All4Labels Hamburg zwiększa produktywność dzięki zautomatyzowanemu wytwarzaniu płytPoprzedni artykuł 

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformowała dzisiaj, że zakład All4Labels w pobliżu Hamburga w Niemczech odnotował znaczny wzrost produktywności od czasu zainstalowania zautomatyzowanego systemu do wytwarzania płyt CrystalCleanConnect opracowanego przez Asahi Photoproducts, ESKO i Kongsberg.

Pół roku temu niemiecki konwerter etykiet zainstalował system, aby zastąpić ręczny proces wytwarzania płyt, co według Mirco Wilke, szefa przygotowania do druku fleksograficznego w All4Labels w Hamburgu, skutkowało „błędami i problemami z harmonogramem”.

„Hamburg to jedna z głównych drukarni w Grupie All4Labels” – wyjaśnia Wilke. „W momencie instalacji dział przygotowania do druku skupiał się na elastyczności produkcji i wysokiej wydajności na wszystkich naszych maszynach. Był to jednak proces bardzo ręczny, który miał pewne wady i ograniczał przyszły rozwój. Nie mieliśmy automatyzacji ani łączności z naszymi systemami przepływu pracy. Obsługa różnych maszyn była dla operatorów ciężką pracą. Było to dla nich stresujące i mogło skutkować błędami lub problemami z harmonogramem.

„CrystalCleanConnect znalazł rozwiązanie wszystkich tych problemów. Moglibyśmy połączyć się z naszymi systemami przepływu pracy, zautomatyzować cały proces i zminimalizować pracę operatora”.

Współpraca

System jest wynikiem dwóch lat wspólnego rozwoju pioniera płyt fotopolimerowych fleksograficznych firmy Asahi Photoproducts, specjalisty ds. zintegrowanego oprogramowania i sprzętu ESKO oraz firmy Kongsberg Precision Cutting Systems i powstał w wyniku chęci firmy All4Labels Hamburg do produkcji płyt podczas nocnej zmiany przy minimalnym udziale operatora i stałą jakość.

CrystalCleanConnect w pełni automatyzuje cały proces wytwarzania płyt, od obrazowania i naświetlania po cięcie płyt, redukując liczbę etapów procesu wytwarzania płyt fleksograficznych z 12 do zaledwie jednego. Zapewnia redukcję czasu poświęconego operatora o 90%, średni wzrost OEE prasy o średnio 25% i zmniejszenie zużycia atramentu o 20%.

„Standardowa maszyna do produkcji płyt obsługiwana przez dwóch operatorów może zwykle wyprodukować 24 płyty w ciągu ośmiogodzinnej zmiany” – mówi Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego w Asahi Photoproducts. „Dzięki CrystalCleanConnect całkowity czas pracy jednej osoby wynosi jedną godzinę. Wszystko jest zautomatyzowane, od obrazowania laserowego po cięcie blachy, co w przeszłości nie było możliwe. Dodatkowo w maszynie zastosowano płyty zmywalne wodą, które uzyskały certyfikat Carbon Trust jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, aby umożliwić produkcję bezrozpuszczalnikową i bardziej zrównoważoną pod względem środowiskowym.

„Standardyzacja to kolejna kluczowa korzyść. W przypadku różnych operatorów pracujących na różne zmiany nieuchronnie będziesz mieć płyty o różnej jakości. Ale jeśli masz zautomatyzowany proces, wszystko jest ujednolicone – każdego dnia, co miesiąc, co rok – co jest ogromną korzyścią dla drukarki”.

Według Pascala Thomasa, dyrektora działu fleksografii w ESKO, CrystalCleanConnect szczególnie nadaje się do większych operacji prowadzonych na wiele zmian. „To system, który dobrze sprawdza się w pracy 24-godzinnej; na przykład może być prowadzony na nocnej zmianie przez operatora prasy, który wykonuje kilka płyt, a następnie wraca do drukowania. Ponieważ jest w pełni automatyczny, do jego obsługi nie potrzeba dużego szkolenia. To plug and play.”

Elastyczność

Mirco Wilke wymienia elastyczność i jakość jako kluczowe wymagania klientów All4Labels Hamburg – wymagania, które CrystalCleanConnect pomaga firmie spełnić. „Ponieważ nakłady druku stają się coraz krótsze, musimy zawsze zachować elastyczność w zakresie produkcji druku i czasu wprowadzania produktów na rynek. Jakość jest również kluczowa. Musimy być szybsi; musimy zachować zrównoważony rozwój; musimy maksymalnie zautomatyzować i połączyć się z naszymi klientami we wszystkich rodzajach procesów i przepływów pracy.

„Kiedy inwestujemy w nową technologię, zawsze zwracamy uwagę na łączność z naszymi systemami automatyzacji i przepływami pracy, a także na produktywność maszyny. I oczywiście, biorąc pod uwagę cenę – musi to być produkt zrównoważony dla naszych klientów i dla nas.

Już po kilku tygodniach szkolenia firma All4Labels Hamburg zaczęła produkować płyty w nowym systemie. „Proces był prosty” – mówi Wilke. „Fakt, że CrystalCleanConnect pozwala nam umieszczać pliki do druku bezpośrednio z przygotowalni do całego połączonego systemu, zmniejszać ilość odpadów, zmniejszać nakład pracy operatora i automatyzować cały proces wytwarzania płyt, to ogromne zalety”.

„Od chwili rozpoczęcia naszej działalności w 1973 r. zrównoważony rozwój był w centrum naszej działalności” – mówi Dieter Niederstadt z Asahi Photoproducts. „Zawsze stosowaliśmy technologię bezrozpuszczalnikową. Jakość jest nawet wyższa niż w przypadku istniejących płyt płukanych rozpuszczalnikiem, ponieważ nasze płyty mają bardzo niską energię powierzchniową, co oznacza, że podczas drukowania cała farba jest przenoszona na podłoże, co jest dużą zaletą.”

Na targach drupa zostanie zaprezentowany kolejny produkt firmy Asahi, który można połączyć z CrystalCleanConnect. System AWP-LOOP TM to rozwiązanie do recyklingu ścieków w obiegu zamkniętym, oparte na technologii Asahi Kasei microza© , które pozwala odzyskać i ponownie wykorzystać 80 procent wody używanej w procesie mycia płyt.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności