ABB rozpoczyna kampanię „Zrób więcej dzięki technologii cyfrowej”Poprzedni artykuł 

Lider technologii wzywa firmy do rozwijania swojej działalności poprzez wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań w celu wypełnienia luk cyfrowych ABB korzysta z zespołu ekspertów reprezentujących pięć dziedzin, aby dostarczać wiedzę w branżach: celulozowo-papierniczej, górniczej, metalowej, cementowej i innych branżach przetwórczych Istnieją możliwości wykorzystania sukcesów w zarządzaniu energią, bezpieczeństwie procesów, utrzymywaniu umiejętności i wynikach wydajności procesów.

Globalny lider technologii, firma ABB, rozpoczęła dzisiaj „Zrób więcej dzięki technologii cyfrowej”, globalną kampanię podkreślającą możliwości, jakie stoją przed przemysłami procesowymi, w zakresie wykorzystania ich pełnego potencjału poprzez transformację cyfrową. Wykorzystując swoje głębokie powiązania z branżą celulozowo-papierniczą, górniczą, metalową i cementową, ABB dostrzega znaczącą szansę na dalsze wyposażanie tych sektorów w zaawansowane rozwiązania specyficzne dla danej branży, stymulując ich drogę do cyfryzacji i umożliwiając im przyspieszenie krzywej adaptacji w krótszym czasie.

Chociaż branże te będą w dalszym ciągu rozwijane dzięki rozwojowi technologii wykorzystujących np. generatywną sztuczną inteligencję (Gen AI), analizę danych, uczenie maszynowe (ML), przetwarzanie w chmurze i przetwarzanie brzegowe, uważa się, że są one również trudne do ograniczenia ze względu na wielkość produkcji, lokalizacji działalności, chemii energetycznej i cieplnej oraz wielu innych czynników. Światowe Forum Ekonomiczne podaje, że rozwiązania cyfrowe mogą przyspieszyć osiągnięcie zera netto w branżach wysokoemisyjnych, zapewniając do 20 procent całkowitej redukcji wymaganej według Międzynarodowej Agencji Energetycznej do 2050 r. ABB wykorzystuje swoje doświadczenie z poprzednich transformacji energetyki, co stanowi jej niedawny rekord w rozwoju oprogramowania przemysłowego i 140 lat doświadczenia w wielu branżach, które pomagają klientom w ich podróżach do cyfryzacji.

ABB od dziesięcioleci współpracuje z klientami z branż procesowych, wspierając wdrażanie rozwiązań cyfrowych, takich jak zaawansowana kontrola procesów (APC), systemy zarządzania energią (EMS) i systemy realizacji produkcji (MES). Ewoluowały on/e z oryginalnych pakietów i stały się odmianami używanymi w różnych branżach, z własnymi narzędziami i bibliotekami, i pozostają podstawą postępu zaawansowanych technologii. Klienci zdają sobie sprawę, że znajdują się na różnych etapach swojej podróży do cyfryzacji, często z starterami ( tymi, którzy wdrażają technologię cyfrową po raz pierwszy), straganami ( tymi, którzy pilotują nowe zaawansowane rozwiązanie, często ze start-upem) lub skalerami ( tymi, którzy przechodzą na wyższy poziom , być może w firmie technologicznej). ABB pracuje obecnie w całym tym ekosystemie, aby wspólnie projektować i opracowywać nowe rozwiązania odpowiadające bieżącym i przyszłym potrzebom.

„Wdrożenie zaawansowanych technologii cyfrowych w branżach procesowych jest nadal znacznie wolniejsze, niż można by się spodziewać” – powiedział Sanjit Shewale, globalny menedżer linii biznesowej ds. technologii cyfrowej w ABB Process Industries. „Klienci stoją przed nowymi wyzwaniami związanymi z testowaniem i zwiększaniem skali rozwiązań, które doprowadzą do rzeczywistych, transformacyjnych zmian. Jednakże dla wszystkich stron istnieją możliwości wykorzystania technologii w celu zachowania wiedzy na temat procesów zachodzących w ich przedsiębiorstwach, gdy pracownicy przechodzą na emeryturę lub przechodzą do innej pracy w krótszym czasie niż było to typowe w przeszłości. Dzięki współtworzeniu istnieje szansa, aby pokazać więcej i zrobić więcej na rzecz pozytywnych decyzji inwestycyjnych, które szybko zaowocują niespotykanym dotąd poziomem zarządzania energią, wydajności, zrównoważonego rozwoju, bezpieczeństwa i usług.

ABB współpracuje obecnie z innymi globalnymi firmami technologicznymi, aby zintegrować funkcje Gen AI z pakietem oprogramowania przemysłowego ABB Umiejętność™, wspierając firmy przemysłowe w ulepszaniu gromadzenia danych, odblokowywaniu spostrzeżeń ukrytych w danych operacyjnych i umożliwianiu znacznych wzrostów wydajności i produktywności . Istnieją również partnerstwa na rzecz inicjatyw mających na celu przyspieszenie przyjęcia rozwiązań cyfrowych, aby pomóc branżom w osiągnięciu celów w zakresie zerowej emisji netto. Jednym z takich przykładów jest transmisja danych w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem oprogramowania w chmurze zintegrowanego z systemami ABB.

W przemyśle celulozowo-papierniczym zaawansowany pakiet rozwiązań cyfrowych ABB umożliwia fabrykom przezwyciężenie najpilniejszych wyzwań, umożliwiając podejmowanie decyzji w oparciu o dane. Holistyczne spojrzenie na operacje, prowadzące do zmniejszenia ilości odpadów, zminimalizowanych przestojów i stabilnych profili produkcji dla hut, gwarantuje, że ABB może dostarczać wyjątkowe wyniki, spełniając oczekiwania swoich klientów. Wraz z klientem Jujo Thermal z Finlandii zespołowi ABB udało się przekształcić działalność Jujo Thermal, rozumiejąc jej złożone potrzeby produkcyjne i wdrażając system realizacji produkcji (MES) ABB UmiejętnośćTM dla przemysłu celulozowo-papierniczego. Firma Jujo Thermal osiągnęła obniżone koszty produkcji w ciągu zaledwie sześciu miesięcy dzięki lepszemu wykorzystaniu nadprodukcji, a jednocześnie poprawiła ogólną wydajność dzięki bardziej zintegrowanym procesom pracy.

„Nie można pomijać znaczenia przemysłu celulozowo-papierniczego w naszym codziennym życiu, podobnie jak problemów, przed którymi obecnie stoi ta branża”, powiedział Stefano Cinquina, Global Business Line Manager, Pulp and Paper, ABB Process Industries. „Pracując przy niższych marżach niż kiedykolwiek, przyrostowy wzrost produktywności i wydajności robi ogromną różnicę. Od kilkudziesięciu lat jesteśmy zaufanym doradcą branży celulozowo-papierniczej. Ta głęboka wiedza dziedzinowa w połączeniu z naszą wiedzą we wdrażaniu rozwiązań cyfrowych na dużą skalę pozwala nam współtworzyć cyfrowy plan działania, który otwiera nową erę wydajności w branży."

Zespół ABB opiera się na pięciu kluczowych filarach – doskonałości operacyjnej, wydajności procesów, wydajności aktywów, zrównoważonym rozwoju, połączonej sile roboczej, a wszystko to z wbudowanym bezpieczeństwem cybernetycznym. ABB uwzględnia takie ramy, doradzając branżom, które muszą dotrzymać szybkiego tempa innowacji, zoptymalizować wydajność, a co za tym idzie, minimalizować straty energii i redukować koszty.

Dział automatyzacji procesów ABB automatyzuje, elektryzuje i cyfryzuje operacje przemysłowe, które zaspokajają szeroki zakres podstawowych potrzeb – od dostarczania energii, wody i materiałów, po produkcję towarów i transport ich na rynek. Dzięki około 20 000 pracownikom, wiodącej wiedzy technologicznej i usługowej, ABB Process Automation pomaga klientom z branży procesowej, hybrydowej i morskiej poprawiać wydajność i bezpieczeństwo operacji, umożliwiając bardziej zrównoważoną i zasobooszczędną przyszłość. go.abb/procesautomation

ABB jest liderem technologii w dziedzinie elektryfikacji i automatyzacji, zapewniającym bardziej zrównoważoną i zasobooszczędną przyszłość. Rozwiązania firmy łączą wiedzę inżynieryjną i oprogramowanie, aby zoptymalizować sposób produkcji, przenoszenia, zasilania i obsługi obiektów. Bazując na ponad 140 latach doskonałości, ponad 105 000 pracowników ABB angażuje się we wprowadzanie innowacji, które przyspieszają transformację przemysłową.
www.abb.com

Na podstawie informacji firmy ABB Ltd

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności