ABB modernizuje maszynę papierniczą we francuskiej fabryce DS SmithPoprzedni artykuł 

ABB zmodernizowała maszynę papierniczą w papierni we Francji, instalując jej wielokrotnie nagradzane silniki IE5 SynRM. Jest to pierwszy projekt w kraju, który został w pełni wyposażony w tę technologię. Obiekt należy do firmy DS Smith Packaging Contoire-Hamel, wiodącego dostawcy zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań, produktów papierowych i usług recyklingu.

Oprócz 24 silników IE5 SynRM firma ABB dostarczyła wielonapędowe napędy ACS 880, sterowniki i panele AC500-S Safety oraz AC 800M. Zarówno AC500, jak i AC 800M są połączone w ramach wspólnego protokołu profinet, nowego standardu komunikacji, oferującego prędkość transmisji danych 100 Mbps, dostęp do wielu kontrolerów oraz redundancję aplikacji i sieci Ethernet.

Projekt został ukończony podczas planowanego przestoju huty, co oznaczało napięte terminy. Pomyślna dostawa została połączona z dwuletnią umową serwisową obejmującą części zamienne.

Silniki i napędy zwiększą efektywność energetyczną papierni, jednocześnie obniżając poziom hałasu i wymagając mniej konserwacji niż konwencjonalne silniki indukcyjne. Klient planuje również wykorzystać tę technologię do zwiększenia prędkości maszyny i zwiększenia produkcji w zakładzie w Trois-Rivieres. Inne kluczowe zalety rozwiązania ABB obejmują zintegrowany system sterowania.

„Globalne portfolio rozwiązań ABB w zakresie efektywności energetycznej, w połączeniu z jej reputacją i doświadczeniem w zakresie masy celulozowej i papieru, sprawiło, że była to trafna decyzja w przypadku tego projektu” – powiedział Matthieu Chateau, kierownik zakładu DS Smith Packaging Contoire-Hamel. „ABB była w stanie dostarczyć dedykowany i sprawdzony system monitorowania maszyny papierniczej, dotrzymując przy tym ściśle określonych terminów. Inwestycja ta, zgodna z naszą zrównoważoną strategią „Teraz i dalej”, przyczynia się do osiągnięcia naszych celów, jakimi są redukcja emisji gazów cieplarnianych o 46 procent do 2030 r. i osiągnięcie zerowej emisji netto w 2050 r.”.

„Technologia silników ABB i standardy komunikacyjne sprawiają, że ten projekt jest pierwszym tego rodzaju w regionie” – powiedział Alain Pitte, lokalny menedżer linii biznesowej ds. celulozy i papieru w ABB. „Połączenie nowej gamy silników IE5 SynRM firmy ABB i wielonapędowych napędów wielonapędowych ACS 880 zapewnia 20–40% redukcję strat w porównaniu z poprzednimi silnikami i prawie 100% redukcję strat w wirniku, przy tych samych rozmiarach i mocy wyjściowej co konwencjonalne silniki indukcyjne silnik. Dlatego zastąpienie istniejących modeli ma rozsądny sens ekonomiczny.”

Rozwiązania opakowaniowe DS Smith obejmują pudełka do pakowania towarów FMCG, koszyczki i tacki na owoce i warzywa – zaprojektowane w celu zastąpienia tworzyw sztucznych, pudełek do handlu elektronicznego, ekspozytorów, palet kartonowych i kreacji na zamówienie. Firma oferuje proces w obiegu zamkniętym w 14 dni: od recyklingu do pakowania.

Technologia ABB IE5 SynRM zdobyła w grudniu 2022 roku brązową nagrodę za innowacyjność 2022 od Francuskiego Stowarzyszenia Technicznego Przemysłu Papierniczego (ATIP).

ABB uruchomiła niedawno nową globalną inicjatywę na rzecz zrównoważonego rozwoju, Real Progress, prezentującą siłę technologii i wiedzy specjalistycznej w zakresie przyspieszania zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym zwiększaniu produktywności. Wzywa klientów, partnerów i dostawców do wykorzystania wiodącej pozycji technologicznej i istniejących rozwiązań w celu wzmocnienia własnego wpływu w branżach przetwórczych. W branży celulozowo-papierniczej ABB wspiera klientów w transformacji branży, pomagając ograniczać ilość odpadów i przyspieszać w kierunku obiegu zamkniętego. Rozwiązania obejmują system kontroli jakości ABB (QCS), wdrożony w celu zapewnienia producentom papieru wglądu w arkusz podczas jego formowania, co pozwala ograniczyć ilość odpadów i poprawić przetwarzalność. Automatyzacja w połączeniu z zaawansowaną kontrolą procesu (APC) może wspierać spójne operacje, lepszą produkcję, oszczędność energii i obniżone koszty. Tymczasem nowoczesne napędy i silniki zapewniają niezawodność działania, efektywność energetyczną i wydajność procesów.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności