Toster, który stał się… chlebakiem – najbardziej innowacyjne opakowania w historii Międzynarodowych Targów Packaging InnovationsPoprzedni artykuł 

Jak pokazują badania niemal połowa konsumentów wybiera nowy produkt kierując się wyłącznie wyglądem opakowania, a ponad 80% uważa, że znacząco wpływa ono na funkcjonalność i użyteczność produktów. Miejscem, gdzie wyznacza się trendy i prezentuje najlepsze opakowania są od lat Międzynarodowe Targi Packaging Innovations - największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, w  trakcie której swoją ofertę prezentują wystawcy z Polski i zagranicy. Ich najbliższa, 8. edycja odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w EXPO XXI Warszawa.

Laureaci Strefy Studenta 2016 – kategoria „Głosowanie Internautów”

W trend innowacyjnych opakowań doskonale wpisuje się organizowana w trakcie Targów Strefa Studenta. To właśnie tu można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, których projekty niejednokrotnie trafiają na taśmę produkcyjną. To im dedykowany jest konkurs na najciekawsze opakowanie. Wzięli w nim udział studenci z całej Polski. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: „Głosowanie Internautów” oraz „Głosowanie Profesjonalistów”. W tej pierwszej największą liczbę głosów zdobyły prace:

I miejsce – „TOSTER” autorstwa Julii Rekowskiej, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

II miejsce – „Hang On - take away soap” autorstwa Aleksandry Gos, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

III miejsce – „Opakowanie na truskawki” autorstwa Ireny Rosiak, studentki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy

Najważniejsze spotkanie tego roku

Doceniając trud, ambicję oraz kreatywność młodych projektantów, organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników do drugiego etapu konkursu i prezentacji swoich prac w Strefie Studenta podczas zbliżających się Targów Packaging Innovations. Bazując na doświadczeniach z poprzednich lat będzie to dla nich okazja do zdobycia cennych kontaktów, które często kończą się propozycjami stażu, a nawet wdrożeniem opakowań do produkcji.

Podczas drugiego etapu konkursu obradować będzie niezależne Jury, które autorowi najciekawszego projektu opakowania przyzna atrakcyjną nagrodę pieniężną. Wszystkich gości targów zachęcamy do odwiedzenia Strefy Studenta i poznania „młodego i świeżego” spojrzenia na projektowanie opakowań.

Załączona galeria prezentuje najciekawsze opakowania minionych edycji Targów, spośród których wiele to te ze Strefy Studenta.

Setki czołowych firm z Polski i zagranicy, uznani eksperci, najzdolniejsi młodzi projektanci, goście specjalni oraz tysiące uczestników, poszukujących najlepszych opakowań na rynku i innowacyjnych rozwiązań. Dwie hale wystawiennicze, dwa razy więcej atrakcji – tak w telegraficznym skrócie wygląda zbliżająca się edycja największego i najważniejszego wiosennego wydarzenia branży opakowań w tej części Europy, czyli 8. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbędą się w EXPO XXI Warszawa w dniach 12-13 kwietnia.

Rejestracja online na stronie www.packaginginnovations.pl pozwala na bezpłatny udział w targach, prezentacjach i warsztatach.

Miejsce targów:

EXPO XXI Warszawa
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Termin i godziny otwarcia:
12 kwietnia 2016, wtorek godz. 10.00-16.30
13 kwietnia 2016, środa godz. 10:00-16:00

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności