Kultowy producent mody Motty Reif i dyrektor generalny Kornit Digital, Ronen Samuel, otworzyli „Kornit 2023 Tel Aviv FAC Fashion Week”Poprzedni artykuł 

Kornit Fashion Week Tel Awiw, 19-22 marca 2023 r
Kornit Fashion Week Tel Awiw, 19-22 marca 2023 r

Zainicjowany przez przedsiębiorcę i kultowego producenta modowego Motty'ego Reifa i organizowany po raz 12. Tydzień Mody Kornit 2023 Tel Aviv FAC (Fashion Agenda Community) zaprezentował nową i wszechstronną koncepcję FAC – Fashion Agenda Community – autorstwa Reif, podkreślającą znaczenie zrównoważonego rozwoju , różnorodność, równość i integracja w modzie.

Podczas 27 pokazów mody zaprezentowano kolekcje wiodących projektantów mody, którzy połączyli siły, aby celebrować ludzkiego ducha i piękno w modzie, jednocześnie promując nową koncepcję FAC. FAC łączy świat mody z promocją aktualnych problemów społecznych, od recyklingu i zrównoważonego rozwoju po fascynujące kwestie zdrowia kobiet.

Wiele kolekcji powstało dzięki cyfrowym rozwiązaniom firmy Kornit do produkcji mody i tekstyliów na żądanie, które zmieniają przyszłość mody. Projektanci wykorzystali moc cyfrowej produkcji modowej, aby uwolnić swoją wyobraźnię i tchnąć nowe życie w żywe kolekcje – z fascynującymi projektami i kreacjami opracowanymi w ciągu zaledwie tygodni, a nie miesięcy – jak to jest typowe dla bardziej tradycyjnych procesów produkcyjnych.

Uroczystą galę otworzył Blue Zone choreografki Galit Liss – spektakl taneczny zespołu kobiet (65-80 lat) eksplorujących doświadczenie starzenia się poprzez ciało i ruch. Po występie wręczono nagrodę za całokształt twórczości, którą Pierwsza Dama Michal Herzog przyznała projektantce mody Hagar Alembik (67 l.) za „Alembikę”, odnotowując 35 lat izraelskiej twórczości, uznając jej status jednej z odnoszących największe sukcesy izraelskich projektantek mody oraz jej wiodących i największym eksporterem mody. Hagar rozpoczęła swoją karierę w 1988 roku po ukończeniu studiów w Shenkar College of Engineering, Design and Art. Od samego początku Alembik stworzyła własny język, który definiował i nadal definiuje jej projekty.

Podczas gali odbyły się dwa niezwykłe pokazy mody:

Pierwszym na wybiegu był Kornit Digital, gdzie uczestnicy doświadczyli potężnego i znaczącego pokazu, w którym wykorzystano odważną twórczość 15 projektantów, inspirowanych wartościami demokracji, tolerancji, równości, pluralizmu i autoekspresji. Kolekcje zostały wyprodukowane cyfrowo przy użyciu zrównoważonej technologii na żądanie firmy Kornit.

Wśród prezenterów na wybiegu znaleźli się burmistrz Tel Aviv-Yafo, Ron Huldai, ubrany w projekt Segal Fashion; Lihi Lapid , żona byłego premiera Izraela i lidera opozycji Yaira Lapida, która miała na sobie sukienkę „Journey” zaprojektowaną przez 12 projektantów mody w ramach jednej kolekcji reprezentującej jedność; Przewodniczący Partii Politycznej Meretz Zehava Galon według projektu Davida Wexlera; muzycy, artyści i celebryci, w tym Ivri Lider z projektem Aviada Hermana; Maya Wertheimer w Adi Karni; Ruti Rudner w Shachar Avnet; Sharon Adam , matka izraelskiego muzyka Omera Adama w Shlomi Dadon; Yuval Caspit w Omer Michaeli; aktor Jara Zreik w Naim Kassim; aktor Samara Qupty w Shadi; Moran Zer Katzenstein w Liorze Schwartzmanie; Motty Reif w Hannah Manks; Tallin Abu Hana , Elia Noff i Nataly Dadon w Yaniv Persi; i Libby Nachimovsky w Leah Shneor.

Następnie na wybiegu odbył się pokaz mody prowadzony przez Eden Fines, prezentujący projekty czołowego projektanta mody Alona Livne. Kolekcja ilustrowała postapokaliptyczny świat zbudowany z chaosu, z którego rodzi się nowy porządek. Ta kolekcja obejmowała 34 komplety, od szytych na miarę marynarek, spodni, sukienek koktajlowych i sukni wieczorowych, reprezentujących unikalną sygnaturę Livne w postaci geometrycznych kształtów, asymetrii i wyrafinowanego wyglądu, ze złożonymi, innowacyjnymi i niepowtarzalnymi modelami.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym Ronen Samuel, dyrektor generalny Kornit Digital:

„Współpraca z Motty Reif i Tel Aviv Fashion Week opiera się przede wszystkim na wspólnych wartościach mody jako potężnego medium do wyrażania tego, w co wierzymy – od przekształcenia ograniczonego i wykluczającego ideału piękna na rzecz różnorodności i integracji oraz tworzenie zrównoważonych alternatyw w branży modowej.

„Moda to platforma, którą wybraliśmy do promowania „Tikkun Olam”. To najlepsza platforma do wyrażania siebie, w której dumnie i odważnie prezentujemy, kim jesteśmy”.

Na podstawie informacji firmie Kornit Digital
Foto: Haydon Perrior @haydonperrior

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności