Mondi dostarcza na Baleary rozpuszczalne w wodzie worki na cementPoprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, ogłasza hiszpańską premierę swojej przełomowej torby SolmixBag we współpracy z firmą Cemex, wprowadzając ją do branży budowlanej na Balearach na Ibizie, Majorce i Minorce.

Cemex, globalny producent materiałów budowlanych, i Mondi nawiązały cenną współpracę w ciągu ostatnich 12 lat, rozpoczynając niedawną współpracę dotyczącą SolmixBag w 2021 r. Cemex poszukiwał zrównoważonego worka na cement, który spełniałby wymogi prawne obowiązujące na hiszpańskich wyspach dotyczące składowania i spalania odpadów, a także realizować własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Obie globalne firmy wspólnie znalazły rozwiązanie odpowiadające zamierzonemu celowi, osiągające zero odpadów dzięki wprowadzeniu SolmixBag i spełniające wymogi rozszerzonej odpowiedzialności producenta (EPR) za opakowanie.

SolmixBag to jednowarstwowa torba papierowa wykonana w 100% z papieru kraft do przechowywania i transportu suchego cementu, jastrychu i grubych premiksów: dzięki pomysłowej konstrukcji rozpada się podczas procesu mieszania, eliminując kurz i odpady na placu budowy. Mocny i trwały, worek jest odporny na przebicia i rozpuszcza się w kontakcie z wodą w betoniarce, gdzie opakowanie włókniste integruje się z cementem.

Oferując klientom naprawdę wygodne i zrównoważone rozwiązanie, SolmixBag działa na istniejących maszynach napełniających, zapewniając taką samą wytrzymałość i okres przydatności do spożycia, jak konwencjonalne torby papierowe w różnych rozmiarach - jest łatwy do przenoszenia i przechowywania, a także oferuje doskonałe możliwości drukowania na -wyróżnienie na półce.

Fabio Barbieri, dyrektor sprzedaży toreb papierowych w Mondi, mówi: „To ekscytujący krok w podróży SolmixBag, zapewniający łatwe i wygodne rozwiązanie do stosowania na placach budowy. Wprowadzenie produktu na rynek urzeczywistni nasze cele programu MAP2030 poprzez tak skuteczną redukcję odpadów, a także ilustruje nasze podejście oparte na współpracy. Współpraca ze znanym i zaufanym dostawcą dodatkowo potwierdza nasze standardy produktów od partnera o uznanej, prawdziwej dodatkowej wiedzy branżowej.

Nadal Mateu Piña, dyrektor handlowy na Baleary w Cemex, mówi: „Mondi dostarczyło produkt idealny dla naszych potrzeb: teraz pakujemy najbardziej zrównoważony cement w naszym portfolio produktów, CEM IV/B–(P) 32,5 SR - ECO+SR, w torbie SolmixBag firmy Mondi. Surowe wymogi prawne obowiązujące na Balearach dotyczące składowania i spalania odpadów oraz EPR zapoczątkowały to posunięcie, a naszym celem jest wykorzystanie tego jako przykładu najlepszych praktyk do proaktywnego wdrożenia w różnych regionach i krajach. Wprowadzenie na rynek nie tylko przyniesie korzyści lokalnemu przemysłowi, ale jest również zgodne z naszym własnym planem działania na rzecz zrównoważonego rozwoju „Przyszłość w działaniu”.

Na podstawie informacji firmy Mondi

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności