Digiprint na Labelexpo 2023Poprzedni artykuł 

We wrześniu czeka nas ostatnia brukselska edycja targów Labelexpo – kolejne odbędą się już w Barcelonie. Jednak kiedy dla jednych coś kończy dla innych zaczyna – i tak będą to pierwsze wspólne targi Labelexpo Europe firm GM oraz Digiprint. W minionym roku obie firmy zdecydowały się na partnerstwo biznesowe i Digiprint od 2022r. stał się wyłącznym dystrybutorem w Polsce rozwiązań duńskiego producenta.

Rozwiązania firmy GM są idealnym uzupełnieniem portfolio naszej firmy – mówi Krzysztof Książek, członek zarządu oraz dyrektor sprzedaży w Digiprint. Mamy w swojej ofercie rozwiązania topowych marek takich jak chociażby HP Indigo i GM w tym towarzystwie odnajduje się idealnie. Portfolio produktów to nie tylko maszyny do finishingu, ale też przewijarki, cuttery, a także maszyny dostosowane do potrzeb mniejszych i specjalistycznych przedsiębiorstw. Dzięki temu, każda firma produkująca etykiety znajdzie u nas odpowiedź na swoje zapotrzebowanie.

GM Grafisk Maskinfabrik zaprezentuje na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2023 wszystkie swoje zaawansowane rozwiązania. Duński producent zademonstruje na targach dziewięć maszyn, z których każda została zaprojektowana w celu usprawnienia procesu przetwarzania i umożliwienia przetwórcom wykończenia w pierwszej kolejności.

"Naprawdę nie możemy się doczekać, aby pokazać odwiedzającym wiele innowacyjnych sposobów, w jakie nasze maszyny mogą zoptymalizować proces finishingu" - mówi Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM. "Automatyzacja napędza zyski i jest kluczem do wzrostu. Naszą misją jest budowanie automatyzacji w jak największej liczbie aspektów, czy to poprzez innowacje technologiczne, takie jak moduł wycinania laserowego GM, czy partnerstwa z innymi liderami branży, takimi jak CERM."

Na stoisku 9A40 w centrum uwagi znajdzie się wysoce zautomatyzowana linia DC350Flex+ Wine do zdobienia etykiet premium. Zaprojektowana została z myślą o dodawaniu maksymalnej wartości do etykiet drukowanych cyfrowo dla rynków luksusowych - w szczególności na wina, alkohole i kosmetyki. Jest ona szczególnie warta uwagi ze względu na wyjątkowe możliwości foliowania i wytłaczania oraz oszałamiające efekty cyfrowego lakierowania. DC350+ Flex Wine posiada 50-tonowy moduł tłoczenia na gorąco, który wykorzystuje wiele strumieni folii. Jest również wyposażony w zintegrowany system Foil Saver, który skutecznie zmniejsza straty kosztownych folii, a technologia GM QuickMount ułatwia szybszy montaż płyt tłoczących.

DC350Flex+ Wine będzie wyposażony w DVM350 Digital Varnish Module, który wykorzystuje najnowszą technologię atramentową do cyfrowego zdobienia. Jest to szybsza, bardziej elastyczna i efektywniejsza kosztowo dla sitodruku maszyna, umożliwiająca dodawania lakieru punktowego, efektów dotykowych o wysokiej jakości, w tym trójkątów ostrzegawczych i alfabetu Braille'a, a także metalików i hologramów, a wszystko to w jednym procesie.

"Cyfrowy lakier i cyfrowe nakładanie folii będą kształtować przyszłość wysoce konkurencyjnego rynku krótko i średnio nakładowego druku cyfrowych etykiet" - stwierdza Uffe. "W DC350Flex+ istnieje możliwość dodania tych możliwości dzięki fantastycznemu modułowi DVM350 Digital Varnish, który zapewnia bez narzędziową obsługę, pełną elastyczność w projektowaniu, szybsze zmiany zadań i niższe koszty. To jest naprawdę przełomowe!"

Na targach zostanie przedstawiony również bardzo oczekiwany dodatek do linii GM: DC350Flex+! Maszyna ta zaprezentuje swoje niesamowite możliwości. Szczycąca się niezwykłą prędkością wykrawania obrotowego 130 m/min (lub 80 m/min w trybie półobrotowym), seria DC350Flex+ oferuje pełne opcje dostosowywania, co czyni ją wszechstronną maszyną.

GM oferuje również gamę kompaktowych i ultra kompaktowych, wysoce wydajnych maszyn wykańczających. Podczas Labelexpo zademonstrowana zostanie również najmniejsza maszyna w ofercie, DC350Nano. Zachwyca ona swoją mocą, szybkością i elastycznością, a wszystko to wbudowane w maszynę o malutkiej powierzchni. Szersza wersja kompaktowego urządzenia GM do foliowania na gorąco, nowy model HF350, zademonstruje niedrogi i prosty sposób dodawania efektów wytłaczania i foliowania. Można ją skonfigurować jako niezależną jednostkę uszlachetniającą lub podłączyć do maszyny cyfrowej lub kompaktowego finiszera etykiet DCMini, który również zostanie zaprezentowany na targach.

Odwiedzający targi mogą również zapoznać się z przewijarką inspekcyjną SR550, która oferuje szybkie cięcie wzdłuż do 300 m/min i 100% kontrolę jakości, przewijarką inspekcyjną z kamerą LR250+, którą można skonfigurować do potrzeb etykiet farmaceutycznych, a nawet przekształcić w cyfrową maszynę mini-inkjet, ekonomiczną przewijarką inspekcyjną LR250, która jest dostępna jako pionowy model stołowy, półautomatyczną krajarkę gilz CC160S; oraz szybkobieżną krajarką CS350. Ponadto zespół GM będzie rozdawał próbki etykiet wyposażonych w technologię RFID, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z możliwościami nowych linii GM RFID z pierwszej ręki.

"Nie ulega wątpliwości, że targi Labelexpo są kluczowym wydarzeniem dla tej branży i zawsze poświęcamy im dużo czasu, pieniędzy i wysiłku" - podsumowuje Uffe. "Dla GM chodzi przede wszystkim o możliwość porozmawiania z ludźmi i pokazania im osobiście, w jaki sposób nasze linie wykańczające o wysokim poziomie automatyzacji i łączności mogą realnie wpłynąć na ich działalność. Chociaż nasze techniczne wideo-rozmowy są świetnym sposobem na zademonstrowanie naszych fantastycznych maszyn, nigdy nie zastąpią one bezpośredniego i osobistego doświadczenia, jakim jest odwiedzenie naszego stoiska Labelexpo i zobaczenie ich na żywo".

Z naszej strony, podczas całych targów na stoisku GM obecna jest reprezentacja Digiprint – Filip Fortuniak, który prowadzi sprzedaż tych rozwiązań, będzie do dyspozycji odwiedzających targi i będzie mieć możliwość zademonstrowania oferty GM na żywo. – dodaje Krzysztof Książek.

GM Grafisk Maskinfabrik stoisko 9A40

Połączony ekosystem zwiększa wydajność, poprawia zrównoważony rozwój i maksymalizuje zasoby

Labelexpo Europe, wydarzenie powracające po kilkuletniej pandemicznej przerwie zapowiada się niezywkle interesująco. Nie ma liczącego się producenta rozwiązań poligraficznych na rynku etykiet, który nie weźmie udziału w tym wydarzeniu. Podczas tegorocznej edycji targów firmy Esko i X-Rite Pantone łączą siły, aby zaprezentować jedno wspólne workflow w całym łańcuchu dostaw etykiet i opakowań.

Obie firmy przygotowały analizę wszystkich aspektów produkcji - "Odwiedzający nasze wspólne stoisko dowiedzą się, w jaki sposób Esko i X-Rite Pantone pomagają branży opakowaniowej osiągnąć spójną wydajność - od pomysłu do wejścia produktu na rynek" powiedział Jan De Roeck, dyrektor ds. marketingu, relacji branżowych i strategii w Esko. "Korzystając z przedstawienia najnowszych technologii wraz z ekspertami branży, podkreślimy w jaki sposób kompleksowy ekosystem nowego oprogramowania do zarządzania barwą i rozwiązań pomiarowych, wspiera cyfrowy przepływy prac w celu zwiększenia wydajności, poprawy zrównoważonego rozwoju i zwiększenia możliwości rozwoju”.

Na stoisku C60 w hali 3, Esko i X-Rite Pantone zaprezentują całą gamę rozwiązań do cyfrowego obiegu prac, od projektowania po produkcję etykiet. Automatyzacja pracy w drukarni i przepływ prac, który opiera się na oprogramowaniu to już jest codzienność w drukarniach. Nie powinniśmy bać się bądź wypierać, rozwiązań opieranych na sztucznej inteligencji, ponieważ pomagają one oszczędzać czas, a co za tym idzie koszty. Tak naprawdę jeszcze niedawno mówiło się, że cyfryzacja poligrafii to przyszłość – śmiało możemy powiedzieć, że to teraźniejszość, bardzo zaawansowana – a rozwiązania Esko są tego najlepszym przykładem. Oczywiście niezbędnym elementem całej układanki jest jakościowe wdrożenie – to zapewnia Digiprint – jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Dodaje Szymon Symonowicz, członek zarządu oraz szef sprzedaży rozwiązań cyfrowych w Digiprint.

Najważniejsze rozwiązania prezentowane przez Esko oraz X-Rite Pantone to między innymi:

  • Phoenix, narzędzie Esko oparte na sztucznej inteligencji, które optymalizuje i zwiększa wydajność planowania i impozycji, z płynnym interfejsem między danymi prepress a danymi produkcyjnymi w aplikacjach Esko.
  • Wielokrotnie nagradzana maszyna CDI Crystal XPS 4835, wykorzystująca naświetlanie UV wstępne i główne, do produkcji cyfrowych płyt fleksograficznych, przy jednoczesnej minimalizacji odpadów.
  • System AVT Helios, który automatycznie sprawdza wydrukowane etykiety lub opakowania pod kątem wad i niedoskonałości, zapewniając wyjątkową jakość i eliminując reklamacje klientów.
  • Najnowsza wersja oprogramowania Esko, która zapewnia połączenie edycji prepress i opartych na chmurze rozwiązań do automatyzacji przepływu prac, teraz bardziej zintegrowanych i połączonych w całym przepływie pracy.
  • X-Rite eXact™ 2, najbardziej połączony i łatwy w użyciu ręczny spektrofotometr, który może mierzyć kolor na różnych podłożach - w tym elastycznej folii i papierze, jednocześnie weryfikując standardy klienta.
  • X-Rite ColorCert® Suite, który współpracuje z Esko WebCenter, AVT Spectralab i eXact 2, aby zapewnić drukarniom ogólny obraz jakości druku i wydajności kolorów w jednej spójnej ocenie liczbowej, w celu potwierdzenia zgodności ze specyfikacjami marki.
  • Biblioteki kolorów PantoneLIVE™ do tworzenia i udostępniania dokładnych standardów kolorów marki, które są osiągalne w różnych technologiach druku i na różnych podłożach.

Jon-Michael McCartney, dyrektor ds. druku i opakowań w X-Rite Pantone, dodał: "Połączony ekosystem X-Rite Pantone i Esko pomaga usprawnić proces projektowania, przygotowania do druku, tworzenia i produkcji, dzięki udostępnianiu danych dotyczących opakowań i kolorów w celu zmniejszenia liczby błędów i usprawnienia raportowania"

"Dzięki cyfrowemu przepływowi pracy można wyeliminować zatwierdzanie druku na miejscu, jasno zdefiniować i udostępniać wymagania dotyczące druku w globalnym łańcuchu dostaw, zmniejszyć ilość odpadów i dodruków, oszczędzać zasoby i wspierać cele zrównoważonego rozwoju" - powiedział.

Przez cały okres targów na stoisku Esko do dyspozycji gości z Polski będą Łukasz Szymański oraz Zbigniew Jemioło – obaj odpowiadają za rozwiązania dla rynku fleksograficznego w Polsce. To jedni z najlepszych specjalistów w swoim fachu, także będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z nimi na żywo podczas targów i przy okazji zobaczyć rozwiązania Esko – dodaje Szymon Symonowicz.

Targi Labelexpo powracają do Brukseli w dniach 11-14 września 2023 r. - odwiedzający mogą dołączyć do Esko i X-Rite Pantone na stoisku C60 w hali 3 Brussels Expo.

Europejska premiera Indigo V12!

Po długiej przerwie do Brukseli powaraca święto branży etykiet targi Labelexpo Europe, które już we wrześniu będą gościć producentów rozwiązań dla branży z całego świata. Nie jest tajemnicą, że w trakcie kolejnej edycji HP Indigo będzie miało jedno z największych stoisk, na którym zaprezentuje nowości jak i sprawdzone rozwiązania. Na stoisku producenta nie może zabrakąć polskiego przedstawicielstwa, firmy Digiprint, która jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Indigo na polskim rynku.

HP Indigo jako lider rynku druku cyfrowego podczas targów Labelexpo zaprezentuje kompleksową cyfrową produkcję etykiet. Na stoisku swoje miejsce będą miały aż 3 modele maszyn oraz maszyny do finishingu firm partnerujących. Będzie to również europejska premiera maszyny HP Indigo V12, która po raz pierwszy została zaprezentowana na bliźniaczym wydarzeniu w 2022 r. podczas Labelexpo America. Model V12 to przełom na rynku druku cyfrowego oraz fleksograficznego – maszyna ma możliwość druku z prędkością nawet 120 m/min! Swoją wydajnością może spokojnie uzupełnić park maszyn fleksograficznch, dzięki czemu usprawnia produkcję etykiet zachowując przy tym nawyższą jakość druku prezentowaną przez sprawdzoną technologię HP Indigo.

“Maszyna V12 to przełom na rynku nie tylko ze wględu na swoje rozmiary jako maszyny cyfrowej – ma aż 14 metrów długości! Co najważniejsze posiada 12 stacji farbowych i w trakcie jednej zmiany może wydrukować nawet ponad 850 tysięcy etykiet! To prawdziwa gratka dla producentów etykiet i realna odmiana rynku flekso, na którym ta maszyna z powodzeniem znajdzie swoje miejsce.” Mówi Alicja Bedanek, Marketing Manager w Digiprint.

Dodakowo, odwiedzający targi w Brukseli będą mieli możliwość zobaczenia nowej maszyny HP Indigo 200K, która jest szybszą wersją znanej już i sprawdzonej maszyny 25K. Maszyna drukuje z prędkością do 56 m /min na wstędze o szerokość do 760 mm. Poza nowościami, które zostaną po raz pierwszy zaprezentowane w Europie, na stoisku będzie swoje miejscie mieć również najbardziej popularny model wąskowstęgowej maszyny do druku cyfrowego HP Indigo 6K.

Podczas targów Labelexpo, na stoisku HP Indigo w PATIO, zostanie również zademonstrowana linia produkująca opakowania elastyczne, składająca się ze wspomnianej wcześniej maszyny HP Indigo 200K, oraz z urządzeń do przygotowania druku i jego wykańczania.

Na stoisku nie może zabraknąć bogatego portfolio aplikacji oraz prezentacji oprogramowania do personalizacji i serializacji. Na pewno odwiedzając stoisko HP Indigo trzeba zarezerwować sobie więcej czasu – jak dodaje Alicja Bednarek z Digiprint “Na stoisku przez cały czas będą przedstawiciele naszej firmy, którzy będą oprowadzać odwiedzających Polaków po stoisku i prezentować wszystkie obecne tam rozwiązania. To na pewno idealna okazja dla wszystkich przetwórców etykiet do przekonania się osobiście ile możliwości i to jak różnorodnych możliwości daje rynkowi opakowań HP Indigo. “

Stoisko HP będzie po raz kolejny w PATIO targów Labelexpo.

Na podstawie informacji firmy Digiprint

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności