Sun Chemical o zrównoważonym rozwoju podczas konferencji Polskiej Izby FleksografówPoprzedni artykuł 

Colin Smith podczas poprzedniej edycji konferencji PIF
Colin Smith podczas poprzedniej edycji konferencji PIF

Firma Sun Chemical nie tylko kolejny raz wspiera wydarzenie branżowe, będąc Diamentowym Sponsorem Konferencji Fleksografów, organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów, ale także w najbliższej jej odsłonie przedstawi uczestnikom problematykę związaną ze zrównoważonym rozwojem. Colin Smith, European Product Manager w europejskim oddziale tej firmy, wygłosi referat zatytułowany: „Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)”. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach od 18 do 20 marca br. w Warsaw Plaza Hotel w Warszawie.

„Tematyka zrównoważonego rozwoju - mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical - nie tylko staje się obecnie coraz ważniejsza dla przedsiębiorstw poligraficznych, ale jej założenia stają się już dziś dla wielu z nas koniecznością. Firma Sun Chemical, czując się społecznie odpowiedzialną, od jakiegoś już czasu edukuje rynek w tym zakresie. Wybieramy do tego między innymi ważne wydarzenia branżowe, a takim od lat jest Konferencja Fleksografów. Doceniając jego rangę po raz kolejny wsparliśmy to wydarzenie, stając się Diamentowym Sponsorem jego tegorocznej edycji. Jesteśmy przekonani, że bogaty program merytoryczny konferencji, a także możliwość spotkań i rozmów z przedstawicielami branży opakowaniowej i etykietowej, przyciągną – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich - wielu uczestników. Serdecznie zapraszamy do spotkań z Sun Chemical, do wymiany wiedzy i doświadczeń. Przez całą konferencję będziemy do dyspozycji Państwa, także na firmowym stoisku”.

„Od kołyski po grób…” – w niestandardowy sposób o ważnym temacie

„Zanieczyszczenie wody, gromadzenie odpadów, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, a także zmiany klimatyczne (zanikanie warstwy ozonowej i emisja gazów cieplarnianych) – wszystko to powoduje, że konsumenci i wpływowe organizacje pozarządowe domagają się konkretnych działań, wymuszając wręcz na właścicielach marek zdecydowane działania podejmowane w całym łańcuchu dostaw – podkreśla Tomasz Dobrowolski. – Dotyczy to również branży opakowaniowej i etykietowej, a także szeroko pojętej poligraficznej, gdzie jako Sun Chemical jesteśmy czołowym dostawcą farb, lakierów i innych materiałów eksploatacyjnych. Dlatego tak ważnym dla nas jest to, aby nasi klienci mogli się odpowiednio przygotowywać na zmiany, jakie niesie ze sobą zrównoważony rozwój. Proces ten bowiem postępuje i nie ma od niego odwrotu, dlatego chcemy informować naszych klientów, a także szeroko branżę o wdrażanych nowych zasadach, które wymuszają na przedsiębiorstwach szereg zmian. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania w tej sprawie dostawców z przedsiębiorstwami przyniosą zdecydowanie lepsze efekty”.

Jeśli chodzi o firmę Sun Chemical, jej polityka zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech kluczowych filarach - dotyczą one współpracy w ramach łańcucha dostaw, który ma istotne znaczenie dla powodzenia inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Kolejnym aspektem są tzw. „zasady 5R”, które mając na celu redukcję śladu węglowego; zmniejszenie zużycia energii/LZO; stosowanie farb, powłok i klejów bioodnawialnych; możliwość recyklingu, przetwarzalność oraz kompostowalność opakowań.

Firma Sun Chemical ma w swojej ofercie szereg produktów spełniających proekologiczne oczekiwania konsumentów i właścicieli marek. „Z pewnością warto się z nimi zapoznać, ale przede wszystkim pogłębiać swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, a tego typu spotkania jak Konferencja Fleksografów są ku temu doskonałą okazją. Co więcej – są wydarzeniami, które integrują branżę, co – jako Sun Chemical – szczególnie cenimy. Obecnie oczekuje się od marek, producentów i dostawców zwiększenia proekologiczności na wszystkich etapach procesu wytwórczego: od powstania danego wyrobu aż po dystrybucję. Jako producent farb musimy podążać za tymi oczekiwaniami poprzez zwiększanie w nich udziału surowców odnawialnych, poprawę poziomu recyklingu w naszych zakładach oraz dalszą redukcję ilości generowanych odpadów. Jesteśmy przekonani, że spotkania z nami, jak również wymiana doświadczeń wśród uczestników spotkania mogą być dla wielu przedsiębiorców inspiracją do zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju” – podsumowuje Tomasz Dobrowolski.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności