Asahi Photoproducts rozpoczyna szkolenie w zakresie płyt w Gallus Experience Center, przy wsparciu ESKOPoprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych i spółka zależna Asahi Kasei Corporation, poinformowała dzisiaj, że firma rozpoczyna nowy rodzaj kursów szkoleniowych dla operatorów, łącząc przepływ pracy przed drukiem, produkcję płyt i druk fleksograficzny, wspólnie z firmami Gallus i ESKO, wszystko pod jednym dachem.

Pierwsze sesje są już zaplanowane w ramach dobrze znanej serii ESKO MasterClass , pierwsza rozpocznie się w marcu i będzie dotyczyła aspektów przepływu pracy fleksograficznej i technologii rastrowania, następnie zrównoważonej produkcji płyt, a następnie zamknięcia obiegu poprzez przejście do druku . Sesje będą odbywać się w Gallus Experience Center w St. Gallen w Szwajcarii, które zostało otwarte w czerwcu 2023 r. Poruszane tematy obejmują:

  • Technologie przesiewowe ESKO, przepływ pracy i rozwiązania w zakresie obrazowania płytek.
  • Szkolenie z zakresu wytwarzania płyt Asahi metodą płukania wodą, obejmujące kalibrację czasu naświetlania, szybkości płukania płyty, czasu wykańczania i suszenia.
  • Drukowanie płyt na prasie Gallus, w tym kalibracja krzywych i kontrola wydajności druku.
  • Skonsolidowany widok demonstrujący łatwość obsługi produkcji płyt firm Asahi, ESKO i Gallus w celu zapewnienia zrównoważonych rozwiązań dla przetwórców druku.

Aby zarejestrować się na marcową sesję i zapoznać się z porządkiem obrad, kliknij tutaj

Zajęcia odbywają się według następującego harmonogramu, każde składające się z czterech dni szkoleniowych:

  • Pierwsza klasa MasterClass : 12 – 15 marca
  • Drugie zajęcia MasterClass : 24 – 27 czerwca
  • Trzecia klasa MasterClass : 23 – 26 września
  • Czwarta klasa mistrzowska : 9 – 12 grudnia

„Od chwili założenia naszej firmy ponad 50 lat temu” – powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego Asahi – „zaobserwowaliśmy kilka zmian w naszej branży, od „druku ziemniaków” po wysokiej jakości proces druku fleksograficznego, który stanowi wyzwanie dla maksymalnego osiągalnego druku jakość w naszej dzisiejszej branży. Kolejnym ruchem, który zauważyliśmy, jest zamykanie luki w łańcuchu dostaw producentów płyt. Podczas gdy wcześniej wiele operacji, takich jak rozdzielanie plików, tworzenie płyt i drukowanie, było rozdzielonych, teraz, wraz z rosnącą integracją automatyzacji, łatwiej jest zebrać je pod jednym dachem w konwerterze druku. Wymaga to jednak kursów szkoleniowych o wartości dodanej dla przyszłego pokolenia operatorów”.

Gallus Experience Center zrzesza różnych wiodących w branży partnerów, takich jak Asahi, Gallus i ESKO, aby współpracować i wprowadzać innowacje w branży. Zapewnia idealne środowisko dla centrum szkoleniowego zajmującego się produkcją płyt , z pełnymi, kompleksowymi rozwiązaniami, które wspierają szerszą integrację zadań podczas operacji wytwarzania płyt – mając na uwadze zrównoważony rozwój na każdym etapie. Sesje te zapewnią uczestnikom praktyczne doświadczenie z prezentowanymi rozwiązaniami, a także możliwość zadawania pytań ekspertom branżowym i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.

Dario Urbinati, dyrektor generalny Gallus Group, komentuje: „W Gallus jesteśmy dumni z promowania inteligentnego, połączonego druku, a kluczową częścią tego jest pobudzanie współpracy, jednoczenie branży w celu inspirowania innowacji i transformacji. Centrum Doświadczeń Gallus stanowi świadectwo tej wizji, jednocząc najwybitniejsze umysły w naszej branży, w tym naszych cenionych partnerów Asahi i Esko, których wiedza wzbogaca naszą wspólną podróż do przodu. Jesteśmy razem podekscytowani możliwością zorganizowania tych transformacyjnych dni szkoleniowych MasterClass , które symbolizują nasze zaangażowanie w rozwój branży poprzez dzielenie się wiedzą i przyszłościowe rozwiązania. Dołącz do nas, gdy kształtujemy przyszłość druku, wyznaczając nowe horyzonty i odblokowując nieskończone możliwości”.

„Esko jest pionierem w zakresie tworzenia przygotowalni do druku fleksograficznego i wytwarzania płyt fleksograficznych w sposób przyjazny dla użytkownika i w dużej mierze zautomatyzowany, jednocześnie budując najlepszą w swojej klasie jakość i spójność płyt w naszych rozwiązaniach sprzętowych i programowych, takich jak seria CDI Crystal XPS” – powiedział Thomas Klein , dyrektor techniczny firmy Esko. „ Sesje szkoleniowe MasterClass w Gallus Experience Center umożliwiają teraz uczestnikom całościowy wgląd w cały proces, od przychodzącej grafiki, poprzez produkcję płyt fleksograficznych , po ostateczny wydruk, zapewniając bezcenny wgląd w to, w jaki sposób automatyzacja umożliwia większą niż kiedykolwiek łatwość obsługi zanim."

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności