Sun Chemical wyróżniony przez FTA za proekologicznośćPoprzedni artykuł 

Stworzone przez Sun Chemical wielofunkcyjne farby SunUno Solimax AP znalazły się wśród rozwiązań wyróżnionych przez Flexographic Technical Association (FTA) w ramach zorganizowanego przez to stowarzyszenie konkursu Excellence in Flexographyt Award Competition. W oczach jury – jak podaje firma – znalazła uznanie ich proekologiczność, która ma wpływ na większą zgodność drukowanych z ich udziałem opakowań z zasadami zrównoważonego rozwoju.

„Firma Sun Chemical jest w pełni zaangażowana w tworzenie i rozwijanie zrównoważonych rozwiązań poligraficznych. Seria farb SunUno Solimax AP to jeden z wielu tego typu produktów z naszej unikalnej oferty. Za ich sprawą promujemy proekologiczne podejście wśród wielu drukarń opakowaniowych i ich klientów – właścicieli marek” – mówi Nikola Juhasz, Global Technical Director of Sustainability w firmie Sun Chemical. – Nagroda FTA to bardzo prestiżowe wyróżnienie i potwierdzenie naszej ciężkiej pracy, jaką wykonujemy by stale poprawiać i udoskonalać wszystkie aspekty naszego biznesu. Takie wyróżnienia stanowią dla nas motywację i inspirację w naszej nieustannej drodze do rozwijania kolejnych, innowacyjnych rozwiązań”.

SunUno Solimax AP to – jak podaje producent – seria farb o wysokiej wszechstronności, przeznaczona do różnych zastosowań końcowych. Posiadają one m.in. certyfikat „OK Compost” dedykowanych kompostowalnym rozwiązaniom opakowaniowym, wydawany przez TÜV Austria. Sun Chemical podkreśla, że te receptura tych wielozadaniowych farb pozwala zadrukowywać nimi szerokie spektrum podłoży wykonanych z tworzyw sztucznych. Firma dodaje, że stosować je można zarówno do zadrukowywania zewnętrznych i spodnich powierzchni, jak też do podłoży laminowanych z udziałem klejów.

Sun Chemical dodaje, że dzięki możliwości zastosowania farb w różnych aplikacjach i na różnych podłożach, użytkownik ma szansę zminimalizować, a nawet uniknąć generujących odpady rozruchów maszyn i przestojów. W efekcie wzrasta wydajność i proekologiczność działań całej drukarni. Co więcej, minimalizowana jest ilość magazynowanej farby, a resztki pozostałe w maszynie drukującej są z łatwością utylizowane, co dodatkowo wpływa na redukcję generowanych odpadów. Farby SunUno Solimax umożliwiają produkcję opakowań kompostowalnych, co skutkuje mniejszą ilością odpadów trafiających na wysypiska śmieci. Sun Chemical wskazuje, że są one przedstawicielem rozwiązania technologicznego, będącego przykładem proekologicznego cyklu życia produktu dedykowanego branży poligraficznej.

Sun Chemical podkreśla, że u podstaw stworzenia farb SunUno Solimax AP leży głębokie zaangażowanie firmy w poprawę proekologiczności procesów drukowania i powstałych w ich wyniku opakowań. Są one zarazem zbieżne ze strategią środowiskową firmy i jej zgodnością z celami zapisanymi w stworzonej przez ONZ agendy dotyczącej roku 2030 – Agenda for Sustainable Development.

„Tegoroczna edycja Sustainability Excellence Award Competition przyciągnęła rekordową liczbę zgłoszeń, co potwierdza, że proekologiczność nie jest już tylko trendem rynkowym, ale zasadniczym elementem łańcucha dostaw każdego opakowania” – mówi Brad Pareso, prezes Flexographic Technical Association. – FTA z radością odnotowuje zaangażowanie Sun Chemical w bardziej proekologiczną produkcję bazującą na technice fleksograficznej”.

Sun Chemical dodaje, że wobec coraz bardziej wyraźnemu dążeniu całej branży opakowaniowej w kierunku stosowania bardziej proekologicznych rozwiązań, farby SunUno Solimax AP jawią się jako swego rodzaju „testament” firmy, podkreślający jej nieustanne zaangażowane w sprawy innowacyjności, zrównoważonego rozwoju i wydajności. Ten pionierski – zdaniem producenta – system farbowy ma zarazem umożliwiać transformację całej branży drukowania opakowań, pozwalając jej na szybsze dostosowanie się do wymagań współczesnego, szybko zmieniającego się otoczenia rynkowego.

Więcej informacji na temat działań podejmowanych przez Sun Chemical w kierunku tworzenia i rozwijania proekologicznych rozwiązań można znaleźć w opracowanym przez firmę raporcie środowiskowym. Jest on dostępny na dedykowanej stronie internetowej www.sunchemical.com/sustainability/.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności