XSYS prezentuje portfolio zrównoważonych rozwiązań rotec® na targach drupaPoprzedni artykuł 

Podkreślając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, XSYS zaprezentuje na targach drupa 2024 swoją gamę precyzyjnie zaprojektowanych tulei i adapterów rotec® zapewniających doskonałe drukowanie. Marka rotec® jest synonimem długotrwałej jakości i ma bogatą historię innowacji, z najbardziej aktywnymi patentami na tuleje i adaptery. Opierając się na tym solidnym fundamencie, zespół rotec® z dumą przedstawia serię rękawów rotec® eco, następną generację bardziej zrównoważonych produktów rękawów, zapewniających doskonałą wydajność druku, ale z mniejszym wpływem na nasz świat.

„Jako pionier technologii rękawów od 1990 roku, rotec® zawsze wyprzedzał swoje czasy, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Oferując rozwiązania dostosowane do potrzeb każdej operacji, wiele innowacji od dawna zapewnia dokładnie to, o co dzisiaj proszą klienci – krótsze czasy uruchamiania pras, szybsze przezbrajanie, szybką dostawę, mniej odpadów i bezpieczniejsze warunki operatora” – powiedziała menedżer produktu Gina Wienbracke. Dodała: „Te produkty już przyczyniają się do bardziej zrównoważonego świata dzięki solidnej konstrukcji i akcesoriom wydłużającym żywotność produktu. Gdy tulejki i adaptery wytrzymują dłużej, zapewniają naszym klientom większy zwrot z inwestycji i niższy całkowity koszt posiadania, przy jednoczesnej redukcji ilości odpadów”.

Doskonały przykład pochodzi z Grupy INNI w Belgii, która używa tego samego zestawu rękawów rotec® Offset Sleeves od ponad 15 lat. Jest to nie tylko definicja długiej żywotności tulei, ale także potwierdzonej doskonałej wydajności, jak twierdzi Geert Lamon, operator w INNI Group: „Rotec® Offset Sleeves gwarantują doskonałe dopasowanie. Są również znacznie lżejsze, mają lepszą jakość druku, wyższą rozdzielczość i znacznie dokładniejsze punkty. Używając rotec®, nie muszę się martwić obsługą, montażem ani drukowaniem. To po prostu działa!”

Najnowsze innowacyjne rozwiązania wydłużają także żywotność produktów, a także przyczyniają się do maksymalnej wydajności. Wśród tych rozwiązań o wartości dodanej rotec® eco Xtra Ring to opatentowana technologia dystrybucji powietrza, która znacznie ułatwia montaż, zmniejsza zapotrzebowanie na sprężone powietrze i zapobiega zużyciu krawędzi. Kolejnym produktem jest rotec® Smart Premium Sleeve / High Performance Sleeve, który zawiera warstwę barierową zapewniającą dłuższą żywotność, a także najnowocześniejsze surowce zapewniające mniejszą wagę, zmniejszone odbicie i większą prędkość prasy. Tymczasem adapter z wieloma tulejami rotec® wykorzystuje unikalną technologię pinów, aby łatwo zmieniać długości tulei w tym samym adapterze, oszczędzając koszty i zwiększając wydajność dzięki prostszej konfiguracji.

Nowości na targach drupa obejmują gamę ściśliwych akcesoriów (płyty końcowe, pierścienie wewnętrzne i nacięcia). Ściśliwość ma na celu pochłanianie sił podczas manipulacji, aby chronić rękaw przed uszkodzeniem i dodatkowo wydłużyć żywotność produktu. Będzie także okazja do zapoznania się z nową strukturalną powierzchnią rękawa rotec® do druku fleksograficznego, która umożliwia łatwiejsze ujście wszelkich pęcherzyków powietrza uwięzionych pod taśmą montażową, redukując straty taśmy i zapewniając doskonałą jakość druku.

Odpowiedzialność za środowisko pozostaje głównym celem firmy rotec® w jej globalnej strategii. Wdrożono już kilka programów optymalizacji produkcji, których celem jest zmniejszenie ilości odpadów i zmniejszenie śladu węglowego. „Prawdziwą wizją następnej generacji zrównoważonego rozwoju rękawów jest ocena całego cyklu życia produktu, od produkcji, przez klienta, aż do końca życia. Rodzina rękawów rotec® eco przesuwa granice, wykorzystując zasoby odnawialne i zwiększoną zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, aby zmniejszyć wpływ na środowisko” – podsumowała Gina Wienbracke.

XSYS wita gości na targach drupa na swoim stoisku w hali 8b (A30), aby mogli zobaczyć technologię w akcji dzięki demonstracjom na żywo, próbkom wydruków na różnych maszynach – stworzonych genialnie dzięki rozwiązaniom rotec® – oraz najnowszemu systemowi przechowywania rękawów od partnera Ulmex Industries. Spotkaj się z zespołem, aby omówić potrzeby swojej działalności poligraficznej i możliwości wdrożenia zrównoważonych rozwiązań firmy rotec®.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności