Canon liderem w rankingu Worldwide Sustainability Programmes and Services Hardcopy 2023 Vendor AssessmentPoprzedni artykuł 

Canon Inc, spółka macierzysta Canon Europe, ogłosiła, że została uznana za lidera branży w badaniu IDC „MarketScape: Worldwide Sustainability Programmes and Services Hardcopy 2023 Vendor Assessment, w którym oceniono jedenastu globalnych dostawców druku. Wyniki ukazują rosnące oczekiwania klientów w kwestii współpracy z firmami technologicznymi, które podejmują działania na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych.

Firmy oceniano, biorąc pod uwagę takie wskaźniki, jak m.in.: strategie korporacyjne, operacje biznesowe i produkty w kontekście zrównoważonego rozwoju. Ponieważ inicjatywy związane z tym obszarem stają się coraz ważniejsze w podejmowaniu decyzji biznesowych, to podmioty zamawiające produkty lub usługi związane z drukiem, mogą wykorzystać pozyskane wyniki jako przewodnik przy wyborze dostawców.

Według raportu IDC MarketScape „Organizacje poszukujące urządzeń drukujących powinny brać pod uwagę firmę Canon, która oferuje holistyczne podejście do każdego aspektu zrównoważonego rozwoju - do procesów i modeli biznesowych, produktów oraz zarządzania. Canon powinien być przedmiotem zainteresowania, bo może pomóc firmom - poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i technologii - w realizacji własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju”.

Od 1988 roku firma Canon działa zgodnie z filozofią korporacyjną "Kyosei", zakładającą dążenie do stworzenia społeczeństwa, w którym wszyscy ludzie - niezależnie od kultury, zwyczajów, języka czy pochodzenia - żyją i pracują w poczuciu harmonii i z myślą o przyszłości. Hołdując tej filozofii, Canon jest jednym z liderów inicjatyw podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego. Ponadto, w 2008 roku firma rozpoczęła prace nad projektami, które mają jej pomóc w takich działaniach. Należą do nich przedsięwzięcia na rzecz polepszania cyklu życia produktów - tak, by produkty z portfolio firmy cechowały się energooszczędnością, zachowując lekki i kompaktowy kształt. Ponadto Canon regularnie wdraża działania, których celem jest zwiększenie wydajności produkcji, logistyki i recyklingu.

"Cieszymy się, że zostaliśmy uznani za lidera w raporcie IDC MarketScape. Wierzymy, że świadczy to o naszym stałym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. Począwszy od naszych kluczowych procesów i łańcuchów dostaw, kończąc na produktach, które dostarczamy klientom, staramy się rozwijać inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i uruchamiać nowe projekty po to, by realizować założone przez nas cele - mówi Hiro Imamura, Executive Vice President, Digital Printing & Solutions at Canon Europe.

Więcej informacji na temat podejścia firmy Canon do zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj https://www.canon.pl/sustainability/.

O IDC MarketScape: Model oceny dostawców IDC MarketScape został zaprojektowany w celu przeglądu konkurencyjności dostawców ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych) na danym rynku. Metodologia badania wykorzystuje rygorystyczną metodologię punktacji opartą zarówno na kryteriach jakościowych, jak i ilościowych, co pozwala precyzyjnie określić pozycję każdego dostawcy na danym rynku. IDC MarketScape zapewnia przejrzyste ramy, w których można porównywać oferty produktów i usług, możliwości i strategie oraz obecne i przyszłe czynniki sukcesu rynkowego dostawców IT i telekomunikacyjnych. Ramy te zapewniają również nabywcom technologii 360- stopniową ocenę mocnych i słabych stron obecnych i potencjalnych dostawców.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności