Suntory Beverage & Food wybiera zmywalne wodą płyty AWP™ firmy Asahi Kasei do drukowania etykietPoprzedni artykuł 

Butelka na wodę Suntory z etykietą wydrukowaną przy użyciu płyt AWP™
Butelka na wodę Suntory z etykietą wydrukowaną przy użyciu płyt AWP™

Asahi Kasei Corp. z siedzibą w Tokio, która jest spółką dominującą Asahi Photoproducts, ogłosiła dzisiaj, że firma Suntory Beverage & Food Ltd., również z siedzibą w Tokio, przeszła na zmywalne wodą płyty fleksograficzne AWP™ do drukowania etykiet napojów w Japonii na butelkach PET o pojemności 550 ml. Po raz pierwszy w Japonii płyty AWP™ zostaną użyte do drukowania etykiet w branży napojów. Wdrażając technologię druku fleksograficznego nowej generacji, Asahi Kasei współpracowała z Fuji Seal, Inc. Według badań przeprowadzonych przez Fuji Seal oczekuje się, że pozwoli to na zmniejszenie emisji CO 2 o około 30% w porównaniu z wcześniej stosowaną technologią płyt.

Druk fleksograficzny jest szeroko stosowaną metodą druku na całym świecie. Obecnie stosowane płyty drukarskie to głównie płyty zmywalne rozpuszczalnikiem, które wymagają roztworu płuczącego na bazie rozpuszczalników organicznych na etapie wymywania w procesie wytwarzania płyt. Asahi Kasei opracowuje i produkuje zmywalne wodą płyty, które wykorzystują roztwór myjący na bazie wody, który jest bardziej przyjazny dla środowiska. Zmywalne wodą płyty AWP™ przystosowane do drukowania etykiet w firmie Suntory Beverage & Food są obecnie używane w zakładzie Suntory Kyushu Kumamoto, gdzie wcześniej używano płyt zmywalnych rozpuszczalnikiem.

W oparciu o misję grupową Asahi Kasei polegającą na przyczynianiu się do życia i jakości życia ludzi na całym świecie, firma będzie w dalszym ciągu promować rodzinę zmywalnych wodą płyt AWP™, które zastępują płyty zmywalne rozpuszczalnikiem w zastosowaniach do etykietowania napojów. Oczekuje się, że może to zmniejszyć wpływ druku na środowisko, co przyczyni się do osiągnięcia zrównoważonego społeczeństwa.

Na podstawie informacji firmy Asahi Kasei Corp.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności