne detale, zapewniając przyciągające wzrok rezultaty - idealne dla szerokiego grona klientów AN, od marek po nabywców druku.

Właściciele AN Studio, Anna i Paweł Jesiołkiewicz, przypisują swoją decyzję o zainwestowaniu w technologię Scodix dwóm powodom: jej niesamowitym możliwościom uszlachetnienia i niezrównanym korzyściom dla środowiska: “Scodix przekonał nas do swojego rozwiązania, ponieważ jako firma kładąca nacisk na zrównoważony rozwój, jej referencje środowiskowe nie mają sobie równych" - stwierdza Anna Jesiołkiewicz. "Technologia cyfrowa eliminuje potrzebę stosowania metalowych matryc i szkodliwych chemikaliów, zapewniając korzyści produkcyjne, a także zmniejszając wpływ na środowisko. Tymczasem technologia Scodix SHD umożliwia nam realizację skomplikowanych projektów, co jest koniecznością w przypadku zastosowań, których wymagają nasi klienci. Doceniamy również możliwość łączenia różnych uszlachetnień w celu uzyskania naprawdę wyjątkowych projektów oraz efektów wizualnych".

Technologia Scodix SHD może być wykorzystywana do wielu celów. Jej możliwości uszlachetniania mogą poprawić jakość opakowań, od produkcji kartonów po pudełka z tektury falistej, zadrukowywane z jednej lub obu stron. Format B1 Scodix ułatwia kompleksowe zastosowanie urządzenia dla opakowań, co oznacza, że dzięki urządzeniu Ultra 6000 można uzyskać znacznie większą efektywnośc produkcji dla wszystkich rozmiarów serii. Wydajność uszlachetniania Scodix zapewnia szybsze wprowadzenie produktu na rynek, bez wydłużania czasu produkcji.

"Cyfrowa maszyna uszlachetniająca Scodix jest już gotowa do pracy poprzez szybką i bezproblemową instalację oraz integrację z naszymi procesami produkcyjnymi" - dodaje Paweł Jesiołkiewicz. "Potrzebowaliśmy cyfrowej maszyny wykańczającej w formacie B1, a Scodix okazał się najbardziej atrakcyjną opcją. Nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z jakości aplikacji, którą już widzimy w produkcji".

Dzięki niezależnie zweryfikowanym standardom zrównoważonego rozwoju, Scodix pomaga klientom ograniczać ilość odpadów, oszczędzać energię i minimalizować ich wpływ na środowisko. Niedawne badanie Lifecycle Assessment wykazało, że Scodix oszczędza 80% wody i 85% emisji i energii w procesie uszlachetniania w porównaniu z tradycyjnym tłoczeniem na gorąco. Ponadto uszlachetnianie Scodix jest certyfikowane jako nadający się do recyklingu, a marki i producenci stosujący wykończenia Scodix zgodnie z protokołem kontroli WMU SBS-E mogą używać symbolu recyklingu FTC, ponieważ zastosowane podłoże jest również certyfikowane jako nadające się do recyklingu. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki uszlachetnianiu za pomocą Scodix proces ten jest siedmiokrotnie mniej szkodliwy dla klimatu.

Mark Nixon, wiceprezes Scodix ds. globalnej sprzedaży i marketingu, podsumowuje: "To kolejny pozytywny krok naprzód dla Scodix, ponieważ AN Studio, wiodący dostawca usług poligraficznych w Polsce, wybrał nasze rozwiązanie do zdobienia, aby sprostać wymaganiom rosnącego rynku opakowań. Zakup ten potwierdza przekonanie, że Scodix szybko staje się dostawcą technologii, która odróżnia firmy takie jak AN Studio od konkurencji".

Urządzenie Scodix Ultra 6000 z technologią SHD, jest piątą już instalacją urządzeń Scodix w Polsce dostarczoną przez firmę Digiprint, mówi Szymon Symonowicz - Dyrektor Sprzedaży Digiprint, komentując: "Widzimy ogromny potencjał dla większej liczby instalacji cyfrowych rozwiązań do uszlachetniania Scodix ze względu na wymagania rynku i zmniejszające się nakłady".

Na podstawie informacji firmy Scodix Ltd.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności