Automatyzacja w roli głównej - sukcesy Duplo na targach RemaDays Warsaw 2024Poprzedni artykuł 

Automatyzacja stała się motywem przewodnim prezentacji Duplo podczas targów RemaDays Warsaw 2024. Okazało się bowiem, że klienci poszukują obecnie tego typu rozwiązań.

Z kolei firma Duplo ma w tej kwestii bardzo wiele do zaoferowania. Od lat dostarcza bowiem maszyny automatyzujące działy introligatorskie drukarń. Jej sprzęt wspiera również produkcję w firmach reklamowych, a także z innych branż, które wytwarzają wydruki na swoje potrzeby. Wszystko to zadecydowało o dużym sukcesie firmy podczas wspomnianego wydarzenia. Odbywało się ono w dniach od 30 stycznia do 2 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Firma sprzedała tu system broszurujący 700 do jednej z poznańskich drukarni, również multifiniszer Docucutter DC-618 znalazł tu swoich nabywców. Rozpoczęła też wiele rozmów handlowych. Goście doceniali przede wszystkim wysoki stopień automatyzacji produkcji, jaką oferowały urządzenia Duplo. Również ich wydajność i wysoką jakość oraz przyśpieszenia realizacji zleceń. To obecnie, jak się okazuje, jedna z najważniejszych wartości, oferowanych urządzeń do produkcji poligraficznej.

Nowy system broszurujący 700 – sprzedany!

Jedną z maszyn, jakie zaprezentowała firma Duplo po raz pierwszy na rynku polskim był system broszurujący 700. Znalazł on od razu swojego nabywcę na targach RemaDays Warsaw i już wkrótce rozpocznie pracę w poznańskiej firmie Poligrafia Fabisiak. To kolejne już urządzenie Duplo w parku maszynowym tego prężnie działającego przedsiębiorstwa.

Duplo 700 to szybki system broszurujący, zapewniający szerszy zakres zastosowań – od katalogów, poprzez kalendarze do licznych, innych produktów. Wykańcza do 5200 broszur na godzinę, ale co najważniejsze można na nim produkować grube katalogi (do 240 stron) z płaskim grzbietem. To sprawia, że pakowanie staje się bardziej wydajne, a to przynosi oszczędności. „Gruby i jednocześnie płaski katalog, kalendarz czy mała książka – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz – robiły na naszych gościach naprawdę duże wrażenie, bo dzięki temu tego rodzaju produkty mogą wyróżnić się spośród innych. Co za tym idzie – mogą w większym stopniu zainteresować klientów końcowych”.

Kolejna nowość - falcerka online do urządzenia Docucutter DC-618

Firma zaprezentowała w Nadarzynie po raz pierwszy w Polsce jeszcze jedno urządzenie. Była nim falcerka online do urządzeń Docucutter DC-618 i DC-648. Również to urządzenie zainteresowało gości targowych firmy ze względu na wielofunkcyjność, jaką oferuje. Przeznaczona do obsługi wydruków cyfrowych, krótkich serii i zmieniających się nakładów, oferuje funkcjonalność wielu urządzeń w jednym. Oferuje bowiem opcje perforacji i bigowania wzdłużnego. Zapewnia wydajną produkcję wizytówek, zaproszeń, winiet, ulotek, zawieszek, pocztówek, folderów, kuponów i innych akcydensów oraz możliwość realizacji tych produktów w znacznie krótszym czasie. „Falcerka ta połączona ze wspomnianymi multifinisherami Duplo – podkreśla Gabriela Swat-Osiekowicz - znacząco poszerza możliwości wykańczania, skracając czas potrzebny na wykonanie usługi, a także eliminując potrzebę posiadania dodatkowych urządzeń, co może stanowić oszczędności dla użytkowników. Goście obserwujący nasze pokazy bardzo doceniali te wartości”.

Docucutter DC-618 – znany i sprawdzony model

Również Docucutter DC-618, jaki zaprezentowała firma Duplo podczas targów RemaDays Warsaw, znalazł swoich nabywców po targach. To znane i sprawdzone już przez klientów rozwiązanie cieszyło się dużym zainteresowaniem podczas wydarzenia.

Automatyzacja! – znane i cenione modele Duplo

Firma zaprezentowała jeszcze kilka maszyn o dużym stopniu automatyzacji. Wśród nich był stół tnący w formacie B2 Duplo PFi - do produkcji personalizowanych opakowań, etykiet, różnego rodzaju kart, naklejek, puzzli, materiałów POS o nietypowych kształtach. Firma pokazała także bigówko-falcerkę Touchline CF-375, przeznaczoną do produkcji folderów, składanych ulotek, pocztówek, zaproszeń, okładek, teczek, plecków do kalendarzy i innych podobnych produktów. Na stoisku goście mogli zobaczyć także automatyczną bigówkę - model DC-446, przeznaczony do obsługi wydruków cyfrowych i zmiennych nakładów - a także falcerkę DF-1300 L, przeznaczoną do papierów offsetowych i kredowych.

Warto dodać, że urządzenia Duplo były prezentowane także na stoiskach jej firm partnerskich (Amagraf i Canon), gdzie można było obserwować pełne procesy automatyzacji produkcji - od impozycji, poprzez druk aż po finishing.

Inspirujące spotkania

„Warto podkreślić, że nie mniejszym zainteresowaniem naszych gości niż same maszyny cieszyły się aplikacje, jakie prezentowaliśmy – mówi Gabriela Swat-Osiekowicz. – Okazało się, że były dla nas one początkiem wielu inspirujących spotkań i rozmów, które rozpoczęły obiecujące rozmowy handlowe. Dziękujemy wszystkim za wizytę na stoisku Duplo i przekazane nam ciekawe spostrzeżenia na temat potrzeb rynku i ich własnych. Są one dla nas najcenniejsze podczas tego rodzaju wydarzeń. Jesteśmy przekonani, że możliwości naszej oferty stały się dla wielu gości inspiracją do zmian – a my pozostajemy do Państwa dyspozycji”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności