Global Good Awards 2024. Canon docenia i nagradza aktywistówPoprzedni artykuł 

Canon EMEA, światowy lider technologii obrazowania już piąty rok z rzędu patronuje nagrodzie Canon Young Champion of the Year przyznawanej w ramach projektu Global Good Awards. Wspierając wydarzenie, firma popularyzuje osiągnięcia młodych liderów. Zgłoszenia do kategorii Canon Young Champion of the Year rozpoczęły się w lutym, a kończą 3 maja 2024 r

Wyróżnienie Canon Young Champion of the Year jest przyznawane młodym liderom, którzy wprowadzając pozytywne zmiany w różnych obszarach zrównoważonego rozwoju, zachęcają innych do wzięcia odpowiedzialności w swoje ręce. Projekt stanowi rozszerzenie programu Canon EMEA Young People Programme. dającego młodym ludziom wiedzę, pewność siebie oraz umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, niezbędne do podejmowania działań w ważnych dla nich dziedzinach.

W ubiegłym roku Raheen Fatima i Manyasiri "Pear" Chotbunwong zwyciężyły w kategoriach wiekowych do 15 i do 20 roku życia. Sędziowie docenili wysiłki Raheen, która dzieliła się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi na całym świecie, odnosząc się do różnorodnych zagadnień z obszaru zrównoważonego rozwoju, wykorzystując jako podstawę dla swoich działań Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Do tej pory Raheen zrealizowała projekty edukacyjne dla ponad 5000 młodych ludzi z 20 różnych krajów.

Natomiast Manyasiri "Pear" Chotbunwong, założycielka kobiecej organizacji non-profit H.E.R. (Health. Equity. Respect), została doceniona za swoje działania na rzecz wspierania dostępu kobiet do produktów menstruacyjnych, edukacji, opieki zdrowotnej i zatrudnienia. Za pośrednictwem swojej organizacji pomogła w dystrybucji ponad 10 000 wielorazowych podpasek wyprodukowanych z włókna trzciny cukrowej zatwierdzonych przez FDA dla kobiet w pięciu krajach, współpracując z ponad 30 szkołami i organizacjami pozarządowymi.

Poprzedni zwycięzcy kategorii wspieranej przez Canon reprezentowali firmę podczas globalnych wydarzeń, w tym Expo 2020 Dubaju. Niektórzy z zeszłorocznych finalistów wzięli też udział w globalnej kampanii wideo w telewizji i w mediach społecznościowych z markami Warner Brothers Discovery i Cartoon Network.

Peter Bragg, Canon EMEA Sustainability & Government Affairs Director, powiedział: „Cieszymy się, że możemy sponsorować Global Good Awards już piąty rok z rzędu. Z niecierpliwością czekam na zgłoszenia do tegorocznej edycji, które będą dobrą ilustracją ciężkiej pracy, jak i osiągnięć młodych aktywistów, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nadszedł odpowiedni moment, by docenić młodych liderów, którzy dokonują istotnych zmian w bliskich im społecznościach".

Aby wyłonić tegorocznego zwycięzcę Canon Young Champion of the Year Award, do grona jury zaproszono m.in.: dyrektora wykonawczego UN Global Compact Network UK, Steve'a Kenzie, doradcę ds. zrównoważonego rozwoju i autorkę Be the Change Books, Georginę Stevens, finalistkę Canon Young Champion of the Year 2023 Jodie Bailey-Ho oraz fotografkę i ambasadorkę Canon, Laurę El Tantawy.

Szczegóły dotyczące kategorii Canon Young Champion of the Year

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 roku życia i do 24 roku życia, a zgłoszenie do udziału w konkursie jest bezpłatne. Canon zaprasza do aplikowania uczestników programów sygnowanych marką Canon, a także niezwiązanych z programami aktywistów. Jury pozostawia możliwość zgłoszeń więcej niż jednego kandydata w ramach jednego projektu, na przykład w sytuacji, kiedy nad kampanią pracowała grupa lub rodzeństwo.

W swojej aplikacji każdy uczestnik musi opisać swoją historię i zmianę, która się dzięki niej dokonała. Każde zgłoszenie musi zawierać maksymalnie 1250 słów, oświadczenie uczestnika w formie video oraz maksimum 6 zdjęć. Drogowskazem dla uczestników powinny być Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zgłoszenia powinny opisywać każdą formę aktywizmu na rzecz społeczności lub środowiska, niezależnie od tego, czy to projekt lokalny, czy inicjatywa o zasięgu globalnym.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 maja 2024 roku.

Każdy z uczestników może zgłosić się samodzielnie, jeśli jest pełnoletni (powyżej 18 roku życia), lub może być nominowany przez rodzica, opiekuna, firmę albo organizację, z którą pracuje.

Nagrodzeni otrzymają zestaw Canon EOS R50 Content Creator Kit i zostaną zaproszeni do udziału w kursie masterclass prowadzonym przez ambasadora Canon. Finaliści z krótkiej listy, otrzymają także: certyfikat, medal wykonany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i zostaną zaproszeni do kursu masterclass prowadzonego przez ambasadora Canon.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności