Wystawa „TYPOczątki #2” w Muzeum Piśmiennictwa i DrukarstwaPoprzedni artykuł 

Druga edycja wystawy projektów studenckich powstałych na zajęciach z Typografii, liternictwa i kaligrafii. Prace powstały na pierwszym semestrze kierunku Komunikacja wizualna pod okiem dr. Łukasza Aleksandrowicza.

Duże plansze prezentują zadanie semestralne, polegające na opracowaniu autorskiego zestawu liter przy pomocy wszelkich dostępnych technik.

Swoboda twórcza i kreatywność studentów zaowocowały serią różnorodnych zestawów liter. Drugie zadanie, prezentowane na mniejszych planszach, polegało na zaprojektowaniu liter w oparciu o modułowe siatki konstrukcyjne.

Podobnie jak w zeszłym roku, znaczna większość studentów miała okazję po raz pierwszy sprawdzić się w literniczym eksperymentowaniu. Efekty prac ponownie okazały się godne uwagi, więc zachęceni pozytywnym odbiorem ubiegłorocznej wystawy, postanowiliśmy ponownie zaprezentować dokonania studentów.

Nazwa wystawy podkreśla ich TYPOgraficzne początki. Praca nad wystawionymi projektami już na starcie uświadomiła studentom istotną rolę typografii w projekcie graficznym. Udowadniają, że forma i budowa liter mogą znacząco wpływać na charakter wizualnej wypowiedzi.

Dodatkowo, jako wystawa towarzysząca, zaprezentowane zostaną plakaty autorstwa dr. Łukasza Aleksandrowicza — kuratora wystawy. Adiunkta w Katedrze Komunikacji Wizualnej Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Wystawa potrwa do 21 czerwca 2024 r.
Galeria 31, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności