Holmen Iggesund: uproszczenie dzięki obiektywnym przeglądom zrównoważonego rozwojuPoprzedni artykuł 

Johan Granås
Johan Granås

Wiele firm jest zalewanych pytaniami i ankietami od swoich klientów i dostawców na temat zrównoważonego rozwoju. Kiedy Holmen Iggesund odkrył EcoVadis, dostrzegł możliwość uproszczenia recenzji i zwiększenia przejrzystości w zakresie zrównoważonego rozwoju.

EcoVadis to szybko rozwijająca się platforma internetowa, na której klienci i dostawcy mogą wymieniać informacje dotyczące zrównoważonego rozwoju. Osoby zgłaszające się na platformie muszą odpowiedzieć na około 250 pytań dotyczących środowiska, warunków pracy, etyki biznesowej i zakupów. Wszystkie odpowiedzi muszą być poparte odpowiednimi dokumentami, a odpowiedzi są sprawdzane i oceniane przez osoby trzecie.

„Holmen Iggesund od ponad pięciu lat informuje o systemie EcoVadis, a platforma zwiększa przejrzystość poprzez łatwiejszy sposób wymiany informacji o zrównoważonym rozwoju między firmami. Dziś ponad 50 klientów i dostawców może szczegółowo zobaczyć, jak nasz zrównoważony rozwój jest oceniany przez zewnętrznych audytorów, co uprościło naszą codzienną pracę” – mówi Johan Granås, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Holmen Iggesund.

Platyna dla obu hut Holmen Iggesund

W tym roku dwie huty Holmen Iggesund, w Iggesund i Workington, ponownie otrzymały najwyższy poziom Platinum, co oznacza, że należą do najwyższego percentyla spośród wszystkich badanych firm.

„Oczywiście utrzymywanie tego poziomu jest satysfakcjonujące. Ważne jest, abyśmy stale się doskonalili, ponieważ widzimy tak wiele wyzwań dla społeczeństwa związanych ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem, nie tylko z klimatem. W porównaniu z innymi firmami obejmuje to również banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy konsultingowe, które mają znacznie mniejszy bezpośredni wpływ na środowisko niż my” – podkreśla Johan Granås.

Oprócz klientów, którzy mają stały dostęp do platformy, istnieje możliwość eksportu raportów o różnym stopniu szczegółowości, które można wykorzystać w przypadku pytań od innych interesariuszy. System służy nie tylko do udostępniania informacji na temat zrównoważonego rozwoju – w Grupie Holmen służy również do zbierania informacji na temat zrównoważonego rozwoju w celu oceny dostawców.

„Nasza praca z ankietą EcoVadis to nie tylko usługa dla klientów i partnerów. Zapewnia również regularne sprawdzanie stanu naszego programu zrównoważonego rozwoju i daje nam pomysły na to, jak powinniśmy priorytetowo traktować prace nad zrównoważonym rozwojem w przyszłości” – podsumowuje Johan Granås.

Na podstawie informacji firmy Holmen Iggesund

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności