Transformacja druku fleksograficznego - Asahi Photoproducts na targach drupa 2024Poprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych i spółka zależna Asahi Kasei Corporation, poinformowała, że firma jest na zaawansowanym etapie przygotowań do targów drupa, aby mieć pewność, że jej wystawa w hali 8b, stoisko A13, będzie głównym miejscem docelowym dla wszystkich uczestników targów branży fleksograficznej, od właścicieli marek i domów reprodukcyjnych po zakłady druku fleksograficznego. Zaplanowane w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. w Messe Düsseldorf w Niemczech targi drupa to miejsce spotkań myślących przyszłościowo właścicieli i menedżerów w szerszej branży poligraficznej.

Dlaczego warto odwiedzić Asahi Photoproducts na targach drupa?

„Od założenia naszej firmy ponad 50 lat temu” – powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego w firmie Asahi – „opracowujemy zrównoważone materiały na płyty drukarskie, takie jak nasze płynne żywice APR™ przetwarzane za pomocą wody. Naszym celem oraz celem naszej spółki-matki Asahi Kasei jest wprowadzanie na rynek produktów, które tworzą przyjazne dla życia i życia oraz przyjemniejsze środowisko pracy.

„Ponieważ większość producentów płyt fleksograficznych nadal wykorzystuje procesy mycia rozpuszczalnikiem” – dodał Dieter – „pomożemy również odwiedzającym nasze stoisko na targach drupa zrozumieć, jak łatwa jest Droga do Solvent ZERO, dzięki czemu ich operacje będą bardziej zrównoważone i oferują przyjemniejsze otoczenie dla pracowników. Pierwszym krokiem jest przejście na płyty o zmniejszonej zawartości rozpuszczalnika, takie jak płyta Asahi AFP™-R CleanPrint, która zmniejsza zużycie rozpuszczalnika o 30% bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych inwestycji w sprzęt – po prostu zmień płyty i jesteś na drodze do Solvent ZERO .

Na drupie 2024 Asahi opowie, jak tego dokonać, w trzech tematach:

  • Zrównoważony rozwój: pomaganie producentom i drukarniom płyt fleksograficznych w realizacji filozofii Asahi „Droga do rozpuszczalnika ZERO” , przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia wody i energii oraz poprawie produktywności i jakości druku. Nasze płyty do mycia wodą AWP™-DEW i AWP™-CleanFlat posiadają certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla uzyskany we współpracy z The Carbon Trust. Ponadto odwiedzający stoisko Asahi dowiedzą się, w jaki sposób mogą zaoszczędzić aż do 85% zużycia ścieków, korzystając z jednostki do recyklingu wody AWP-LOOP™.
  • Printing Excellence: Zaprezentujemy pełną gamę płyt fleksograficznych, łącznie z wprowadzeniem nowych płyt. Przeznaczony do druku na papierze, tekturze falistej i folii makulaturowej. Ze względu na ich precyzyjną dokładność odwzorowania kolorów w prasie, nasze płyty idealnie nadają się do stosowania technologii druku z rozszerzoną gamą kolorów, zarówno w celu zapewnienia doskonałej jakości druku, jak i zwiększonego zrównoważonego rozwoju.
  • Automatyzacja i transformacja cyfrowa (DX): Na targach drupa 2024 zaprezentujemy odwiedzającym najwyższą automatyzację w produkcji płyt fleksograficznych: CrystalCleanConnect, opracowany wspólnie z firmami ESKO i Kongsberg. Ten przełomowy system, zainstalowany już w kilku lokalizacjach na całym świecie, skraca proces wytwarzania płyt z 12 kroków do 1, redukując nakład pracy , minimalizując ryzyko błędu i dając płytę gotową do prasowania. Dodatkową usługą cyfrową, którą oferujemy, jest zdalne wsparcie techniczne w oparciu o inteligentne szkło lub smartfon w zależności od preferencji klienta.

Dieter Niederstadt podsumował: „Nie możemy się doczekać spotkania z Państwem na targach drupa 2024 i wspólnej pracy na drodze do Solvent ZERO!”

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności