Kodak poinformował o wprowadzeniu w wielu krajach komercyjnej wersji bezprocesowych płyt termicznych Kodak Sonora UV. Obecnie są one dostępne w regionach: Europy, Azji, Australii i Oceanii oraz Środkowego Wschodu.
Dzięki właściwościom płyt Sonora UV, z zalet oferowanych przez bezprocesową technologię firmy Kodak może teraz korzystać jeszcze szersza grupa przedsiębiorstw poligraficznych. Jak zapewnia producent, umożliwiają one realizację wyższych – nawet do 30 tys. odbitek – nakładów w technice offset UV, niż jakiekolwiek inne płyty bezprocesowe. To zaś pozwala wielu drukarniom nie tylko odczuć ekonomiczne i ekologiczne korzyści związane z ich zastosowaniem, ale też łączyć je z technologią UV, której cechami szczególnymi są elastyczność, wysoka jakość druku i krótsze czasy schnięcia.
„Jesteśmy przekonani, że płyty bezprocesowe Kodak to najlepsze rozwiązanie w kontekście zastosowań UV. W naszym przypadku nie mamy miejsca na tradycyjną wywoływarkę, a przy tym płyty te oferują dodatkowe korzyści: większą stabilność całego procesu ich obróbki, mniejsze zaangażowanie pracowników i niższe koszty wytworzenia formy drukowej – mówi Torsten Gröger, dyrektor ds. produkcji w firmie cre art z Fulda w Niemczech. – Dzięki bezprocesowym płytom Kodak Sonora UV i większej funkcjonalności posiadanej przez nas maszyny drukującej, wyposażonej w wiele dodatkowych opcji (m.in. umożliwiającej zastosowanie farb UV), jesteśmy w stanie realizować bardzo złożone i wymagające prace przy zastosowaniu dowolnego podłoża. Poziom kreatywności i jakości jest w naszym przypadku bardzo wysoki, więc tego rodzaju zlecenia jeszcze kilka lat temu byłyby po prostu niewykonalne od strony technicznej. Płyty Sonora UV pozwalają na realizację znacząco wyższych nakładów, przy których znajdują zastosowanie farby UV – możemy dzięki nim uzyskać co najmniej dwa razy więcej odbitek niż w przypadku wcześniej przez nas wykorzystywanych płyt Sonora XP”.
Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com