Zainicjowany przez przedsiębiorcę i kultowego producenta modowego Motty'ego Reifa i organizowany po raz 12. Tydzień Mody Kornit 2023 Tel Aviv FAC (Fashion Agenda Community) zaprezentował nową i wszechstronną koncepcję FAC – Fashion Agenda Community – autorstwa Reif, podkreślającą znaczenie zrównoważonego rozwoju , różnorodność, równość i integracja w modzie.
Podczas 27 pokazów mody zaprezentowano kolekcje wiodących projektantów mody, którzy połączyli siły, aby celebrować ludzkiego ducha i piękno w modzie, jednocześnie promując nową koncepcję FAC. FAC łączy świat mody z promocją aktualnych problemów społecznych, od recyklingu i zrównoważonego rozwoju po fascynujące kwestie zdrowia kobiet.
Wiele kolekcji powstało dzięki cyfrowym rozwiązaniom firmy Kornit do produkcji mody i tekstyliów na żądanie, które zmieniają przyszłość mody. Projektanci wykorzystali moc cyfrowej produkcji modowej, aby uwolnić swoją wyobraźnię i tchnąć nowe życie w żywe kolekcje – z fascynującymi projektami i kreacjami opracowanymi w ciągu zaledwie tygodni, a nie miesięcy – jak to jest typowe dla bardziej tradycyjnych procesów produkcyjnych.
Uroczystą galę otworzył Blue Zone choreografki Galit Liss – spektakl taneczny zespołu kobiet (65-80 lat) eksplorujących doświadczenie starzenia się poprzez ciało i ruch. Po występie wręczono nagrodę za całokształt twórczości, którą Pierwsza Dama Michal Herzog przyznała projektantce mody Hagar Alembik (67 l.) za „Alembikę”, odnotowując 35 lat izraelskiej twórczości, uznając jej status jednej z odnoszących największe sukcesy izraelskich projektantek mody oraz jej wiodących i największym eksporterem mody. Hagar rozpoczęła swoją karierę w 1988 roku po ukończeniu studiów w Shenkar College of Engineering, Design and Art. Od samego początku Alembik stworzyła własny język, który definiował i nadal definiuje jej projekty.
Podczas gali odbyły się dwa niezwykłe pokazy mody:
Pierwszym na wybiegu był Kornit Digital, gdzie uczestnicy doświadczyli potężnego i znaczącego pokazu, w którym wykorzystano odważną twórczość 15 projektantów, inspirowanych wartościami demokracji, tolerancji, równości, pluralizmu i autoekspresji. Kolekcje zostały wyprodukowane cyfrowo przy użyciu zrównoważonej technologii na żądanie firmy Kornit.