Dwie prestiżowe nagrody EDP Award 2024 dla rozwiązań firmy AgfaPoprzedni artykuł 

Anapurna Ciervo H3200 okazała się najlepszą maszyną w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h
Anapurna Ciervo H3200 okazała się najlepszą maszyną w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h

Rozwiązania inkjetowe firmy Agfa po raz kolejny znalazły uznanie w oczach jurorów prestiżowego konkursu EDP Awards. W jego tegorocznej edycji zostały nagrodzone m.in. dwie nowe maszyny, wprowadzone niedawno do oferty tego producenta. Anapurna Ciervo H3200 zdobyła nagrodę w kategorii rozwiązań płaskich/hybrydowych o prędkości do 150 m2/h. Z kolei maszyna SpeedSet Orca 1060 została uznana za najlepszą w kategorii rozwiązań cyfrowych/hybrydowych, skierowanych na rynek opakowań kartonowych.

EDP Awards to doroczny konkurs organizowany przez European Digital Press Association (EDP) – organizację zrzeszającą europejskie magazyny branżowe, specjalizujące się w technologiach cyfrowych. Zaproszone przez nią grono niezależnych ekspertów branżowych dokonuje oceny nowych rozwiązań wprowadzonych na rynek europejski w danym roku. Kryteria oceny uwzględniają m.in. wydajność, jakość, użyteczność, koszt oraz wpływ na środowisko naturalne. Nagrody, w założeniach organizatorów konkursu, trafiają do rozwiązań uznanych za najbardziej przełomowe. Agfa została wyróżniona jako marka już po raz dwunasty. Podczas uroczystości odbywającej się w Düsseldorfie jej przedstawiciele odebrali dwie nagrody, przyznane maszynom Anapurna Ciervo H3200 i SpeedSet Orca 1060.

„Jesteśmy dumni, że stworzone przez nas dwa nowe rozwiązania inkjetowe po raz kolejny zostały wyróżnione z uwagi na swoją jakość i innowacyjność – mówi Arnaud Calleja, Vice-President Digital Printing Solutions w firmie Agfa. – Te prestiżowe nagrody to najlepsze potwierdzenie naszej pozycji lidera w obszarze techniki inkjetowej. Mając w portfolio prawdziwe „bestie” drukujące, umożliwiamy dostawcom usług poligraficznych realizowanie wzrostów dzięki niewiarygodnym wręcz efektom druku, a także wyższej wydajności prowadzonej przez nich działalności - niezależnie od rynków, na których funkcjonują, czy finalnych aplikacji, jakie realizują. Z myślą o nich w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziliśmy do oferty szereg istotnych, innowacyjnych rozwiązań inkjetowych. Kolejne już niebawem pojawią się w naszym portfolio”.

Anapurna Ciervo H3200 – zwycięzca w kategorii płaskich/hybrydowych maszyn o prędkości do 150 m2/h

Ciervo, oferująca szerokość 3,2 m, to najnowsza maszyna hybrydowa ze znanej z wielu wdrożeń rynkowych, także w Polsce, serii Anapurna. Jak podaje Agfa, cechuje ją wysoka wszechstronność względem realizowanych prac, czyniąca tę maszynę optymalnym rozwiązaniem dla firm poligraficznych, poszukujących urządzenia dedykowanego szerokiemu spektrum zastosowań. Ciervo charakteryzują zaprojektowane na nowo: karetka i moduł drukujący, dzięki czemu – co podkreśla producent – znacząco zostały zwiększone wydajność i jakość druku, zarówno przy obsłudze mediów giętkich jak i sztywnych, w kontekście wielu różnych aplikacji.

Maszyna drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą i suszeniem w technologii UV LED. W efekcie zapewnia – jak podaje Agfa – uzyskanie wyrazistych, żywotnych wydruków o wysokiej jakości. Oferuje też tryb ciągłego podawania materiałów sztywnych, pozwalając na jednoczesne zadrukowywanie do czterech arkuszy, co dodatkowo wpływa na wydajność i sprawniejszy przepływ prac.

SpeedSet Orca 1060 najlepszą w kategorii cyfrowych/hybrydowych maszyn do drukowania opakowań kartonowych

Jak podaje Agfa, wprowadzona przez nią niedawno na rynek maszyna SpeedSet Orca 1060 zwróciła uwagę jurorów EDP Awards rewolucyjnym podejściem do drukowania opakowań. Zdaniem producenta łączy ona w sobie niezawodność i trwałość maszyny offsetowej z przewagami, także jakościowymi, techniki inkjetowej. Firma dodaje, że – bazując w pełni na technologii cyfrowej – Orca oferuje najwyższą jakość druku, krótki czas przezbrojenia, wydajne wykorzystanie materiałów i możliwość drukowania ze zmiennymi danymi.

Agfa zwraca też uwagę na prędkość maszyny, która sięga 11 tys. arkuszy B1/h oraz jej wszechstronność względem zadrukowywanych podłoży: od kartonów pudełkowych i mikrofali do różnych rodzajów papieru. W maszynie znajdują zastosowanie proekologiczne, bezpieczne także dla produktów spożywczych atramenty, primer i lakier. Zdaniem firmy, Orca stała się tym samym tzw. gamechangerem na rynku druku i przetwórstwa opakowań w technice cyfrowej, zapewniając jej użytkownikom zwiększoną wydajność.

O nagrodach EDP Awards

Zainaugurowane zostały w 2007 roku przez European Digital Press Association – grupę europejskich magazynów branżowych, które w sumie docierają do grona ponad 500 tys. czytelników (online i offline). Konkurs EDP Awards ma wyróżniać najbardziej innowacyjne rozwiązania z obszaru druku cyfrowego, technologii wydawniczych i produkcji opakowań. W skład jury konkursowego wchodzą niezależni eksperci z czołowych europejskich wydawnictw branżowych, w tym konsultanci, redaktorzy, inżynierowie i inni profesjonaliści z branży komunikacji graficznej. Ich ocenie poddawane są rozwiązania sprzętowe i software’owe, które wpływają na ulepszenie wydajności, jakości i użyteczności, przy jednoczesnej redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne i pozwalające zmniejszyć koszty produkcji.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności