Polska firma TFP inwestuje w maszynę drukującą HP PageWide C500Poprzedni artykuł 

Pochodząca z Polski firma TFP, znany dostawca rozwiązań w zakresie tektury falistej, zdecydował się na wybór nowej cyfrowej maszyny drukującej do bezpośredniego druku na tekturze faliste – HP PageWide C500. TFP chce tym samym zapewnić innowacyjne cyfrowe usługi druku cyfrowego markom i przetwórcom tektury falistej na rynku europejskim.

Prasa o przemysłowej skali produkcji będzie pierwszym urządzeniem HP PageWide C500 zainstalowanym w Polsce, a dokładniej w Kórniku położonym w zachodniej części kraju, gdzie znajduje się główna fabryka tektury falistej i opakowań TFP. Maszyna pozwoli producentowi stać się lokalnym konwerterem tektury falistej na skalę hurtową, a także dostarczać na żądanie produkty o zmiennej wielkości i odpowiadające spersonalizowanym potrzebom klientów z Polski, Niemiec i Europy Środkowej.

Jako jeden z większych graczy na rynku, od zawsze koncentrowaliśmy się na tym, aby jako pierwsi nabywać i adaptować nowe technologie, gdy tylko pojawią się one na rynku. Wszystko, z myślą o potrzebach naszych klientów. Nieustannie poszukujemy najlepszych dostępnych maszyn i odpowiedniego rynku docelowego – wyjaśnia Andrzej Tylenda, wiceprezes TFP. C500 da nam nowe możliwości, takie jak szybsze zmiany we wzorach grafik, stosowanie różnych grafik dla odpowiednich rynków docelowych i promocji marketingowych, jak np. w przypadku opakowań piwa dostosowanych do lokalnych klubów piłkarskich.

TFP świadczy usługi dla szerokiego wachlarza wiodących marek przemysłowych, w tym z branży motoryzacyjnej, CPG (Consumer Packaged Goods), meblarskiej i detalicznej. Tym samym firma obserwuje rosnące zapotrzebowanie na opakowania w sektorze e-commerce.

To ekscytujące widzieć, jak TFP przejmuje wiodącą rolę we wprowadzaniu na swój rynek wysokonakładowego cyfrowego modelu biznesowego. HP PageWide C500 to bez wątpienia gwarancja wysokiej jakości wydruków i wydajności zapewniająca płynność pracy. Cieszymy się bardzo, że Polska stała się kluczową lokalizacją na mapie Europy, która oferuje tego typu usługi i rozwiązania – komentuje Mark Rowland z HP PageWide Industrial EMEA Go to Market.

Jak twierdzi Andrzej Tylenda, urządzenia HP PageWide drukujące na tekturze falistej najlepiej sprawdzą się wśród tych z klientów TFP, który pragną zadbać o środowisko. Jak tłumaczy: Firmy bardziej skoncentrowane na ekologii wybiorą atrament na bazie wody, a nie UV.

Atramenty HP PageWide C500 True na bazie wody mogą być używane do drukowania na najbardziej wrażliwych opakowaniach z tektury falistej, w tym na produktach spożywczych i rolniczych, które mają bezpośredni kontakt z zawartością opakowania. Atramenty HP spełniają surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa żywności, takie jak USDA FDA 21 CFR, wytyczne Nestlé, Swiss Ordinance i EuPIA.

Maszyna drukująca HP PageWide C500, oparta na technologii HP Thermal Inkjet, zapewnia offsetową jakość druku dla szerokiej gamy opakowań z tektury falistej i zastosowań ekspozycyjnych zarówno na arkuszach powlekanych, jak i niepowlekanych. Zapewnia przy tym wyjątkową przejrzystość w tekstach i kodach kreskowych, płynne przejścia tonalne i żywe kolory, niskie i wysokie wielkości migracji prac litograficznych i fleksograficznych. Urządzenie zostało zaprojektowane do druku wysokiej jakości, nawet w wymagających warunkach produkcyjnych, oferuje drukowanie z prędkością 75 m / min w najwyższej jakości druku z rozdzielczością 1200 npi przy użyciu miliona dysz.

HP C500 obniża koszty produkcji opakowań i otwiera przed producentami nowe możliwości biznesowe, oferując elastyczność cyfrową, drukowanie bezpośrednio na tekturze i skalowanie produkcji seryjnej.

TFP to niezależna firma rodzinna specjalizująca się w produkcji tektury falistej i opakowań od 1992 roku.

Na podstawie informacji firmy HP

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności