Marokański producent chusteczek uruchamia system kontroli jakości ABBPoprzedni artykuł 

Sipat S.A. wybrał pakiet technologii ABB, który pomoże osiągnąć cele rozwojowe, w tym istotne zwiększenie mocy produkcyjnych. Pełny zakres obejmuje dostawę wysokowydajnego czujnika masy światłowodu na podczerwień, aby umożliwić oszczędność kosztów energii i surowców. Uruchomienie sygnalizuje nową erę produkcji w zakresie mniejszego zużycia energii, wyższej jakości i niższych kosztów.

System kontroli jakości (QCS) firmy ABB w zakresie masy celulozowej i papieru został obecnie zintegrowany z wysokiej jakości papiernią bibułkową Societé Industrielle Des Papiers Tissues (Sipat S.A.) w Maroku. Pakiet technologii poprawi wydajność zakładu, zwiększy wydajność i zapewni długoterminową niezawodność dwóch nowoczesnych maszyn.

Należąca do pokoleń rodziny El Kendouci i zarządzana przez nią od pokoleń firma Sipat S.A. znana jest z wysokiej jakości chusteczek do twarzy oraz produkuje papier toaletowy, serwetki i ręczniki kuchenne. Młyn w mieście Meknes zaopatruje głównie rynek marokański.

Firma ABB uruchomiła obecnie QCS800xA dla maszyn bibułkowych 1 i 2 (TM1 i TM2), w tym wysokowydajny czujnik masy włókna na podczerwień (HPIR-FW), który monitoruje zarówno wilgotność, jak i wagę chusteczek zasilany za pomocą elementów sterujących kierunkiem maszyny (MD). Sipat S.A. może spodziewać się konkretnych korzyści wynikających z zastosowania systemu, w tym nieszkodliwych pomiarów optycznych, zmniejszenia wilgotności i zmienności włókien, a także zmniejszonego zużycia energii i zmniejszonego zużycia włókien.

„ABB jest liderem na rynku w dostarczaniu rozwiązań w zakresie kontroli jakości dla przemysłu celulozowo-papierniczego, dzięki dogłębnemu zrozumieniu technicznych aspektów papierni, zapewniając jednocześnie wyższą wydajność i produktywność” – powiedział Driss El Kendouci, dyrektor generalny Sipat SA. „To było klucz do naszego procesu decyzyjnego. Dotychczasowy system dobiegł końca i zdecydowaliśmy się przenieść do ABB nie tylko ze względu na jego zalety techniczne, ale także silne partnerstwo, globalne doświadczenie i lokalną obecność.

„Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży celulozowo-papierniczej projekt ten pozwolił nam wykorzystać naszą wiedzę specjalistyczną w branży bibułkowej” – powiedział Ahmed Fathy, lokalny menedżer linii biznesowej celulozowo-papierniczej w Egipcie. „Mamy już silną pozycję w regionie, a nasze wcześniejsze doświadczenia z QCS w hutach w regionie pozwoliły nam zdobyć zaufanie klientów. Sipat S.A. będzie w dalszym ciągu otrzymywać wsparcie ze strony lokalnych członków zespołu ABB, którzy odegrali kluczową rolę w negocjacjach i tworzeniu pakietu rozwiązań. Dzięki temu projektowi jesteśmy podekscytowani dalszym poszerzaniem naszego zasięgu w branży produkcji chusteczek higienicznych”.

System zarządzania jakością ABB Umiejętność™ (QMS) dla masy celulozowej i papieru zapewnia optymalną jakość w całym procesie produkcyjnym, aby zapewnić papier zgodny ze specyfikacją przy najniższych kosztach. Zapewnia klientom pełny wgląd w wydajność procesów i systemów dzięki zintegrowanym pomiarom online, kontroli procesu i jakości oraz wykrywaniu i korygowaniu defektów. Korzystanie z najbardziej zaawansowanej technologii wykrywania i analizy pełnego arkusza w czasie rzeczywistym umożliwia spójne i powtarzalne wyniki, a problemy z jakością można szybciej identyfikować i korygować. QMS zwiększa wydajność i wydajność produktu poprzez redukcję pęknięć arkuszy i optymalizację przerabialności.

Rozwiązanie ABB HPIR-FW obejmuje sprawdzoną konstrukcję, która zapewnia bezpieczne i niezawodne działanie w celu bezpośredniego pomiaru masy włókna, wilgotności i temperatury w jednym czujniku, bez izotopów radiologicznych i związanych z nimi przepisów. Dzięki tym wysoce precyzyjnym pomiarom operatorzy mogą z większą pewnością korzystać z elementów sterujących w celu zmniejszenia zmienności, szybszego rozruchu i zmiany nachylenia, jednocześnie przesuwając cele bliżej akceptowalnych granic jakości. To znacznie obniża koszty surowców i zapewnia oszczędność energii.

Sterowanie MD firmy ABB zapewnia minimalną zmienność właściwości papieru, minimalizując jednocześnie zużycie włókien i energii, dzięki podejściu opartemu na modelu. Sterowanie MD pozwala na najlepsze tłumienie zakłóceń w stanie ustalonym podczas pracy w trybie rejsowym i znacznie skraca czas niezgodności ze specyfikacją podczas rozruchu i odzyskiwania po zerwaniu arkusza dzięki szybkiej reakcji.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności