ABB wygrywa zamówienie na elektryfikację Klabin Puma II w celu zwiększenia produkcjiPoprzedni artykuł 

ABB została wyznaczona przez Klabin, największego brazylijskiego producenta i eksportera papieru opakowaniowego i zrównoważonych rozwiązań dla opakowań papierowych, do dostarczenia systemu zarządzania i dystrybucji energii (PDS) dla projektu Puma II, który będzie wspierał ich docelowy poziom produkcji 920 000 ton rocznie . ABB dostarczy również napędy i silniki do projektu za pośrednictwem firmy Valmet.

ABB będzie odpowiedzialne za zapewnienie jakości energii dostarczanej do dwóch nowych maszyn papierniczych zakupionych przez Klabin dla papierni Ortigueira w Paraná, aby osiągnąć swój cel zwiększenia produkcji. ABB wykorzysta swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie automatyki poprzez System Zarządzania Energią (EMS), ramię rozwiązań ABB Ability™, które wykorzystuje rozproszony system sterowania ABB Ability™ 800xA, serce i mózg automatyki, z którego wdrażane są różne aplikacje zgodnie z potrzeb klienta.

Działając bezpośrednio w elektrowni, EMS umożliwia efektywne wykorzystanie energii elektrycznej i stałości oraz organizuje istotne dane pod jednym parasolem, zanim zostaną udostępnione zespołom konserwacji zapobiegawczej. Umożliwi to papierni generowanie nadwyżki energii elektrycznej do sprzedaży z powrotem do sieci na zasadzie spot, wykorzystując moment najlepszej taryfy.

Rozwiązanie ABB zawiera również technologię, taką jak Is-limiter, najszybsze na świecie urządzenie przełączające zasilanie, które pozwala obniżyć koszty i zoptymalizować zasoby oraz jest odpowiednie do operacji zwarciowych zarówno w nowych systemach, jak i rozszerzeniach istniejących. Panele wykorzystują technologię rozdzielnic z izolacją gazową (GIS), która jest izolowana SF6, solidna i wymagająca niewielkiej konserwacji, co zapewnia izolację i ochronę urządzeń przesyłowych i dystrybucyjnych dla energii elektrycznej wysokiego i średniego napięcia.

Współpraca z Puma II jest rozszerzeniem poprzedniego systemu ABB dostarczonego w Projekcie Puma I w 2014 roku. Klabin jest w stanie wykorzystać to samo planowanie i część istniejącej infrastruktury Puma I, realizując systematyczne przeplatanie się w zarządzaniu energią .

Pierwsza faza projektu Puma II zakończyła się uruchomieniem Paper Machine 27 (PM27), która będzie produkować pierwszy na świecie papier typu kraftliner wykonany w 100% z włókna eukaliptusowego, dostarczając na rynek 450 tys. ton rocznie. Eukaliner® to innowacyjny produkt wytwarzany ze źródeł odnawialnych, który optymalizuje zasoby w całym łańcuchu produkcyjnym. Zapewnia doskonałą wydajność nawet przy mniejszej gramaturze, oferując wytrzymały i zrównoważony papier opakowaniowy o doskonałej jakości druku.

Druga faza projektu Puma II obejmuje budowę Paper Machine (MP28), nowoczesnej i zaawansowanej maszyny do produkcji tektury, która zwiększy produkcję, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na papiery opakowaniowe. Planowana dostawa w 2023 roku, MP28 będzie miała roczną zdolność produkcyjną 460 tys. ton i umocni pozycję Klabina jako globalnego producenta tektury do płynnej żywności (mleka i soków) oraz produktów przetworzonych, kontynuując ciągły rozwój i plany ekspansji firmy.

„Kontynuacja Puma I do Puma II odzwierciedla naszą wieloletnią i udaną współpracę z ABB i jest ważnym krokiem w osiągnięciu naszego celu produkcyjnego 920 000 ton papieru i tektury Kraft rocznie”, powiedział Gabriel Alves Lemes, elektryka, oprzyrządowanie i Kierownik Automatyki Klabina. „Automatyzacja zarządzania energią elektryczną ABB zapewni zarówno oszczędność kosztów, jak i miejsca, a także skróci średni czas między przerwami w zasilaniu, co oznacza, że ​​przy regularnej konserwacji zapobiegawczej korekty wynikające z awarii są rzadkie”.

„Aby osiągnąć cel produkcyjny Klabina, poprzez dodanie dwóch nowych działających maszyn papierniczych, istnieje potrzeba zwiększenia dystrybucji mocy. System ABB zapewni kontrolę energii nie tylko dla tych nowych maszyn, ale także dla wszystkich wysp procesowych” – powiedział Robison De Martini, kierownik ds. sprzedaży pulpy i papieru w ABB. „Z Brazylią zajmującą drugie miejsce w światowej czołówce producentów celulozy, łańcuch produkcji celulozy i papieru w Klabinie jest ważny dla gospodarki kraju. Jesteśmy dumni, że pomagamy im w jeszcze większym stopniu przyczyniać się do wzrostu ich produkcji”.

ABB i Klabin współpracują ze sobą od wczesnych lat 80-tych, w wielu dyscyplinach i projektach, takich jak średnie i wysokie napięcie, elektryfikacja procesów, silniki, kontrola jakości i systemy automatyki, w kilku zakładach Klabina w procesach celulozowych lub papierniczych.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności