Canon potwierdził swój udział w targach drupa 2024 i zapowiedział szereg innowacjiPoprzedni artykuł 

Atramentowe urządzenie Canon LabelStream LS2000 wykorzystujące atramenty na bazie wody będzie prezentowana na targach drupa 2024
Atramentowe urządzenie Canon LabelStream LS2000 wykorzystujące atramenty na bazie wody będzie prezentowana na targach drupa 2024
Canon poszerza serię ColorStream 8000 o dwa nowe modele – ColorStream 8200  i 8110.
Canon poszerza serię ColorStream 8000 o dwa nowe modele – ColorStream 8200 i 8110.
Na targach drupa 2024, Canon pod hasłem „The Power to Move” zaprezentuje w jaki sposób dostawcy usług druku mogą zmieniać swój biznes
Na targach drupa 2024, Canon pod hasłem „The Power to Move” zaprezentuje w jaki sposób dostawcy usług druku mogą zmieniać swój biznes
Ploter Arizona 2300 FLXflow firmy Canon oferuje nowe funkcje ułatwiające operatorom obsługę ciężkich podłoży.
Ploter Arizona 2300 FLXflow firmy Canon oferuje nowe funkcje ułatwiające operatorom obsługę ciężkich podłoży.
Seria ProStream 2000 obsługuje druk wysokiej jakości na nośnikach powlekanych i niepowlekanych przy atrakcyjnym stosunku kosztów i wydajności.
Seria ProStream 2000 obsługuje druk wysokiej jakości na nośnikach powlekanych i niepowlekanych przy atrakcyjnym stosunku kosztów i wydajności.

Prezentacja na targach drupa (Messe Düsseldorf, 28 maja - 7 czerwca 2024 r., hala 8a, stoisko B41-1 do B41-8) nowych systemów Canon do druku cyfrowego potwierdza zaangażowanie firmy w działania zmierzające do zajęcia pozycji zaufanego partnera na rynku etykiet i opakowań. Zaprezentowanie nowych rozwiązań do produkcji etykiet, tektury falistej i kartonów w strefie Canon potwierdza znaczenie etykiet i opakowań jako strategicznych obszarów wzrostu.

Etykiety

Firma Canon zaprezentuje na targach drupa nowe cyfrowe urządzenie do druku etykiet LabelStream LS2000 – będzie to pierwszy publiczny pokaz, nie licząc obecności na targach w Jokohamie, w Japonii. Oparte na innowacyjnych technologiach firmy Canon i przeznaczone do drukowania etykiet na skalę przemysłową, urządzenie LabelStream LS2000 to pierwszy atramentowy system do druku etykiet wykorzystujący atramenty na bazie wody. Urządzenie, dostępne w regionie EMEA od 2025 r. drukuje w CMYK i kolorze białym na podłożach samoprzylepnych, przy użyciu nowego zestawu atramentów, które stworzono z zachowaniem norm bezpieczeństwa obowiązujących dla produktów spożywczych. Goście odwiedzający stoisko Canon będą mogli przyjrzeć się produkcji etykiet na papierze i folii, drukowanych na żywo na LabelStream LS2000. Po zadrukowaniu, materiały będą gotowe do lakierowania i wycinania na urządzeniu konwertującym firmy Grafisk Maskinfabrik. Na stoisku dostępne będą także próbki druku pochodzącego z maszyny floeksograficznej Edale FL3. Edale jest częścią grupy Canon.

Tektura falista

Jako dowód swojego zaangażowania w ekspansję na rynek druku na tekturze falistej, firma Canon przedstawi swoją koncepcję cyfrowego rozwiązania skierowanego na ten segment. Urządzenie jest przeznaczone dla producentów opakowań i zostało zaprojektowane tak, aby osiągać jakość druku zbliżoną do offsetu przy szerokości druku 1,7 m i produktywności do 8 000 m²/h, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności kosztowej. Na stoisku będzie można zobaczyć model 3D, próbki wydruków oraz animacje ukazujące aspekty techniczne całego systemu.

Goście targów zainteresowani drukiem cyfrowym na tekturze falistej będą mogli zobaczyć na żywo proces wytwarzania opakowań promocyjnych drukowanych na wielkoformatowych urządzeniach Canon Arizona i Colorado. Zarówno dla producentów opakowań, jak i dostawców usług druku, rozwiązania te umożliwiają spersonalizowaną produkcję opakowań w krótszych seriach i na żądanie. Nowe urządzenie Arizona 2380XTF z technologią FLXflow (szczegółowe informacje na temat tego produktu można znaleźć w osobnym komunikacie prasowym z dnia 25 marca 2024 r.) umożliwia drukowanie różnorodnych opakowań na szerokiej gamie nośników, w tym na tekturze falistej. Możliwość wykorzystania koloru białego, lakieru i druku warstwowego do wysokości 4 mm za pomocą PRISMAelevate XL zapewnia pełną swobodę w projektowaniu wysokiej jakości produktów oraz tworzenia produktów dostosowanych do potrzeb osób niedowidzących.

Na targach zaprezentowany zostanie system UVgel Print Factory, składający się z urządzenia typu roll-to-roll Colorado serii M, podajnika Fotoba Jumbo Roll JRL 170 i nawijarki JRR 170. Pokazany zostanie proces łączenia wydruków z tekturą, tworząc wysokiej jakości opakowanie drukowane cyfrowo, co może stanowić alternatywę dla tradycyjnego laminowania litograficznego. Proces replikacji litograficznego laminowania z wykorzystaniem cyfrowo drukowanego materiału podkładowego pozwala na realizację niskich nakładów o wysokiej jakości, które można personalizować i oferować w różnych wersjach. Wytrzymałość wydruków UVgel oznacza, że dodatkowa laminacja na powierzchni nie zawsze jest konieczna. Dzięki technologii FLXfinish+ możliwe jest uzyskanie wykończenia matowego lub błyszczącego w jednym wydruku bez konieczności zmiany atramentu lub podłoża. Dzięki temu klienci mogą liczyć na ekskluzywny wygląd bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Opakowania składane

Od momentu przejęcia firmy Edale w 2022 roku, Canon aktywnie umacnia swoją pozycję na rynku opakowań. Na targach drupa zostanie zaprezentowany proces produkcji składanych kartonów, przy wykorzystaniu wstępnie zadrukowane rolek, które będą ozdabiane na żywo na linii produkcyjnej Edale FL5-Single-Pass Carton Production Line. Karton będzie przetwarzany przez maszynę Edale FDC600, zaprojektowaną do cięcia, bigowania, brajlowania/wytłaczania i usuwania odpadów, która dostarczy gotowe próbki kartonów.

Na stoisku dostępne będą także próbki opakowań, wydrukowane cyfrowo na maszynach Canon, takich jak system tonerowy imagePRESS V1350 i arkuszowa, atramentowa maszyna varioPRINT iX3200.

Canon chcąc zaznaczyć swoją obecność na rynku opakowań prezentuje swoje spojrzenie na kwestie związane z cyfrową produkcją składanych kartonów na skalę przemysłową. Oferowana przez firmę technologia kierowana jest do producentów, którzy w swoich działaniach chcą wykorzystać potencjał druku cyfrowego.

Jennifer Kolloczek, Senior Director, Marketing & Innovation, Production Print, Canon EMEA komentuje: „Chociaż procesy druku flekso i offsetowego zostały zoptymalizowane dla masowej produkcji zleceń, wytwórcy stają przed wyzwaniem maksymalizacji wydajności zakładów produkcyjnych w obliczu realizacji częstszych dodruków, druków w niskich nakładach, konieczności tworzenia różnych wersji produktów oraz zwiększonej liczba kodów SKU, a to wszystko w kontekście skróconych czasów realizacji.

„Jesteśmy światowym liderem w produkcji wysokonakładowych urządzeń atramentowych, a nasze systemy do druku cyfrowego od dłuższego czasu działają równolegle z urządzeniami analogowymi w skomplikowanych środowiskach przemysłowych, obsługując różnorodne segmenty druku komercyjnego. Dzięki temu zyskaliśmy pogłębioną wiedzę na temat potrzeb użytkowników. Nasze niekwestionowane doświadczenie w dziedzinie druku atramentowego, umiejętność pracy z różnorodnymi podłożami oraz doświadczenie w projektowaniu linii produkcyjnych, wzbogacone o wiedzę zdobytą przy przejęciu firmy Edale pozwalają nam wspierać producentów etykiet, tektury falistej i opakowań. Chcemy pomagać im zyskiwać przewagę konkurencyjną dzięki zwiększeniu efektywności operacyjnej oraz poszerzeniu gamy oferowanych produktów.”

’’Współpracując z różnymi partnerami technologicznymi, wykorzystujemy kwalifikacje, które pozwalają nam projektować kompleksowe rozwiązania, reagować na hybrydowe modele pracy i na procesy związane z inteligentną automatyzacją. Nasze systemy wspierane przez ekspertów Canon, umożliwiły setkom firm na całym świecie odblokowanie dodatkowych mocy produkcyjnych i wykorzystanie nowych, dochodowych źródeł przychodów. Chcemy, aby podobne korzyści zyskiwali producenci etykiet i opakowań.’’

Canon poszerza uznane na rynku portfolio szybkich maszyn atramentowych o model ColorStream 8110 i nowy flagowy model ColorStream 8200

Po dotychczasowym sukcesie serii szybkich, rolowych maszyn atramentowych - ColorStream 8000 - firma Canon rozszerza dziś tę serię o dwa nowe modele: ColorStream 8200 i 8110. ColorStream 8200 to obecnie najbardziej wydajny model serii z maksymalną prędkością pracy równą 200 metrów/min. Z kolei ColorStream 8110 drukujacy z prędkością 110 metrów/min jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiego grona dostawców usług druku, którzy chcą zainwestować w nowe urządzenie ColorStream, zachowując dotychczasowy sprzęt do finishingu.

Od czasu premiery w 2011 r., seria ColorStream sprawdziła się jako atrakcyjna inwestycja przeznaczona do realizowania zadań druku w dużych nakładach, a na całym świecie zainstalowano już ponad 1800 systemów. W świetle takiego zapotrzebowania ze strony klientów, nowe urządzenie Canon ColorStream 8200 to jak dotąd najbardziej produktywny i zautomatyzowany model serii ColorStream, który minimalizuje potrzebę ręcznych interwencji, zapewnia długi czas pracy bez przestojów i wysoką wydajność. Pracując z maksymalną prędkością, ColorStream 8200 drukuje 2692 strony A4/min. Przy tym poziomie wydajności jest to idealne rozwiązanie dla drukarni zajmujących się realizacją zleceń z obszaru komunikacji biznesowej, drukiem książek, drukiem na zlecenie, jak również dla szerokiego grona dostawców usług druku, którzy muszą radzić sobie ze spiętrzeniem zadań podczas produkcji różnorodnych form druków na zlecenie – sprawozdań, książek, wysyłek direct mail i insertów.

Nowe urządzenia ColorStream 8200 i 8110 zapewniają jakość druku porównywalną z wcześniejszymi modelami serii ColorStream 8000. Są wyposażone w głowice drukujące o natywnej rozdzielczości 1200 dpi i wysoko pigmentowe atramenty polimerowe na bazie wody, zapewniające szeroką gamę kolorów druku na papierze niepowlekanym, makulaturowym oraz papierach dedykowanych technologii inkjet. Zastosowanie trwałych i wytrzymałych komponentów w ColorStream 8200 i 8110 wraz z funkcjami automatyzacji, takimi jak automatyczna obsługa łączenia wstęgi i bieżąca komunikacja z wbudowanymi urządzeniami do finishingu to dowód na zaangażowanie firmy Canon na rzecz oczekiwanej przez klientów produktywności z jednoczesnym ograniczaniem wpływu produktów i działalności na środowisko.

Aby zmaksymalizować wydajność urządzeń z serii ColorStream 8000, klienci mogą połączyć je ze zintegrowaną, skalowalną, wysokowydajną platformą do obsługi kolejki zadań i zarządzania produkcją PRISMAproduction, która automatyzuje i integruje wprowadzanie i konwersję danych, przygotowanie do druku i sam wydruk. PRISMAproduction dostosowuje pliki do potrzeb wysokowydajnego druku produkcyjnego, umożliwiając wstępne i ostateczne przygotowanie plików w formacie AFP i PDF, wzbogacenie danych i skład stron w obrębie systemu elastycznego przepływu zadań realizowanych za pośrednictwem jednej platformy. Z kolei funkcjonalność wsadowa platformy PRISMAproduction pozwala klientom optymalizować przetwarzanie zamówień i sekwencję produkcji w odpowiedzi na obecny trend zmniejszania nakładów. Zapewnia to wydajną obsługę wydruków w urządzeniach serii ColorStream 8000.

Hans Schmidbauer, Director, Marketing & Innovation, Commercial Printing, Canon EMEA powiedział: „Klienci korzystający z urządzeń serii ColorStream 8000 chwalą solidną konstrukcję i wysoką jakość druku, poziom automatyzacji, długi czas pracy bez przestojów i wynikającą z tego wydajność mierzoną wskaźnikiem OEE. Wprowadzając nowy flagowy model ColorStream 8200, pomagamy im nieustannie zwiększać produktywność bez uszczerbku dla niezawodności i jakości. A ponieważ dostawcy usług związanych z komunikacją biznesową i wydawcy chętnie wykorzystują do druku książek i dokumentów łatwy do recyklingu papier niepowlekany, to jesteśmy przekonani, że prezentowany model ColorStream okaże się dla nich wyjątkowo atrakcyjny.”

Nowy model ColorStream 8200 zostanie zaprezentowany na stoisku firmy Canon w hali 8a podczas targów drupa 2024 jako element kompleksowego rozwiązania do produkcji wydawnictw na żądanie. Dzięki zintegrowanemu systemowi do wstępnej i finalnej produkcji marki Hunkeler, urządzenie może produkować bloki książek z automatyczną obsługą łączenia wstęgi, zmianą formatów, liczby stron i długości grzbietu książki dla dowolnego nakładu, przy maksymalnej prędkości drukowania 200m/min., zapewniając wysoką produktywność, wydajność, jakość druku i finishingu.

Więcej informacji o serii ColorStream 8000 można znaleźć na stronie: https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/colorstream-8000-series/

Canon prezentuje koncepcję ‘The Power to Move’ na targach drupa 2024

Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku zmieniają funkcjonowanie biznesu.

Prezentacje obejmą pełne portfolio technologii druku produkcyjnego firmy Canon, które zawiera m.in.: arkuszowe maszyny atramentowe i tonerowe, szybkie linie produkcyjne do druku atramentowego, plotery płaskie i rolowe do druku wielkoformatowego oraz cyfrowe urządzenia do druku etykiet i opakowań.

Symulując rzeczywiste operacje, kompleksowe rozwiązania produkcyjne połączą rozwiązania Canon w zakresie produktywności przepływu pracy, podłoży i urządzeń z rozwiązaniami do przetwarzania wstępnego i końcowego ponad dziesięciu partnerów technologicznych.

Odwiedzający będą mogli poznać wiele kreatywnych i komercyjnych możliwości cyfrowego druku na żądanie poprzez historie klientów firmy, innowacyjne aplikacje i modele biznesowe.

W centrum stoiska Canon o powierzchni 4 600 m2 powstanie specjalna strefa „Core” – w której będzie można się przekonać jak druk wpływa na emocje, jak realizowane dzięki niemu rozwiązania wzbogacają życie i zmieniają biznes. Będzie to okazja, aby poznać firmę Canon z mniej znanej strony i przekonać się, że kontakt z drukiem może być pasjonującym doświadczeniem.

Technologie Canon zostaną zaprezentowane według sektorów branżowych: na stoiskach zobaczymy urządzenia do druku komercyjnego, druku książek, druku wspierającego komunikację marketingową (direct mail i sprzedaż detaliczną), a także do druku etykiet i opakowań, dekoracji wnętrz, druku wewnętrznego i CAD.

Odwiedzający stoisko Canon będą mogli zapoznać się z szeroką gamą aplikacji, które odzwierciedlą różnorodność zadań, z jakimi klienci stykają się w swojej pracy. Niezależnie od tego, czy goście będą zainteresowani drukowaniem atramentowym czy tonerowym, kolorowym czy monochromatycznym, małoformatowym czy wielkoformatowym, eksperci Canon będą służyć pomocą, udzielając informacji na temat najlepszych możliwych rozwiązań z obszaru technologii druku cyfrowego.

Po raz pierwszy na targach drupa firma Canon przedstawi swoje zaangażowanie w działania zmierzające do zajęcia pozycji zaufanego partnera na rynku etykiet i opakowań. Na stoisku Canon zostanie pokazany na żywo proces produkcji etykiet, tektury falistej i składanych kartonów.

W strefie "Printworks" poświęconej "Ludziom, planecie i możliwościom", odwiedzający będą mogli zainspirować się strategiami wdrożonymi przez klientów Canon, które realizują idee zrównoważonego rozwoju.

Canon zaprezentuje swoje działania jakie prowadzi w obszarze innowacji i pozytywnego wpływu na branże. "Printworks" to także miejsce kontaktu z ekspertami Canon ds. rozwoju biznesu, aplikacji i procesów biznesowych. Goście będą mogli dowiedzieć się jak poprawiać wydajność produkcji, jak zarządzać kolorami i kontrolą jakości, jakie podłoża i modele usług wybierać i jak wdrażać z sukcesem strategie zrównoważonego rozwoju.

Znaczenie, jakie firma Canon przywiązuje do zrównoważonego rozwoju, będzie odzwierciedlone w każdym aspekcie stoiska, od prezentacji indywidualnych cech produktu po projekt stoiska i wybór drukowanych aplikacji. Dane środowiskowe dotyczące wszystkich rozwiązań z tego obszaru będą wyraźnie eksponowane na stoisku.

Innowacje technologiczne

Goście targów drupa2024 jako pierwsi w Europie, zobaczą szereg znaczących innowacji firmy Canon w zakresie druku produkcyjnego, w tym:

  • Pierwszy, nie licząc prezentacji w Jokohamie pokaz na żywo nowego, cyfrowego urządzenia do druku etykiet LabelStream LS2000, której dostępność zaplanowano na 2025 r.
  • Europejski debiut nowej atramentowej arkuszowej maszyny varioPRINT iX1700, która będzie dostępna w 2025 r.
  • Prezentacja poszerzonej serii szybkich maszyn atramentowych Canon ProStream i ColorStream: seria ProStream 2000 i ColorStream 8200 (szczegółowe informacje zawarte są w oddzielnych informacjach prasowych z dnia 25.03.2024 r.).
  • Nowy wielkoformatowy ploter płaski Arizona 2300 FLXflow z PRISMAelevate XL (osobna informacja prasowa z dnia 25.03.2024).
  • Nowa seria imagePROGRAF PRO do druku fotografii i dzieł sztuki
  • Nowa seria imagePROGRAF GP do efektywnej produkcji plakatów.

Wszystkie te innowacyjne rozwiązania są przejawem dążenia firmy Canon do doskonalenia portfolio. Są to produkty o przełomowym znaczeniu dla biznesu, dzięki którym Canon demonstruje wkład w badania i rozwój, dowodząc swego zaangażowania w branżę poligraficzną. Wiedząc, że firmy poszukują wzrostu produktywności, wszechstronności i wydajności operacyjnej, Canon zapewnia klientom większe możliwości, jakie daje druk. Poszerza zakres zastosowań urządzeń i integruje inteligentne funkcje automatyzacji, po to by uprościć rutynowe zadania, pozwalając skupić się na tworzeniu wartości dodanej.

Dopełnieniem ekspozycji Canon będą kolorowe maszyny imagePRESS serii V, monochromatyczne urządzenia varioPRINT z serii TITAN i QUARTZ, a także seria Colorado M i UVgel Print Factory wraz z wielkoformatowymi systemami dokumentacji technicznej Canon. Wszystkie wyposażone są w kompleksowy pakiet rozwiązań do obiegu dokumentów produkcyjnych PRISMA.

Jennifer Kolloczek, Senior Director, Marketing & innovation, Production Printing, Canon EMEA, komentuje: "W ciągu ośmiu lat, które minęły od ostatnich targów drupa, firma Canon z powodzeniem współpracowała z wieloma dostawcami usług druku i ugruntowała swoją pozycję lidera w obszarze druku atramentowego, osiągając czołowe pozycje w segmentach druku arkuszowego i wielkoformatowego. Cieszymy się, że możemy podzielić się na targach drupa2024 z globalną publicznością efektami naszych inwestycji w technologię, pokazać innowacje biznesowe oraz zaprezentować portfolio wydajnych technologii m.in. cyfrowego druku produkcyjnego, druku etykiet i opakowań, które są wsparciem dla klientów. Wskażemy także na liczne partnerstwa, które pomagają nam wprowadzać innowacje, zwiększać popularność druku cyfrowego i stymulować zmiany w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

„Goście targów zobaczą przekonujące przykłady jak wielką siłę ma druk i jak bardzo może poruszać osoby, które mają z nim styczność. Dowiedziemy także naszej zdolności do napędzania wzrostu, generowania postępu, który oznacza korzyści zarówno dla naszych klientów, jak i dla całego łańcucha wartości w branży druku. Canon jako firma zajmująca się kompleksowym przetwarzaniem obrazu jest silnym partnerem dla klientów i kanałów dystrybucji, ze szczególnym zaangażowaniem w druk komercyjny i przemysłowy, które są strategicznymi czynnikami wzrostu. Zamierzamy nawiązywać i rozwijać długoterminowe partnerstwa i owocnie współpracować z wszystkim naszymi klientami. Z niecierpliwością czekamy na chwilę, kiedy na naszym stoisku w hali 8a powitamy gości targów drupa2024.

Canon zwiększa produktywność i łatwość obsługi ploterów płaskich z serii Arizona 2300 dzięki dodaniu technologii FLXflow

Firma Canon dziś przedstawia urządzenia z serii Arizona 2300 z technologią FLXflow, która wprowadza rozwiązania zwiększające produktywność tej serii ploterów płaskich. Nowy system FLXflow zawiera zarówno wcześniej wprowadzoną funkcję „Hold”, która pomaga utrzymać podłoża na stole, a także nowe, opcjonalne funkcje „Float” i „Instant Switch” ułatwiające prace z nimi. Wyższą wydajność i produktywność pracy zapewniają dodatkowe tryby jakości druku i sterowanie układem obrazu. Duże korzyści przynosi także lepsza integracja przepływu kolejnych zadań wraz z interfejsem, łączącym systemy automatyzacji umożliwiające płynne podawanie i zdejmowanie podłoży.

Canon wprowadza również najnowszą wersję 2.1 aplikacji PRISMAelevate XL, która podwaja grubość wydruku na obsługiwanych ploterach płaskich Arizona do 4 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć wyjątkowe grafiki z zastosowaniem druku warstwowego, co pozwoli im stworzyć bardziej atrakcyjną, wzbogaconą ofertę produktów.

Zoptymalizowana użyteczność

Ploter Arizona 2300 FLXflow, przeznaczony na rynek średnio- i wysokonakładowego druku wielkoformatowego, obsługuje szeroką gamę podłoży i zastosowań. Dzięki temu zarówno klienci wykorzystujący druk dla własnych potrzeb, jak również komercyjni dostawcy usług druku mogą podążać za zmieniającymi się trendami konsumenckimi spośród których warto wymienić rosnące zapotrzebowanie na wydruki spersonalizowane lub wykonywane na specjalne zamówienie. Tego rodzaju zlecenia pozostają opłacalne nawet w przypadku wykonywania próbek czy jednorazowych zamówień.

System FLXflow zapewnia unikatową, opatentowaną funkcjonalność, która nie tylko umożliwia użytkownikom przytrzymywanie podłoży, ale także ich unoszenie. Trzy dostępne funkcje - Hold, Float i Instant Switch - pozwalają użytkownikom na szybsze i łatwiejsze przesuwanie po stole podłoży cięższych bądź o nietypowej wielkości. Funkcja Hold, stosowana już wcześniej w oryginalnej technologii FLOW, utrzymuje podłoże na miejscu za pomocą opatentowanej techniki przepływu powietrza. Wykorzystując automatyczny pomiar i regulację strumienia powietrza dla potrzeb mocnego i dokładnego utrzymania na miejscu różnego rodzaju podłoży, funkcja ta zapewnia ich elastyczne umiejscawianie. Wymaga przy tym mniej maskowania, co umożliwia operatorom szybsze wykonywanie zadań.

Nowa opcjonalna funkcja Float wypycha powietrze ze stołu w górę, tworząc poduszkę umożliwiającą łatwe umiejscowienie ciężkiego czy trudnego podłoża – szkła lub dużych arkuszy dibondu bądź sklejki, zmniejszając jednocześnie ryzyko ich uszkodzenia. Umożliwia to również bardziej płynną rejestrację wszystkich rodzajów podłoży wraz z funkcją „unoszenia”, która umożliwia precyzyjne umiejscawianie kilku fragmentów w tym samym czasie. Z kolei funkcja Instant Switch pozwala operatorowi zmieniać łatwo tryb Hold na Float za pomocą pedałów nożnych, co upraszcza obsługę plotera i ułatwia zdejmowanie podłoży ze stołu, zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia.

Druk warstwowy i teksturowany czyli kreatywność bez granic

Najnowsza wersja 2.1 aplikacji PRISMAelevate XL podwaja grubość druku warstwowego do 4 mm, dzięki czemu użytkownik może tworzyć wyjątkowe grafiki z zastosowaniem druku elewacyjnego by uatrakcyjnić i poszerzyć swoją ofertę produktów. W efekcie użytkownicy mogą odkrywać nowe zastosowania m.in. teksturowane, trwałe oznakowania, zdobienia produktów, materiały dekoracyjne czy prototypy opakowań, jak również zastosowania dla osób niedowidzących. Wydruki są trwałe i nie wymagają dodatkowych czynności wykończeniowych, takich jak laminowanie, powlekanie czy lakierowanie natryskowe. Przekłada się to na mniejszą ilość odpadów i wyższą wydajność produkcji.

Maksymalizacja czasu pracy bez przestojów

Użytkownicy ploterów Arizona 2300 FLXflow mogą również skorzystać z nowego zaawansowanego sterowania układem obrazu, co umożliwia wprowadzanie zmian w ostatniej chwili na ploterze, zapewnia dodatkową elastyczność podczas umiejscawiania podłoża na stole i ogranicza marnotrawienie kosztownych materiałów. Produktywność zwiększają dodatkowo narzędzia wsparcia serwisowego, jak rozwiązanie PRISMAservice, które zapewnia konserwację predykcyjną i ułatwiają autoryzowaną zdalną pomoc wykwalifikowanych techników serwisowych, maksymalizując czas pracy bez przestojów.

Możliwość aktualizacji oprogramowania na miejscu

Klienci korzystający obecnie z ploterów Arizona 2300 z technologią FLOW mogą zaktualizować swoje urządzenie do najnowszej wersji z funkcjami FLXflow, w tym opcjonalnymi funkcjami Float i Instant Switch. Aktualizacje obejmują również nową funkcję zaawansowanego sterowania układem obrazu. Można również dodać oprogramowanie do obsługi kolejki zadań PRISMA XL Suite z funkcją podglądu. Dzięki temu użytkownik widzi jeszcze przed wydrukowaniem jak będzie wyglądać produkt końcowy i może wprowadzić niezbędne korekty. Oszczędza to czas, umożliwia podgląd złożonych, wielowarstwowych, teksturowanych wydruków i pozwala na oszacowanie kosztów przed drukowaniem.

Mathew Faulkner, Director, Marketing & Innovation, Wide Format Printing Group, Canon EMEA, powiedział: „W Canon skupiamy się na nieustannym rozwoju naszej technologii ploterów płaskich, ściśle współpracując z rynkiem i naszymi klientami z myślą o dalszej ewolucji naszych produktów, począwszy od urządzeń aż po obsługujące je oprogramowanie. Mając to na uwadze, nasze urządzenie Arizona 2300 FLXflow zaprojektowaliśmy tak, aby było wszechstronne i zapewniało wysokiej jakości zastosowania o większej wydajności i produktywności. Nasze narzędzia wsparcia serwisowego, takie jak PRISMAservice, pomagają utrzymać naszym klientom jak najwyższy czas sprawności urządzeń, gwarantując maksymalną produktywność. Z kolei dzięki nowym funkcjom naszej technologii FLXflow, wraz z dodatkową funkcją „Float”, operator może znacznie łatwiej obsługiwać nieregularne lub ciężkie podłoża, co otwiera możliwości produkcji dla szerszej gamy zastosowań.”

„Kolejne możliwości powstają wraz z połączeniem z najnowszą wersją naszej aplikacji PRISMAelevate XL, obsługującą wydruk o grubości 4 mm” – dodaje Mathew Faulkner. - „Klienci nieustannie zaskakują nas kreatywnymi zastosowaniami. Nie możemy się już doczekać momentu, w którym zobaczymy jakie produkty powstają dzięki tym nowym funkcjom.”

Zaprojektowane z myślą o środowisku

Z uwagi na mniejszą ilość odpadów i niższe zużycie energii w porównaniu do poprzednich modeli, ploter Arizona 2300 FLXflow został zaprojektowany z myślą o jeszcze bardziej zrównoważonym rozwoju. Technologia FLXflow wymaga mniej maskowania i podkładów, aby utrzymać nośnik na miejscu, co oznacza mniej odpadów. Urządzenia nowej serii zużywają również co najmniej 15% mniej energii w porównaniu do swoich poprzedników z lampami do utwardzania. Ponadto oferują funkcje oszczędzania energii, pozwalają na uzyskiwanie prawidłowego wydruku już za pierwszym podejściem i zapewniają natychmiastowa gotowość urządzenia do pracy. Atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, który gwarantuje, że wydruki są bezpieczne do użytku we wrażliwym środowisku, w takich miejscach jak szpitale, szkoły i inne instytucje publiczne.

Plotery Arizona 2300 z technologią FLXflow to urządzenia modułowe z możliwością aktualizacji o obsługę nośników rolkowych czy technologię FLXflow, Taka modułowa konstrukcja jest zbieżna z innymi, wprowadzonymi niedawno innowacjami w płaskich i rolkowych produktach firmy Canon - serii Colorado M. Jednocześnie zwiększa ona trwałość urządzenia i stanowi inteligentny, bardziej zrównoważony sposób inwestowania w technologię w miarę rozwoju firmy bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

Klienci mogą również skorzystać z programu regeneracji firmy Canon, który pozwala na wymianę dotychczas stosowanych, używanych urządzeń Arizona w momencie zakupu nowej maszyny. Takie starsze systemy są sprawdzane, serwisowane i przygotowywane do sprzedaży jako zregenerowane urządzenia. Wydłuża to żywotność serii Arizona.

Ploter Arizona 2300 FLXflow będzie dostępny od czerwca 2024 r., a zadebiutuje na targach ISA w Orlando (Floryda, USA) w dniach 10-12 kwietnia 2024 r. Ploter Arizona 2300 FLXflow po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie w Europie podczas targów drupa 2024 na stoisku Canon w hali 8a, stoiska B41-1 do B41-8. Aplikacja PRISMAelevate XL w wersji 2.1 będzie dostępna od 10 kwietnia za pośrednictwem akredytowanych partnerów, a także w dziale sprzedaży bezpośredniej firmy Canon.

Jennifer Kolloczek, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print, Canon Europe

Jennifer Kolloczek od czerwca 2022 r. zajmuje stanowisko Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe. W tej roli integruje i kieruje wszystkimi działaniami związanymi z planowaniem biznesowym i marketingiem w obszarze druku produkcyjnego na rynku EMEA, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w obszarze marketingu, zarządzania produktami i planowania zdobyte przez ponad 20 lat pracy w branży druku produkcyjnego.

Przed objęciem tego stanowiska Jennifer pełniła funkcję Director – Graphic Arts w Canon Production Printing, gdzie zajmowała się przyspieszeniem procesu wdrażania produkcyjnego druku atramentowego w obszarze grafiki.

Wcześniej, zajmowała także różne stanowiska w obszarze marketingu w Océ, zarówno w Poing, jak i Venlo, a w 2014 roku przeniosła się do USA, aby dołączyć do regionalnej centrali sprzedaży w firmie Canon USA. Następnie Jennifer pracowała jako dyrektor ds. marketingu w National Sales Organisation Canon Solutions America gdzie kierowała rozwojem i realizacją strategii marketingowych dla rozwiązań i usług z portfolio B2B.

Jennifer posiada dyplom z marketingu międzynarodowego uzyskany na Uniwersytecie w Ravensburgu (Niemcy) oraz tytuł magistra w zakresie zarządzania marketingowego zdobyty na Uniwersytecie Erasmus w Rotterdamie (Holandia). Mówi biegle po niemiecku, angielsku i niderlandzku.

LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/jenniferkolloczek/

Canon wprowadza na rynek nową serię produkcyjnych systemów rolowych ProStream 2000. To rozwiązanie zarówno dla druku komercyjnego, jak i komunikacji biznesowej. Portfolio Canon rozszerzy się także o nowy model ProStream 3160

Drupa Media Conference, Düsseldorf, Germany, 09.00h CET 26 th March 2024 - Firma Canon ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream 2000 drukują z prędkością do 133 m/min na standardowych papierach powlekanych, niepowlekanych i zoptymalizowanych pod kątem druku atramentowego. System przeznaczony jest do mediów o gramaturach od 28 g/m2 do 150 g/2, seria ProStream 2000 oferuje lepszy stosunek ceny do wydajności i jest o 20% krótsza od ProStream 3000. Zużywa też o 10% mniej energii niż ProStream1800.

Dziś zaprezentowano także nowy model ProStream 3160 – flagowe urządzenie z serii ProStream 3000 o prędkości druku 160 m/min. Nowy zestaw polimerowych atramentów pigmentowych, włączony również do serii ProStream 2000, umożliwia większą, stabilną jakość druku zbliżoną do druku offsetowego, a jednocześnie poszerza dostępny zakres gramatury nośników w zależności od prędkości druku. Obie serie – ProStream 2000 i ProStream 3160 – umożliwiają wydajną produkcję. Dzięki niej firmy poligraficzne mogą realizować więcej zleceń, które dotychczas bazowały na druku offsetowym.

Nowa seria ProStream 2000 to rozwiązanie dla szerokiego grona dostawców usług druku komercyjnego, wymagających wysokiej jakości druku i szybkiej realizacji produkcji na papierach powlekanych i niepowlekanych, którzy chcą przenieść wysokonakładowe zlecenia z offsetu do druku cyfrowego. System umożliwia produkcje również na papierze o gramaturze do 300 g/m², jednak przy zmniejszonej prędkości. Seria Test zużycia energii przeprowadzony przy użyciu papieru UPM FinesseMatt 115 g/m2 dla zadania drukowania ze średnim pokryciem atramentem dla rynku grafiki.

ProStream 2000 to odpowiedź firmy Canon na wymogi drukarni specjalizujących się w produkcji książek, które do tej pory nie mogły znaleźć produkcyjnego rozwiązania cyfrowego zabezpieczającego ich produkcje niezależnie od wybranego typu papieru. Rozwiązanie będzie interesujące także dla tych firm zajmujących się komunikacją biznesową, które zamierzają wyjść poza tradycyjne formy druku takie jak raporty, faktury i wyciągi. Nowa technologia będzie dużym wsparciem w produkcji wysokiej jakości przesyłek reklamowych, broszur i biuletynów w oparciu o opłacalne i elastyczne środki produkcji.

Nowa seria składa się z dwóch modeli – ProStream 2080 o prędkości 80 m/min i ProStream 2133 o prędkości 133 m/min na wstędze o szerokości do 558 mm. Produkcja z prędkością 133m/min odpowiada 11 300 arkuszom B2 na godzinę.

Optymalną jakość druku przy wszystkich prędkościach zapewniają piezoelektryczne głowice drukujące typu DOD (kropla na żądanie) o natywnej rozdzielczości 1200 dpi. System wyposażony jest w technologie Canon Smart ColorGrip pozwalającą na druk na mediach powlekanych oraz nowe polimerowe atramenty pigmentowe o poszerzonej gamie kolorów (jaśniejsze czerwienie i ciemniejsze czernie) o doskonałej odporności na ścieranie i zastosowaniami gotowymi do lakierowania na połysk.

Wysokowydajny system kamer Inline Quality Control firmy Canon sprawdza jakość druku i automatycznie wprowadza zmiany w czasie rzeczywistym, co również pomaga zapewnić stabilną jakość od pierwszej do ostatniej strony. Seria ProStream 2000 została stworzona aby zapewnić stabilną, ciągłą prace oraz najwyższą jakość nawet podczas drukowania z większym pokryciem i z dużą prędkością. Jakość druku została niezależnie potwierdzona przez Fogra Research Institute for Media Technologies zgodnie z najwyższym standardem „A” certyfikatu Fogra 51.

Seria ProStream 2000 to dowód na zaangażowanie firmy Canon na rzecz zmniejszania wpływu produktów i działalności na środowisko. Urządzenia tej serii pobierają o 29% mniej energii i wytwarzają o 36% mniejszą emisję ciepła niż z serii ProStream 1000, a jednocześnie zachowują ten sam zakres prędkości w zależności od gramatury nośnika. Podobnie jak w przypadku ProStream 3000, system jest wysoce zautomatyzowany (w tym oferuje obsługę automatycznego łączenia wstęgi) w celu minimalizowania strat i zapewnienia wygody użytkowania. W ProStream 2000 znaczna część podzespołów została przeniesiona z myślą o lepszej dostępności, by ułatwić i przyspieszyć działania serwisowe.

Hans Schmidbauer, Director, Marketing & Innovation, Commercial Printing, Canon EMEA, powiedział: „Canon nieustannie poszukuje nowych technologii zapewniających naszym klientom maksymalną wartość pod kątem zwrotu z inwestycji i umożliwiających adaptację i sukces w zmieniających się warunkach rynkowych. W przypadku ProStream, wprowadzane w ostatnich latach innowacje gwarantują firmom drukującym wyjątkową jakość, wydajność i efektywność kosztową w przypadku dużych wolumenów zleceń druku na żądanie na wielu rodzajach nośników o różnych gramaturach. Wprowadzając model ProStream 3160 o wydajności 160 m/min, jeszcze bardziej poprawiamy próg rentowności, zapewniając klientom nawet wyższą efektywność kosztową.”

„Wiemy, że jedno rozwiązanie nie będzie odpowiednie dla wszystkich klientów, dlatego wraz z wprowadzeniem nowej serii ProStream 2000, oferujemy obecnie kompleksowe portfolio atramentowych systemów drukarskich, obsługujących zarówno arkusze, jak i wstęgi, które zaspokoją indywidualne potrzeby pod kątem zastosowań i nakładów druku w każdej ogólnej drukarni komercyjnej i internetowej, u producentów książek, specjalistów od produktów fotograficznych i w drukarniach komunikacji biznesowej. Seria ProStream 2000 zapewnia ekonomiczny stosunek kosztów i wydajności w druku na papierze o niższej gramaturze, zarówno powlekanym, jak i niepowlekanym, a jednocześnie zalety ProStream stają się dostępne dla szerszego grona odbiorców druku komercyjnego. Seria ProStream 2000 to również wartościowa propozycja dla firm zajmujących się komunikacją biznesową, szukających elastycznego rozwiązania, które umożliwi im dywersyfikację w kierunku produktów premium drukowanych na materiałach powlekanych bądź drukowaniu we własnym zakresie takich produktów, które wcześniej musiały zlecać na zewnątrz.”

Seria ProStream 2000 zadebiutuje na targach drupa (28 maja - 7 czerwca 2024 r.) w niemieckim Dusseldorfie, gdzie zostanie zaprezentowana na żywo w cyklu produkcyjnym z szerokim zakresem zastosowań druku.

Więcej informacji o serii ProStream 2000 firmy Canon na stronie: https://cpp.canon/products/prostream-2000-series.

Więcej informacji o serii ProStream 3160 firmy Canon na stronie: Seria Canon ProStream 3000 – kolorowe systemy cyfrowe - Canon Poland.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności