Włoska firma ACM z prestiżowymi nagrodami ATIF za najlepszy druk fleksograficznyPoprzedni artykuł 

Alberto Mazzocchi (po lewej), dyrektor graficzny i Fabrizio Marchetti (po prawej), dyrektor ds. prepress, prezentują nagrodzoną pracę dla firmy Good
Alberto Mazzocchi (po lewej), dyrektor graficzny i Fabrizio Marchetti (po prawej), dyrektor ds. prepress, prezentują nagrodzoną pracę dla firmy Good

Asahi Photoproducts, pionier w zakresie rozwoju płyt fotopolimerowych do fleksodruku, poinformował, że jego klient, ACM S.P.A, z siedzibą w Cremosano we Włoszech, został wyróżniony dwiema prestiżowymi nagrodami od włoskiego stowarzyszenia fleksografów, Associazone Tecnica Italiana per la Flessografia (ATIF) za znakomite efektu druku fleksograficznego.

ACM, spółka zależna od grupy SIT, jest jednym z liderów europejskich w zakresie elastycznych opakowań, z szerokim doświadczeniem w druku cyfrowym i fleksograficznym, dostarczaniu folii w rolach, toreb i innych na wiele rynków. Założona w 2005 r. firma szczyci się dostarczaniem najwyższego poziomu usług poprzez inwestycje w innowacyjne i zrównoważone technologie, które pozwalają mu oferować wysoką jakość drukowania i szybką dostawę, nawet w krótkich seriach. Nagrody obejmują:

  • Najlepsze drukowanie flekso UV: To zadanie wykonane dla klienta ACM firmy Good, zostało wydrukowane w rozdzielczości 80 l/cm przy użyciu druku 8 kolorowego na folii PET 12 mikronów na maszynie OMET XFLEX 670 z przygotowaniem płyt na najnowszym Esko Crystal XPS i zmywanej wodą płycie AWP™-DEW.
  • Innowacje w procesie fleksograficznym: Nagroda ta została przyznana za zastosowania zimnej folii w linii przy użyciu zmywanej wodą płyty CleanPrint AWP™-DEW, aby przenieść klej przed zastosowaniem zimnej folii w linii przy druku 8 kolorowym. Ta praca była wcześniej realizowana za pomocą technologii letterpress.

Ceremonia wręczenia nagród została przeprowadzona podczas dorocznego spotkania ATIF w dniu 15 listopada 2022 r. w Bolonii we Włoszech.

Założyciel ACM, Massimo Raffaele, stwierdza: „Moim marzeniem było założenie działu prepress z wewnętrzną reprodukcją i przygotowaniem płyt dla wyższej jakości i szybszego czasu reakcji na terminy klientów. Projekt był prowadzony przez Fabrizio Marchetti, naszego dyrektora PrePress, i zawiera system obrazowania płyt ESKO Crystal XPS przy użyciu płyt CleanPrint ASAHI AWP™-Dew CleanPrint. Nasza decyzja o przeniesieniu przygotowania płyt do zakładu i wspaniała praca, którą Marchetti wykonał wykonując ten wysiłek, została potwierdzona przez informacje zwrotne od zadowolonych klientów i przez te dwie prestiżowe nagrody”.

Marchetti wyjaśnił, że wybór płyt CleanPrint ASAHI AWP™-Dew CleanPrint jest zgodny z celem firmy, jakim jest integracja technologii produkcji bezrozcieńczalnikowych płyt z działalnością w celu zmniejszenia emisji CO2 i poprawy zrównoważonego rozwoju. Dodaje: „Płyta AWP™-DEW jest idealna do osiągnięcia tych celów i dobrze sobie radzi ze wszystkimi istniejącymi technologiami druku, w tym wodnymi, rozpuszczalnikowymi i farbami UV. Jestem podekscytowany, że wysiłki naszego zespołu spełniły oczekiwania i pomogły zdobyć te nagrody.

Jurorzy docenili bardzo wyraźny druk wyróżnień z optymalnym nałożeniem farby, perfekcyjne pasowanie i dobre dopasowanie do odbitek Cromalin.

Firma Asahi niedawno uzyskała status Carbon Neutral we współpracy z The Carbon Trust dla płyt AWP™-DEW CleanPrint i nadal poprawia ich zrównoważony rozwój poprzez plan zarządzania emisją dwutlenku węgla, mając na celu zmniejszenie potrzeby kompensacji emisji dwutlenku węgla i ponowne przemyślenie procesu produkcji płyt od podstaw.

„Widzimy rosnącą liczbę drukarni fleksograficznych, takich jak ACM, które wprowadzają prepress we własnym zakresie, aby lepiej zarządzać jakością i czasem wprowadzania na rynek” — mówi Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego w firmie Asahi. „Gratulujemy im otrzymania tych prestiżowych nagród i cieszymy się na współpracę z nimi w przyszłości, aby znaleźć sposoby na jeszcze lepszą poprawę usług prepress”.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności