XSYS ogłasza wprowadzenie na rynek cyfrowej płyty fleksograficznej nyloflex® FTM do druku farbami na bazie wodyPoprzedni artykuł 

Nowa płyta cyfrowa nyloflex® FTM z nieodłącznymi płaskimi kropkami została opracowana specjalnie do druku fleksograficznego farbami wodnymi na różnych gatunkach podłoży papierowych. Wyzwoleniem dla rozwoju tego nowego rozwiązania płytowego jest przyspieszenie popytu na bardziej przyjazną dla środowiska produkcję opakowań. Ponieważ rynek zmierza w kierunku bardziej zrównoważonych podłoży w odpowiedzi na te wymagania, XSYS wprowadza cyfrową płytę nyloflex® FTM, która umożliwia drukarkom stosowanie farb na bazie wody na papierze powlekanym i niepowlekanym do aseptycznego pakowania żywności i folii do wstępnego zadruku z tektury falistej.

„Ten najnowszy dodatek do portfolio płyt nyloflex® będzie bardzo atrakcyjny dla drukarzy obsługujących różne segmenty produkcji opakowań, które chcą przejść na bardziej zrównoważoną działalność, ale nadal zachowują zdolność do wytwarzania produktów najwyższej jakości” - powiedział Simon Top, Menedżer produktu w XSYS. „Nyloflex® FTM Digital pomoże spełnić wymagania właścicieli marki dotyczące zrównoważonego rozwoju, umożliwiając drukarniom przejście z drukowania na foliach z tworzyw sztucznych na drukowanie na podłożach papierowych przy użyciu farb wodnych”.

Nyloflex® FTM Digital to średnio twarda płyta o gładkiej powierzchni, zapewniająca dobry transfer farby i układ farby po wyjęciu z pudełka i zdolna do odtwarzania wyrafinowanych rastrów powierzchniowych, jeśli jest to wymagane. Bez potrzeby stosowania dodatkowego sprzętu lub środków pomocniczych, płyta może być naświetlona w istniejących systemach ze standardowymi lampami rurowymi lub naświetlaniem światłem LED UV-A, przed obróbką rozpuszczalnikiem.

Innowacyjna technologia XSYS z płaskim wierzchołkiem zapewnia minimalne zużycie punktów i znacznie mniejszy przyrost punktu w porównaniu do okrągłych płytek punktowych, a tym samym znacznie poprawia czas przestojów prasy, aby zmniejszyć koszty i odpady początkowe w prasowni. Dzięki zaawansowanemu wyostrzaniu punktów nyloflex® FTM Digital prezentuje drobne rozjaśnienia i wysoką gęstość farby stałego w druku, zwiększając atrakcyjność produktu końcowego napółce.

„Nyloflex® FTM Digital można uważać za odpowiednik naszej dobrze znanej płyty nyloflex® ACT Digital z płaską górną kropką” - wyjaśnił Top. „Płyta umożliwia drukarkom łatwe radzenie sobie zarówno z papierem powlekanym, jak i niepowlekanym, bez konieczności stosowania dwóch różnych typów płyt. W przeszłości często łączono twardą płytę, taką jak nyloflex® ACE UP i średnio twardą, taką jak nyloflex® ACT, aby osiągnąć optymalny rezultat. W przypadku jednego klienta byliśmy w stanie zmniejszyć tę złożoność nawet do 60% zadań drukowania dzięki zastosowaniu nyloflex® FTM Digital ”. Dodatkową korzyścią jest lepsze wypełnienie płyty, które można osiągnąć, a tym samym zmniejszenie odpadów płyty i całkowity koszt płyty w procesie jej wytwarzania.

Płyty nyloflex® FTM Digital są dostępne w handlu w grubościach od 1,14 mm (0,045 cala) do 2,84 mm (0,112 cala) oraz w różnych rozmiarach. Materiał płyty nyloflex® FTM Digital będzie dostępny do wysyłki od 31 maja 2021 r.

„Jako optymalny wybór dla długich, wysokiej jakości wydruków na bardziej zrównoważonych podłożach, nyloflex® FTM Digital jest doskonałą odpowiedzią na presję rynku, aby znaleźć rozwiązania, które są lepsze dla środowiska, ale także opłacalne”, kończy Simon Top.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności