Ploter tnący SINAJET 1007MT w drukarni MIRAGE STUDIOPoprzedni artykuł 

Grafmasz wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący Sinajet 1007 MT. Wdrożenie nastąpiło w warszawskiej drukarni MIRAGE STUDIO, która jest drukarnią założoną w 1995 r. Firma posiada szerokie spektrum działalności od druku offsetowego poprzez cyfrowy jak również wielkoformatowy. Od 2009r. specjalizuje się także w produkcji prototypów opakowań- mockupów. Drukarnia posiada w swoim parku maszynowym także własne urządzenia introligatorskie, m.in. od kilku lat użytkuje z powodzeniem dostarczony przez Grafmasz laminator wydruków cyfrowych Matrix 370P. Nowa inwestycja w ploter pozwoliła na wykonywanie części prac w sposób cyfrowy, bez konieczności stosowania wykrojników.

„Dzięki tej inwestycji zyskaliśmy elastyczne rozwiązanie, które pozwala nam na wycinanie różnych kształtów bez konieczności oczekiwania na nowy wykrojnik. Nie generuje to dodatkowych kosztów w związku z tym możemy wykonywać również zlecenia w mniejszych nakładach, indywidualnie personalizowane. Ploter posiada możliwość rozbudowy o różne narzędzia dzięki temu jest najbardziej zróżnicowanym z dostępnych na rynku w tym przedziale cenowym. Wcześniej do wycinania np. naklejek używaliśmy dość prostego plotera marki Graphtec, który poza niewielkim wyborem narzędzi był również zdecydowanie wolniejszy od nowego nabytku. Porównywaliśmy przed zakupem model 1007 MT z innymi ploterami na rynku. Podczas wnikliwych testów wykonanych w warszawskim showroomie Grafmasz przetestowaliśmy bardzo różne aplikacje. Efekt prac wykonanych przez techników serwisu Grafmasz zdecydowanie spełnił nasze oczekiwania jakościowe czego nie mogę powiedzieć o wszystkich ploterach które oglądałem" - wspomina w rozmowie właściciel drukarni Adam Zieliński.

"Ploter pracuje u nas od kilku miesięcy i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni – mówi Pan Adam. Zakupiliśmy urządzenie wyposażone w nóż wleczony, aktywny oraz oscylację. Posiadamy również możliwość wycinania typu V-cut w tekturze oraz kila wariantów bigowania. Oprócz naklejek wycinamy również na ploterze pudełka z tektury litej, tektury typu plaster miodu oraz materiałów typu pianka. Grafmasz zapewnił profesjonalną instalację i szkolenie z obsługi urządzenia, co umożliwiło nam szybki start zwrotu tej inwestycji. Do zakupu przekonało nas oprócz atrakcyjnej w stosunku do możliwości ceny, również to, że urządzenie w standardzie posiada m.in. odczyt kodów QR do automatycznej zmiany programów, jak również moduł TCC – automatycznej kalibracji głębokości cięcia, niedostępny standardowo w innych ploterach tej klasy.

Ploter tnący 1007 MT to zautomatyzowane urządzenie wyposażone w głowicę bigującą z serwomechanizmem, nóż aktywny służący do wycinania materiałów o grubości do 6 mm, nóż wleczony sprawdzający się idealnie pod nacinanie papieru/folii samoprzylepnej oraz cięcie materiału do grubości 2 mm jak również pisak. Opcjonalnie ploter może być wyposażony w głowicę z nożem oscylacyjnym pozwalając na cięcie materiału o grubości do 10 mm, nóż V-cut służący do wycinania w tekturze litej rowka w kształcie litery „V” np. pod prototypowanie pudełek oraz nóż rotacyjny do cięcia tekstyliów. Na wyposażeniu urządzenia znajduje się również odwijacz, który umożliwia cięcie materiału z roli. Prędkość przejazdu głowicy wynosi do 1500 mm/s i dokładność do 0,01 mm, a solidna metalowa konstrukcja sprawia, że stabilność i dokładność pracy plotera nie ustępuje ploterom renomowanych światowych firm.

Na podstawie informacji firmy Grafmasz

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności