Twórczość Armina Göhringera w Muzeum PapiernictwaPoprzedni artykuł 

Nowa wystawa w naszej galerii sztuki papieru jest już dostępna – otworzyliśmy ją 21 czerwca. „Paper skin and wood” to pierwsza w Polsce prezentacja twórczości Armina Göhringera – uznanego niemieckiego artysty rzeźbiarza, którego prace były dotąd prezentowane na kilkuset wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Włoszech i Senegalu.

Początki twórczości rzeźbiarskiej Artysty sięgają lat osiemdziesiątych XX w. Wyspecjalizował się on w rzeźbie drewnianej, choć od pewnego czasu łączy drewno z innymi materiałami, takimi jak papier ręcznie czerpany oraz metal. Armin Göhringer ma w swoim dorobku prace o różnych gabarytach, nie wyłączając wielkoskalowych rzeźb miejskich. Prócz rzeźb, tworzy również kompozycje ścienne o zróżnicowanej skali, z wykorzystaniem drewna i innych materiałów. Papier ręcznie czerpany otula prace Artysty jak skóra, która chroni je, uwypuklając jednocześnie ich strukturę.

Twórczość Armina Göhringera charakteryzuje brutalizm, który ujawnia się już na etapie procesu twórczego. Jego prace powstają przy użyciu piły motorowej, która pozwala na wykonanie szybkich, precyzyjnych cięć na powierzchni drewna. Tworzą one motyw kratownicy, stanowiący znak rozpoznawczy Artysty.

Dorobek artysty nie niesie ze sobą konkretnego przekazu, lecz stanowi refleksję nad spotykaniem się skrajności, ekstremów, które tworzą harmonijną całość, dając poczucie równowagi we współczesnym świecie, tak często naznaczonym przez rozpad i chaos.

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności